Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pēc draudiem bloķēt ceļu, sola remontēt Bārbeles–Skaistkalnes posmu 5

Saņemot Vecumnieku novada pašvaldības atklāto vēstuli, kurā iedzīvotāju vārdā pausta prasība steigšus remontēt Bārbeles-Skaistkalnes ceļu, uzņēmuma «Latvijas Valsts ceļi» (LVC) pārstāvji ieradās apskatīt šo posmu.Ceļu administrācijas amatpersonas - LVC Centra reģiona direktors Edgars Brass, Bauskas nodaļas būvinženieris Kristaps Arājs un inženieris Juris Derevjanko - Skaistkalnes tautas namā 19. aprīlī tikās ar iedzīvotājiem. Reģionālā autoceļa P89 posms no Bārbeles līdz Skaistkalnei apdraud satiksmes drošību, jo ir kritiskā stāvoklī, pausts LVC adresētajā vēstulē: «Tas kavē Vecumnieku novada Skaistkalnes un Bārbeles pagasta, kā arī līdzās esošās Lietuvas Biržu rajona ekonomisko attīstību un ir kauna traips mūsu valstij.» Pašvaldība informē, ka šajā vietā asfalts uzliets 1962. gadā, kopš tā laika labotas tikai bedrītes, un pašlaik ceļš ir tikpat kā neizbraucams. Brauktuve tiek izmantota starpvalstu kravu pārvadājumiem - regulāri tiek vesti kokmateriāli no Kupišķiem uz Rīgas ostu, kursē piena mašīnas ar piekabēm uz Biržiem un Rokišķiem, tiek pārvietotas citas smagsvara tranzīta kravas.Ceļu izmanto novada iedzīvotāji. No Bārbeles autobuss divas reizes dienā pa to ved 35 skolēnus. «Ir sākusies tūrisma sezona, Skaistkalne kā kultūrvēsturisks centrs ir iekļauta daudzu ekskursiju maršrutos,» uzsver pašvaldība, norādot, ka pavasara sezonai ik nedēļu jau pieteiktas ap desmit ekskursantu grupas. Pagasts ir mūsu valsts vizītkarte.  Vēstulē pausts brīdinājums - ja netiks saņemts konkrēts rīcības plāns par ceļa labošanu, iedzīvotāji rīkos protesta akcijas. Iesaistot Latvijas un Lietuvas medijus, plānots pikets pie smilšu bedres ceļa piektajā kilometrā, iespējama brauktuves blokāde 30 minūšu garumā vai pat astoņas stundas, izmantojot Skaistkalnes un Bārbeles zemnieku tehniku un piedaloties kaimiņvalsts uzņēmumiem.Šie plāni pēc piektdienas sarunas pagaidām atlikti, «Bauskas Dzīvi» informēja Vecumnieku novada pašvaldības ceļu pārraugs Mārtiņš Mediņš. LVC speciālisti solījušies esošā finansējuma apmērā sākt aizpildīt bedrītes. «Ir konkrēta rīcība. Tiks meklēts papildu finansējums ceļa sakārtošanai, jo šis posms nekādos rekonstrukcijas plānos nav līdz 2019. gadam,» skaidro amatpersona.Apsolīts līdz remontam šim ceļa posmam noteikt kravas transporta masas ierobežojumu, lai lielās tranzīta mašīnas no Lietuvas to nebojātu. Vecumnieku novada iemītnieki ar LVC pārstāvjiem pārrunājuši arī autoceļa Vecumnieki-Nereta-Subate atjaunošanu, vietējās nozīmes ceļu virsmas planēšanu.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

no Bārbeles

Kas dod tik aplamu informāciju - asfalts šajā posmā nebija uzliets vēl 1966. gada vasarā!!! Kāda runāšana par 1962. gadu. Tad vēl nebija sākusies ši ceļa posma Bārbele - Skaistakne izbūve!

pirms 7 gadiem, 2013.04.25 08:19

ATU-28

,,ŠIS BŪS PĒDĒJAIS DEPUTĀTA MANDĀTS KOLUŽAM!" l

pirms 7 gadiem, 2013.04.24 21:30

latvietis

ieradās aoskatīt šo posmu-tad ,kas viņi par vadītājiem,ka nezina,ka šajā posmā zirgs tik cauri iet.Atdodiet mūsu nodokļu naudu,nekauņas

pirms 7 gadiem, 2013.04.24 19:36

Skaistkalnietis

Nestrēbsim karstu, pagaidīsim līdz 2019. vai pat līdz 2020. gadam, tad viss sakārtosies. Steiga šajā jautājumā būtu nevietā. Ar zirgu taču vēl iet cauri....

pirms 7 gadiem, 2013.04.24 11:21

:D tad nu gan infrastruktūra veicina uzņēmējdarbību - ierobežosim kravas, atļausim braukt tikai velosipēdiem??!! Nevaru vien nobrīnīties par Latvijas valsts politiku ceļu jautājumos :) Glābsim metalurģiju un gremdēsim pārējo Latviju!

pirms 7 gadiem, 2013.04.24 09:54

Vietējās ziņas