Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pauž sašutumu par egļu nociršanu Uzvaras centrā 16

Bauskas novada Uzvaras ciema iedzīvotāja Ināra Ozoliņa sašutusi, ka ļaudis kļuvuši vienaldzīgi pret dabu. Uzvaras centrā nolemts nocirst četras sudrabegles, kas līdz šim ar savu izskatu priecējušas daudzus vietējos iedzīvotājus.

Ināra stāsta: «Kā sevi atceros, Uzvaras centrā mājas priekšā aug un skatu priecē četras staltas sudrabegles. Pašlaik šīm eglēm ir parakstīts nāves spriedums, un tās tiks nocirstas. Vai tiešām lieka saules stara dēļ, kas varētu iespīdēt mūsu logos, tās nepieciešams likvidēt?» Pēc Ināras domām, sudrabegle nav tikai koks, tas ir labklājības un veiksmes simbols.

Gailīšu pagasta pārvaldes vadītājs Aleksandrs Gurkovskis, kas arī dzīvo konkrētajā mājā un parakstījies par koku izciršanu, argumentē, ka šie «veiksmes simbolizētāji» gan neveicina mājas pirmo stāvu iedzīvotāju labklājību. «Skuju koki ir skaisti, kamēr tie ir mazi. Šīs egles aug 3 – 4 metru attālumā no mājas un to augstums sniedzas līdz pat daudzdzīvokļu mājas trešajam stāvam, turklāt tieši pašlaik tās aug visstraujāk. Egļu zari ir tik kupli, ka aizsedz dzīvokļu logus. Pirmo stāvu iedzīvotāji jūtas kā pagrabā – tumsa un mitrums.»

I. Ozoliņa skatās tālejošāk un uzdod jautājumu: «Vai nākamos vainos tālāk esošos kokus, kuri ir vēl augstāki?» «Ir starpība, koki aug trīs vai 20 metru attālumā no mājas, turklāt kokiem lapas sazaļo tikai siltajā periodā, tā kā gaismu tie neaiztur aukstajā periodā, kad tā visvairāk nepieciešama,» atbild A. Gurkovskis.

I. Ozoliņa šo lēmumu salīdzina ar bērnu audzināšanu: «Visus šos 30 gadus mēs ļāvām eglēm augt un plaukt, bet pēkšņi tās sāka traucēt. Kāpēc mēs nekad nenosodām savus bērnus, bet pieņemam tādus, kādi viņi ir, kaut ne vienmēr no viņiem izaug krietni cilvēki? Bet tas ir mūsu krusts, un mums tas jānes visu mūžu. Kur ir vainīgas egles, ka cilvēki nedomājot iestādīja tās mājas priekšā un ļāva izaugt?»


Satrauktā iedzīvotāja meklē alternatīvas un iesaka apgriezt egļu apakšējos zarus un paretināt kroni, taču pagasta pārvaldnieks neuzskata, ka tā ir izeja: «Izķēmotās egles vairs nepriecētu cilvēku acis, skats nebūtu estētisks.»

Egļu vietā, kā apstiprina A. Gurkovskis, plānots stādīt košumkrūmus, un to apņēmusies darīt pirmā stāva iedzīvotāja, egļu izciršanas iniciatore.

Pārvaldnieks informē, ka iedzīvotāju kopsapulcē nolemts, ka egļu apakšējie zari tiks atstāti mājinieku vajadzībām – vainagu gatavošanai, kapiņu nosegšanai, bet sudrabegļu galotnes tiks uz svētku laiku dāvātas ciema bērnudārzam, skolai un kultūras centram.

Pievieno komentāru

Komentāri 16

pele

ļoti pareiz lēmus, tā blāvēja noteikti nedzīvo pirmajā stāvā - mūžigā tusā.

pirms 6 gadiem, 2013.12.01 09:18

Ha

Un TĀ bļāvēja, kura staigāja pa dzīvokļiem kūdīdama visus, ka egles jānozāģē, vispār sen vairs nedzīvo šajā mājā - kad viņa te dzīvoja, tad viņai, nez kāpēc, egles netraucēja....

pirms 6 gadiem, 2013.12.01 11:30

mmmmm

Ja lielais vairums mājas īpašnieku to atbalstīja/pēc avīzes rakstītā /tad kāda te vēl diskusija.Visiem nekad neizpatiksi .Un tomēr jāliek primārais -cilvēks,lai arī kociņi arī dzīvi.Par cik vēl to vietā iestādīs citus košumkrūmus,tad gan nevajadzētu tā satraukties.Jā veciem cilvēkiem ir grūti pierast ,ka kaut kas ir novecojis un ir jāatjauno.Tie sāpīgi pārdzīvo pārmaiņas,bet jāsaprot arī šos cilvēkus ,kas tur dzīvo,nevar dzīvot tikai ar ambīcijām.Varbūt rakstītājai ir kāda personīga antipātija pret tās iedzivotāju,ja jau tā protestē.Viņai arī būtu jāņem mājas vairākuma viedoklis.Piekrītu pārvaldes vadītāja viedoklim.Jā,kad egles bija mazas tās priecēja,bet augot lielākas tagad traucē ,tāpēc arī laikam lūdz tās nozāģēt.Neredzu lielu problēmu,Nu bet cik cilvēku-tik viedokļu.Bet ja tas viss darīts likumīgi ,tad ir vien jāpiekrīt.

pirms 6 gadiem, 2013.12.03 07:07

...

tās palikušās var saukt par eglēm vai tā ir parodija par egļu tēmu?tad jau varēja atstāt tukšu vietu-būtu pavisam mierīgs prāts...

pirms 6 gadiem, 2013.12.01 11:37

mana

Jā,tas tikai pie mums tā var notikt,kur kokus vērtē augstāk par cilvēkiem,Ja tai Ozoliņai pašai tie traucētu ,tad noteikti viņa nebūtu tik draudzīga dabai.

pirms 6 gadiem, 2013.12.01 14:51

Aaaaaa

Koki arī ir dzīvi. ;)

pirms 6 gadiem, 2013.12.02 15:39

Jānis

Tad nu gan problēma! Pionieru ielā 1, Bauskā žogu uzceļ pa pus pagalmu, tā ka mājas iedzīvotājiem nav vairs kur automašīnas nolikt! Bet tas jau nieks vai ne- "Bauskas dzīve", bet te s.da eglītesd nocirta- lūk tā ir problēma!!!!!!!!!!!!!!

pirms 6 gadiem, 2013.12.01 14:49

Ivars Kalaba

tās egles jau sen vajadzēja nozāģēt!

pirms 6 gadiem, 2013.12.01 21:11

.......

Pilnīgi piekrītu Ivar Tev.Nav ko taisīt ambrāžu no nekā.

pirms 6 gadiem, 2013.12.02 06:27

Aaaaaa

tos lielos kokus gar mājām arī-tie tak vēl augstāki,ko gaidīt-uz priekšu!

pirms 6 gadiem, 2013.12.02 11:48

Ka tik ne tā..

Cilvēku stulbumam nav robežu. Lai tikai nokrīt vēl kaut viens zariņš no tiem kokiem.........
Pelējums rodas no tā, ka nav siltuma - tumsa nav vienīgā vaininiece. Vajag sākt sildīt to dzīvokli, tad arī mitrums pazudīs!

pirms 6 gadiem, 2013.12.02 11:53

xxxx

Varbut kam trauce jamekle cita majvieta.

pirms 6 gadiem, 2013.12.02 14:35

oooo

Dzīvoklis visu laiku ir apdzīvots un tiek apsildīts.vajag iegūt pareizu informāciju pirms runāt.Arī patreiz dzīvoklī dzīvo ģimene ar bērniņu ,kuram arī nepieciešama gaisma.

pirms 6 gadiem, 2013.12.02 16:51

qwerks

Pameklē informāciju kaut internetā par pelējuma rašanās cēloņiem, un pēc tam runā kaut ko par citu stulbumu.

pirms 6 gadiem, 2013.12.03 16:50

kk

Pareizi ir, vēl vajag nogriest zarus tiem kokiem ,kas uz ceļa pusi noliekušies pie pasta un alas, tas ir bīstami

pirms 6 gadiem, 2013.12.02 19:00

***

Mūsu mājās arī ir viena iesīkstējusi pensionāre, kas uzskata, ka NEKO nedrīkst zāģēt, tas nekas, ka citiem visu dienu ēna( pašai dzīvoklis 2. stāvā un dienvidu pusē) un pašai uz galvas uzkritīs tas sapuvušais koks.

pirms 6 gadiem, 2013.12.04 13:24

Vietējās ziņas