Pēc ilga laika arī Bauskas novada skolas ver durvis audzēkņiem 1

No pirmdienas, 12. aprīļa, 1. – 6. klases un 12. klases, kā arī 7. – 9. klases un 10. – 11. klases pēc rotācijas principa klātienē varēs mācīties 50 epidemioloģiski drošajās pašvaldībās, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) aktuālākie dati.

«Drošo pašvaldību» sarakstā ierindojušies Aizputes, Alojas, Alsungas, Amatas, Apes, Auces, Beverīnas, Brocēnu, Burtnieku, Cēsu, Dagdas, Dundagas, Durbes, Engures, Ērgļu, Ilūkstes, Jaunjelgavas un Jaunpiebalgas novads. Kā epidemioloģiski drošas
pašvaldības klātienes mācībām skolām kvalificējušās arī Jēkabpils, Kandavas, Kokneses, Līgatnes, Mazsalacas, Mālpils, Mērsraga, Neretas, Pārgaujas, Pāvilostas, Priekules, Priekuļu, Raunas, Rojas, Rucavas, Rugāju, Rundāles, Salacgrīvas, Saldus, Sējas, Siguldas, Skrundas, Strenču, Tērvetes, Valkas,  Vārkavas,  Ventspils un Viesītes novads. Savukārt no lielajām pilsētām klātienes mācības skolās varēs rīkot Jēkabpilī, Valmierā un Ventspilī. Pēc ilga laika šajā sarakstā ticis arī Bauskas novads. Jaunais «drošo pašvaldību» saraksts stājas spēkā no 12. aprīļa.

Pagājušajā nedēļā 12. klašu skolēni visā valstī divreiz nedēļā varēja doties uz skolu un mācīties klātienē, savukārt visām pārējām klasēm iespēja mācīties klātienē dota vien epidemioloģiski drošajās pašvaldībās, paredz Ministru kabineta lēmums. «Bauskas Dzīve» izzināja, kā mācības klātienē plāno Bauskas novada izglītības iestādēs.

Atgriešanos skolā iesaistītās puses uztver ar dalītām jūtām. Vairāki uzrunātie jautāja, vai tiešām skolu direktori nevarēja būt prātīgāki un tomēr šajā situācijā palikt pie attālinātājām mācībām. Bauskas novada izglītības nodaļas metodiķe Baiba Stūre skaidroja: «Šis rīkojums visām skolām bija jāpilda obligāti; jābūt nopietnam pamatojumam, lai būtu citādi.» Bauskas novadā pagaidām vēl neviens vecāks neesot rakstījis iesniegumu par bērna mājmācību. Tas gan vairāk attiektos uz sākumskolas klasēm. Bauskas novada visās skolās tiks atsāktas klātienes mācības. Pamatprincips esot šāds – 1. – 6. klases, kā arī 12. klase katru dienu apmeklēs skolu, savukārt pārējās klases to darīšot rotācijas kārtībā, skolā izglītojoties vienu, divas dienas, pārējā laikā to turpinot attālināti. Stundas paredzētas skolā, izņemot sportu, kas notiks ārā.

Bauskas 2. vidusskolas direktore Vera Grigorjeva apliecina: «Skolotāji ir pozitīvi noskaņoti, arī bērni vēlas nākt uz skolu. Testēšanu izgājām – negatīvi testi. 1. – 6. klases un 12. klase nāks katru dienu, savukārt 7. un 9. klases – pirmdien, otrdien, trešdien. 8. un 10., 11. klase skolas durvis vērs ceturtdien.»

Bauskas Valsts ģimnāzijas direktore Linuta Ģerģe apliecina, ka jau rudenī ir izstrādāta skaidra kārtība, kā ievērot visas epidemioloģiskās prasības, noteiktas atbildīgās personas. Audzēkņi skolā nākšot pa trim ieejām – 1., 2. klasīte no sporta nama puses, 3. – 6. klase – pa centrālajām durvīm, savukārt pa pagalma durvīm ieradīsies 12. klase. «Tā mazināsim plūsmu. Stundas sāksies pulksten 8 pēc saraksta,» uzsver direktore.

Pirmajā nedēļā rotāciju citām klasēm vēl neizmantošot drošības apsvērumu dēļ, jāizvērtē, uz kuru pusi viss virzīsies. Pēc nedēļas uz skolu nāks arī 9. klase. Savukārt 12. klases audzēkņi klātienē šonedēļ mācīsies katru dienu. Piektdien testēti darbinieki, skolotāji un 12. klases audzēkņi.

Bauskas pilsētas pamatskolas direktors Jānis Rumba stāsta, ka stundas 1. – 6. klasei notikšot pēc saraksta no pulksten 8. Katra klase mācīsies savā telpā. Kur būs iespējams, lielāki kolektīvi – divās telpās. 9. klases skolēni klātienē izglītosies četras dienas, piektdien – attālināti, otrdien, trešdien – skolā būs arī 7. klases skolēni, savukārt ceturtdien, piektdien – 8. klases audzēkņi. Pārējās dienās viņi to darīs attālināti.

Arī Griķu pamatskolas direktore Daiga Vīlipa apliecina, ka telpas atļaujot audzēkņiem sēdēt pa vienam, 1. – 6. klasē ir 72 bērni. 9. klase mācīšoties divas dienas – otrdienās un ceturtdienās. Savukārt 7. un 8. klase, ja situācija ļaus, to sāks darīt aiznākamajā nedēļā. «Vispirms jāredz, kā viss notiek, kā būs tālāk,» vērtē direktore. Mazāko klašu skolēni gribot atgriezties skolā, turpretī lielie – ne visai.
Vecsaules pamatskolas direktore Lilija Bula stāsta, ka 9. klase klātienē izglītosies otrdien un ceturtdien, 7., 8. klase – vienu dienu nedēļā. Iespējams, tālākā kārtība mainīšoties. «Testi nodoti – 35 cilvēki to izdarīja. Par testu veikšanu gan priecājamies, tas dod drošību. Vecāki var nebaidīties, varam sākt darbu. Dažas skolēnu ģimenes gan ir karantīnā,» situāciju analizē direktore.

«Bauskas Dzīve» sazinājās arī ar Lailu Jurciku, Codes pamatskolas direktori, kas pašlaik uz laiku aizvieto arī kolēģi un atbild arīdzan par Īslīces pamatskolu. Īslīces pamatskolā pirmdien būšot saīsināta diena, jo ēdinātājs vēl uzreiz nespējot nodrošināt pusdienas. Tās būs tikai no otrdienas. Tur, kur tika vārīts ēdiens pirmsskolas audzēkņiem, nav problēmu, turpretī citur – «nav ne miltu kripatiņas». Savukārt Codes pamatskolā maltīte būs nodrošināta. Abās mācību iestādēs bērni sēdēšot pa vienam, jo telpas to atļaujot. 7., 9. klase klātienē mācīsies pēc grafika divas dienas nedēļā, savukārt 8. klase – to darīšot vienu dienu.

Ilze Ērgle, Uzvaras pamatskolas direktore, stāsta, kā visur katru dienu mācīsies 1. – 6. klase, 9. klase klātienē to darīs pirmdienās, otrdienās. Savukārt 7., 8. klase sākumā nākšot uz individuālām konsultācijām. Ja arī nākamnedēļ Bauskas novads būs drošo pašvaldību sarakstā, tad šie audzēkņi nāks pēc rotācijas principa. Savukārt pagarinātā grupa notiks katrai klasei atsevišķā kabinetā. Tiks nodrošināta silta maltīte.

SPKC reizi nedēļā ceturtdienās publicēs oficiālajā izdevumā «Latvijas Vēstnesis» to pilsētu un novadu sarakstu, kuros SPKC ieskatā rādītājs atbilst tādam līmenim, lai īstenotu klātienes mācības 1. – 6. un 12. klasē, kā arī rotācijas kārtībā 7. – 9. un 10. – 11. klasē.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Sandra

Vai tad cipars nav atkal augšā Bauskas novadā?

pirms 27 dienām, 2021.04.14 12:30

Vietējās ziņas