Pavasara debašu sezonu Iecavā sāk ar starptautisku turnīru 1

Iecavas vidusskolā ar starptautisku turnīru «RigaGo! 2015» sācies pavasara debašu cikls, portālu informē Debašu centra vadītājs Mihails Haļitovs.

Turnīra galvenā tēma – «Vārda un preses brīvības ierobežošana masu medijos ir/nav pieļaujama sabiedrības drošības nolūkos». Tajā 19. un 20. martā piedalās ap 150 debatētāju no Baltkrievijas, Krievijas un Latvijas skolām.

Jauniešiem jādebatē arī par iepriekš nesagatavotām tēmām – komandas tematu uzzina 45 minūtes pirms starta. Seminārā ar Latvijas mediju ekspertiem Kārli Streipu un Kristinu Hudenko jaunieši izzina vārda un preses brīvības nianses un spilgtākos piemērus. Turnīra gaitā notiek saliedēšanas nodarbības un delegātu prezentācijas ar ieskatu dzimtās vietas ikdienā, tradicionālo ēdienu nogaršošanu un tautiskām rotaļām.

Līdzīgi turnīri notikuši Baltkrievijā, tajos piedalījās arī Iecavas debatētāji. Latvijas Debašu centrs Popera debašu turnīrus organizē kopā ar centru «IDEA», Iecavas vidusskolu un Rīgas 22.vidusskolu.

Nacionālo debašu tēma 2015. gada pavasara sezonā ir «Latvijas sabiedrība ir/nav ieguvēja no ES Padomes prezidentūras», vēstīts mājaslapā debasucentrs.lv. Valsts mēroga turnīrs notiks sestdien, 11. aprīlī, Iecavas vidusskolā. Pieteikumi tiek gaidīti līdz 6. aprīlim. Zemgales un Rīgas starpreģionu debašu turnīrs par šo pašu tēmu Iecavas vidusskolā risināsies sestdien, 28. martā.

M. Haļitovs vēsta, ka Debašu centrs ik gadu turnīros pulcē vairāk nekā 300 jauniešu no 40 Latvijas skolām. Diskusijās par jauniešiem aktuālām un svarīgām problēmām tiek izkoptas publiskās runas un valodu prasmes, analītiskā domāšana, darbs komandā un spēja aizstāvēt savu viedokli.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

kaut kur

jau es šito lasīju. ka tik ne iecava.lv ??

pirms 5 gadiem, 2015.03.20 22:33

Vietējās ziņas