Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pavāri radīs Bauskas ēdiena recepti 7

Bauskas tūrisma informācijas centrā (TIC) otrdien, 18. martā, tikās ēdināšanas uzņēmumu pārstāvji, lai spriestu par Bauskas novadam raksturīga ēdiena radīšanu.

Inese Turkupole-Zilpure, Bauskas TIC vadītāja, atzina, ka atsaucība bijusi lielāka nekā pirms diviem gadiem – ieradušies pārstāvji no Codes pagasta zemnieku saimniecības (z/s) «Vaidelotes», Īslīces pagasta viesu nama «Bērzkalni», Mežotnes pils, Gailīšu pagasta atpūtas kompleksa «Miķelis» un SIA «Bauskas alus». Apspriedē sanākušie vienojās par recepšu izstrādes plānu un iespējamiem ēdieniem.

«Tūristi bieži prasa – kāds ēdiens ir šai vietai raksturīgs, kas te cilvēkiem vislabāk garšo?» sacīja I. Turkupole-Zilpure. Īpaši, kādā pilsētā vai vietā izcelti ēdieni ir mūsdienu nozares produkts, kas interesē gan Latvijas, gan ārzemju viesus. Daudzviet ar īpašo ēdienu reklamē vietējos ražotājus un zemniekus.

Sanākušie uzsvēra, ka svarīgi piesaistīt jau pazīstamus Bauskas novada zīmolus. «Jāizmanto «Bauskas alus» iespējas,» akcentēja Mežotnes pils pārdošanas un mārketinga daļas vadītāju Ilze Djačuka. SIA «Bauskas alus» pārdošanas direktore Daiga Solzemniece stāstīja par uzņēmuma vēlmi sadarboties ar kādu vietējo ēdinātāju, kas varētu gatavot īpašas uzkodas pie alus.

Daira Jātniece no z/s «Vaidelotes» izteica cerību, ka jaunajos ēdienos vairāk izmantos vietējo zemnieku produkciju. «Maltītei jābūt tādai, lai var pagatavot uzreiz svaigu, nevis atsildīt saldētu,» piebalsoja Gints Mauriņš no Mežotnes pils. Viesu nama «Bērzkalni» ēdināšanas speciāliste Gunta Smaļķe minēja, ka reizēm viesiem pasniedz oriģinālas uzkodas, kuras viņi atceras un prasa nobaudīt pat pēc pāris gadiem.

I. Turkupole-Zilpure informēja par nosacījumiem – jāpanāk vienota recepte un viena cena visās ēdinātavās, kur tas tiks piedāvāts. TIC palīdzēs popularizēt Bauskas ēdienu, sacerot saistošu stāstu, iekļaujot tekstu drukātajos materiālos. «Jo vairāk gribēsim runāt un stāstīt par sevi, jo lielāka būs tūristu interese,» tā D. Solzemniece.

Uz nākamo tikšanos 25. martā pavārus un uzņēmējus aicināja atpūtas kompleksa «Miķelis» pārstāves Vizma Štraumane un Anžela Anufrijeva. Sanākušie vienojās, ka uzaicinās arī citus uzņēmējus ideju apspriešanai. Tiekoties «Miķelī», uzmanību plānots veltīt karstajām uzkodām un gaļas ēdieniem. Vēl pēc nedēļas plānota apspriede par saldajiem ēdieniem un aukstajām uzkodām.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

Zane

Lāča ķepa!
Daudzās Bauskas ēstuvēs arī šo ēdienu pasniedz.
Nevajag neko mākslīgi radīt (putras vai uzkodas), bet apspēlēt jau esošo, kas jau ir daudziem zināms un arī asociējās tieši ar Bausku.

pirms 6 gadiem, 2014.03.19 09:57

rIX

Cienījamā Daiga Solzemniece ir ļoti laba gatavotāja un viņai ir receptes kā alu izmantot vairākos ēdienos! To vajag izmantot.

pirms 6 gadiem, 2014.03.19 10:35

ņamm ņamm

Viennozīmīgi - tam sevišķajam Bauskas ēdienam jābūt saistītam ar Bauskas alu ! Patīk,tas vai nē,bet Bauskas atpazīstamība saistās ar viņu, mazākā mērā arī ar Bauskas pili un Pilskalnu. Un tas,diemžēl,arī viss!

pirms 6 gadiem, 2014.03.19 12:43

sasodīts

Atkal latviešu valodu kāds nav mācījies. Atpazīstamība saistās ar TO, nevis VIŅU ...

pirms 6 gadiem, 2014.03.19 15:21

zaķis

Miķeli tiešām pārstāvēja ''pārstāves'',jo dažai labai no tā visa saprašanas nekādas.Pateicoties vīra draudzībai ar Vēju tikusi siltā vietiņā.

pirms 6 gadiem, 2014.03.19 19:33

lusija!

kapec ta?vai tad neko neieteica???un ta runajot,kas mak tas lai izmanto,varetu vai ZAKIS pats gribeja but silaja vietina un tagad skrobigs,ka olas janesa???????:D

pirms 6 gadiem, 2014.03.20 10:02

Vietējās ziņas