Pēc lasītāju interesēm veido Iecavas bibliotēkas krājumu 2

Februārī E. Virzas Iecavas bibliotēkā ir iegādātas 22 nesen izdotās grāmatas. Astoņas no tām ir uzziņu literatūra.

«Mūsu lasītāju vidū īpaši gaidīta bija V. Mašnovska «Muižas Latvijā. 2. daļa» un E. Heringa «Mēness astroloģija». No daiļliteratūras lasītāji jau iestājušies rindā uz tādām grāmatām kā O. Karlena «Kalendāra meitene», R. Priverta «Nebaidies no nekā» un G. Viegliņas-Vallietes «Atradenes stāsti»,» informē bibliotēkas vadītājas vietas izpildītāja Jolanta Ignate.

Katru mēnesi lasītājiem Iecavā ir pieejamas jauno grāmatu izstādes, bet visi jaunieguvumu saraksti  tiek publicēti novada un bibliotēkas mājas lapā.

Kā novērots praksē, ir diezgan liela daļa lasītāju, kas regulāri seko līdzi grāmatu jaunumiem un, tiklīdz tiek publicēta šī informācija, tā dodas uz bibliotēku jau ar konkrētu pieprasījumu pēc lasāmvielas no šī saraksta, stāsta J. Ignate.

Bibliotēkas krājuma komplektēšana notiek, balstoties uz bibliotēkas krājuma attīstības koncepciju, uzklausot lasītāju vēlmes un ierosinājumus, kā arī sekojot līdzi jaunāko, interesantāko grāmatu apskatiem «Facebook» grāmatu mīļu grupās un lasītāju klubiņiem – «Izcilas grāmatas», «Grāmatnieki», «Dienas grāmata». Bibliotēkas krājuma komplektēšanā noteicošais ir bibliotēkas lasītāju vajadzību, interešu un pieprasījumu ievērošana. Pašvaldības piešķirtais finansējums pilnībā nodrošina iespēju veidot kvalitatīvu, daudzveidīgu un ikvienam lietotājam pieejamu krājumu, apliecina J. Ignate.

Jaunieguvumi regulāri tiek iegādāti reizi mēnesī gan grāmatu bāzē SIA «Latvijas grāmata», gan arī izmantojot i/k «AVOTS AG» pakalpojumus. Grāmatu iegādi padara ērtu www.lgramata.lv kvalitatīvā mājas lapa, ikmēneša informatīvās e-vēstules ar grāmatu jaunumu aprakstiem un vizuālā noformējuma fotogrāfijām.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

iecava

Nu Iecavā arī sen, tikai tagad uzrakstīja

pirms gada, 2020.03.03 12:08

Vietējās ziņas