Patriotiskie ēdieni piesaista uzmanību

No 11. līdz 18. novembrim, patriotiskās nedēļas laikā, deviņi Bauskas un Rundāles novada ēdināšanas uzņēmumi sadarbībā ar Bauskas tūrisma informācijas centru organizēja Bauskas kafejnīcu patriotisko nedēļu.

Patriotiskās nedēļas dalībnieki bija Bauskas novada krogs «Aveņi», mūzikas klubs «Čuguna roze», grilbārs «Pauze», kafejnīca «Pils krogs», viesu nams «Bērzkalni», atpūtas komplekss «Rožmalas», Mežotnes pils un Rundāles novada kafejnīca «Ozollāde» un viesu nams «Baltā māja». Ēdinātāji sagatavojuši dažādus ēdienus, kuru cena nepārsniedz piecu eiro robežu.

«Interese par akciju bija jau pirmajā dienā. Mežotnes pilī 14 cilvēki pagaršoja speciālo ēdienu. Ēdinātāji atzīst, ka daudzi apmeklētāji atnāk izlūkos pagaršot piedāvāto ēdienu un reizē izpētīt, kas ēstuves ēdienkartē,» stāsta Bauskas tūrisma informācijas centra (TIC) vadītāja Inese Turkupole-Zilpure.

«Piedalīties šādā aktivitātē aicināja Tūrisma informācijas centrs. Katram iesaistītajam bija jāizveido savs ēdiena piedāvājums ar nosacījumu, ka nedrīkst būt dārgāks par pieciem eiro,» atceras Bauskas kafejnīcas «Pils krogs» viesmīlis un menedžeris Edgars Kozlovskis. Viņš uzskata, ka šādā veidā TIC palīdz vietējai uzņēmējdarbībai, jo šāda kampaņa ir lielisks veids pareklamēt sevi tiem tuvākās apkārtnes iedzīvotājiem, kas par ēdināšanas uzņēmumiem maz zina.

«Iniciatīva par Bauskas patriotisko ēdienu ir apsveicama,» vērtē Mežotnes pils pārdošanas un mārketinga nodaļas vadītāja Ilze Djačuka. Viņa stāsta, ka patriotiskās nedēļas laikā cilvēku plūsma Mežotnes pils restorānā un krodziņā ir jūtami lielāka. Viesi izbauda īpašo ēdienkarti, kas sagatavota par godu valsts svētkiem. «Sekojot līdzi sociālo tīklu aktivitātēm, secinām, ka akcija ir uzrunājusi daudzus. Mūsu facebook.com lapā šai akcijai ir vairāk par 11 000 skatījumu, kas liecina arī to, ka kampaņa ir arī sava veida atgādinājums ne tikai mūsu novada iedzīvotajiem, bet arī tūristiem no citām Latvijas pilsētām,» vērtē speciālisti. Viņa teic, ka patriotisko ēdienu piedāvājums Valsts svētkos varētu būt labas un stipras tradīcijas sākums mūsu pusē. Vērtējumam piekrīt arī TIC vadība un citi ēdinātāji – patriotiskās nedēļas īpašais piedāvājums varētu kļūt par tradīciju.

«Mēs uztaisījām veselu ēdienkarti ar latviešu tradicionālajiem ēdieniem,» stāsta E. Kozlovskis. Daļa no piedāvājuma jau iepriekš bija ēdienkartē, daļa pievienota speciāli patriotiskajai nedēļai. «Apmeklētāji latviskos ēdienus prasa – gan grūbas, gan kartupeļu plāceņus, gan pelēkos zirņus ar speķi. Izvēlas gan jaunieši, kas atceras vecmāmiņas virtuvi, gan cilvēki gados,» stāsta viesmīlis. Vislielākais pieprasījums gan esot tieši patriotiskās nedēļas ēdienam, turklāt pieaudzis ar katru dienu vairāk.

«Akcija piesaistīja cilvēkus. Turklāt mēs kārtīgi pastrādājām reklāmas jomā, un tas deva rezultātu,» atzīst E. Kozlovskis. Kafejnīca «Pils krogs» atrodas diezgan tālu no pilsētas dzīvīgākās ļaužu plūsmas. «Cilvēkiem ļoti patīk pasēdēt senlaicīgajā pilī un šajā atmosfērā baudīt ēdienu. Tomēr ar to ir par maz – cenšamies piesaistīt klientus ar kvalitāti,» teic viesmīlis.

«Aktīvi sekojam dažādām modes tendencēm ēdināšanas jomā. Esam apzinājuši mūsu klientus, kuri uzsver, ka piedāvājumā vēlētos redzēt dažādību. Katru nedēļu ar šefpavāru piedāvāsim līdztekus jau esošai ēdienkartei jaunus tematiskos ēdienus, piemēram, šajā nedēļas nogalē piedāvājumā būs dažādas pankūkas, nākamajā nedēļas nogalē zupas un putras,» stāsta I. Djačuka.

Šo tendenci pamanījuši arī «Pils krogā». «Uz 1. septembri gatavojām speciālu ēdienkarti. To plānojam darīt arī citos svētkos, piemēram, Ziemassvētkos,» teic E. Kozlovskis. Ēdinātāji atzīst, ka būtu ar mieru šādās akcijās iesaistīties biežāk. Lielākā daļa uzņēmēju izveidojusi gan mājaslapas, gan ir aktīva sociālajos tīklos, informējot interesentus par saviem piedāvājumiem.

Viena no aktivitātēm, kur varēja iesaistīties apmeklētāji, – baudīt svētku ēdienu vismaz divās kafejnīcās, iegūt zīmogus, iesniegt anketas TIC un piedalīties loterijā par balvām, kuras izlozēs 23. novembrī. «Anketas nesa jau pirmdien, otrdien. Nes arī šodien, 19. decembrī. Pa pastu var sūtīt līdz 21. novembrim, bet, ja kāds piemirsis atnest, tad var vēl svētdienas, 22. novembra, rītā,» informē I. Turkupole-Zilpure. Viņa stāsta, ka daži apmeklētāji ieguvuši pat trīs zīmogus un izteikuši vēlēšanos, lai akcija būtu ilgāka, jo vēlējušies apmeklēt vairāk kafejnīcu.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas