Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

«Pavasaris Šēnbergā» atnāk ar svētkiem 2

Pūtēju orķestra «Skaistkalne» spēles pavadījumā, karogiem un vimpeļiem plīvojot, cauri Vecumnieku novada Skaistkalnei 9. maijā kā raiba ziedu vija stiepas gājiens, kurā piedalījās svētku «Pavasaris Šēnbergā» dalībnieki. Skaistkalnes estrādē gājiena dalībniekus sagaidīja pūtēju koris «Birzgale». Varēja just, ka vispriecīgākie bija mazie skaistkalnieši, kuri estrādē ieradās, skaļi saucot: «Skaistkalne rullē!».  Uz svētkiem šoreiz bija ieradušies Latvijas un Lietuvas astoņu izglītības iestāžu pārstāvji. Starp skolēnu ansambļu, grupu un orķestru priekšnesumiem ar skolotāju, skolēnu un Bārbeles amatierteātra «Bārbelīši» palīdzību tika izspēlēts teatralizēts stāsts par Buratīno piedzīvojumiem.  Pasākuma vadītāja Lolita Silakaktiņa pastāstīja, kā pedagogs un režisors Ingus Pavinkšnis apguvis šo lugu. Bija savi viesmākslinieki - Karabasu spēlēja īslīcietis Roberts Trinskis, runci Bazilio - Uldis Mantons, bet lapsu Alisi - Dina Godļevska. Buratīno lomā bija Skaistkalnes vidusskolas audzēknis Sandis Siliņš. «Lai kā viņu nosauktu - Pinokio vai Buratīno, koka cilvēciņš bērniem ir sirsnīgs, patīkams un atpazīstams tēls,» teic I. Pavinkšnis. Pasākumā pirmoreiz piedalījās Mežgaļu pamatskolas koris, kā arī Lietuvas Rokišķu rajona Kamaju ģimnāzijas audzēkņi. Skaistkalnes vidusskola 7. maijā ir noslēgusi līgumu par sadarbību ar Rokišķu izglītības iestādi, paredzot rīkot kopīgus pasākumus kultūras, izglītības un sporta jomā, kā arī pedagogu metodisko sadarbību. Pirmie vienošanās augļi bija Rokišķu koklētāju ansambļa ierašanās Skaistkalnē.  «Šeit ir skaisti, patīkama atmosfēra. Pirmajai reizei iespaidi ļoti pozitīvi,» tā viesu pedagogs Roberts Mičeļis. Viņš pastāstīja, ka līdzīgs pasākums katru gadu notiek arī Rokišķos, tomēr tajā skola ir tikai viešņa, nevis organizatore. Turklāt ciemiņiem šķiet, ka šādu svētku mums ir daudz vairāk nekā Lietuvā, jo koklētāju grupa ik pa brīdim tiek aicināta uz līdzīgiem koncertiem Latvijā.  

Pievieno komentāru

Komentāri 2

IO

pūtēju koris -kas tas par vārdu savienojumu un veidojumu žurnālista izpratnē????? kas ir, latviešu valodā vārdu trūkst????

pirms 7 gadiem, 2013.05.10 15:59

Vietējās ziņas