Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pēc pirmās diskotēkas postījumu pilsētā nav 16

Sākusies vasaras diskotēku sezona Bauskas pilskalna estrādē. Pirmais «tusiņš» pilskalnā aizvadīts naktī no 7. uz 8. jūniju.

Bauskas novada pašvaldības sabiedriskās kārtības nodaļas darbinieks Aldonis Buls portālam paskaidroja, ka sezona iesākta mierīgi. Diskotēkas apmeklētājiem rīta pusē atgriežoties mājās, pilsētā nekādi postījumi nav pastrādāti. «Traucējušas» vien divas ceļa zīmes, kuras sagrieztas pretējā virzienā. Kārtībnieks šos bojājumus novērsis.

Tikmēr portālā bauskasdzive.lv vairāki pilsētnieki pauduši neapmierinātību ar vasaras diskotēku sezonas atklāšanu un izklaides pasākuma skaļo troksni. «Atkal jau sākas. Nenormāls troksnis līdz rīta gaismai. Vai tiešām tādēļ, lai daži varētu pie apdullinošas mūzikas kustēties, jācieš visam novadam? Dzīvoju trīs kilometrus no Bauskas, bet būkšķi rīb un gulēt nav iespējams. Gribas taču mierīgi izgulēties pēc darba nedēļas,» tā ar segvārdu Ilona parakstās kāda iedzīvotāja.

Cits komentētājs novērojis, «kad ķērc mikrofonā, tas ir briesmīgi; tā mūzika vēl tādi «ziediņi», salīdzinot ar bļāvieniem vai uzmundrinājumiem». Savukārt Monga secinājusi, ka šie «uzmundrinājumi tiek bļauti 20 cilvēkiem». «Nav nekas pret, bet kāpēc tik skaļi? Vai viņi tur uz vietas, kas danco, ir kurli? Kādēļ man jāmokās viena nakts nedēļā bez miega, lai daži desmiti izklaidētos pie apdullinoša trokšņa?»

Virtuālajā vidē ir arī šī pasākuma atbalstītāju viedokļi. Alberts raksta: «Pasākumā nebija daži desmiti, «aizvelciet» savas pēcpuses, lai izvērtētu situāciju, tad rakstiet stulbības. Kā var visu mūžu ņaudēt, tiešām tik smagi ir dzīvot?»

Bauskas kultūras centra direktore Ilva Vansoviča informē, ka diskotēkas pilskalna estrādē plānotas vasarā reizi mēnesī. To rīkošanas kārtībā tiek ievērotas Publisku izklaides un svētku pasākumu drošības likuma prasības. Diskotēkas pilskalnā saskaņotas ar vietējo pašvaldību. Ar dīdžeju norunāts, ka pasākumi ilgs no desmitiem vakarā līdz četriem rītā.

«Esmu lasījusi iedzīvotāju iebildumus par mūzikas skaļumu. Jāteic, ka diskotēkās tas nebūt nav skaļāks kā daudzu iecienītajā Kantrimūzikas festivālā. Gluži vienkārši diskotēkās atskaņotā mūzika ir tāda, kāda tā ir. Daudziem tā var šķist nepieņemama, taču mēs nevaram ignorēt arī to sabiedrības daļu, kam tā ir saistoša. Ir jāņem arī vērā Bauskas īpatnība, ka no pilskalna estrādes nākošo skaņas skaļumu ļoti ietekmē laika apstākļi,» skaidro I. Vansoviča. 

Pievieno komentāru

Komentāri 16

Ak

tad lai disko no 19-24. Un būs labi visiem. Kāpēc visu nakti jāmocās ar to troksni?

pirms 6 gadiem, 2014.06.09 17:38

Slavenība

Ja godīgi sakot, tadi pasākumi ir vairāk vajadzīgi, Kur lai citur ta jaunane iztrakojas.. ta kam traucē lai sabāž ausīs ausu aizbāžņus...
Pats neesmu nekād jaunais, bet muzikas pārmaiņ un troksni tas uzlādē uz visu nedēļu, tas ir tas ko iesaku visiem izbaudiet to jo vasara ir pārāk iisa.

pirms 6 gadiem, 2014.06.09 17:40

neslavens

troksnis uzlādē??????????Tad nu gan.

pirms 6 gadiem, 2014.06.09 18:45

ppc

Troksnis uzlādē.. Tad nafig mašīna klausiities muuziku tur tas karii troksnis... Tad jau koncertus teatrus un visus pārējos kulturas pasākums nevajaga apmeklēt tur tak arii troksni..... tie kas stulbi *** māk tie laikam tālāk par degungalu neredz

pirms 6 gadiem, 2014.06.10 08:47

mamma

Protams ,lai jaunie priecājās,bet kādēļ tas nenormālais troksnis. Ja jau pilskalnā tik labi skan,tad var ska'nu samazināt.Kurā pasākumā piedalies tur visi kliedz.

pirms 6 gadiem, 2014.06.09 18:03

kā tad

Un tad vēl, nākot no rīta mājās, nedod Dievs, kad šitie jaunieši nosēžas uz soliņiem zem logiem un turpina aurot vēl pāris stundas..nu forši.

pirms 6 gadiem, 2014.06.09 18:44

Vecie krabji

Visi te vāvuļo itkā paši nebūtu bijuši jauni..

pirms 6 gadiem, 2014.06.09 22:04

nekā nebij

Nu kāds tur sakars ar jaunumu, vai tad trakot nevar arī pie klusākas mūzikas, un netrokšņo jau tie dejotāji, bet gan tā firma, kas atskaņo to mūziku. Jāsoda mūzikas izpildītājs, ja neievēro noteikumus, vienugad mēs pat kvartālā dzirdējām, kā vakara vadītājs paziņoja, ka nu gan ir pietiekami vēls un jāizpilda rīkojums un jāpieklusina atskaņošana. Jo šī mūzika ir domāta Pilskalna balles apmeklētājiem, nevis visas Bauskas un tās apkārtnes iedzīvotājiem.

pirms 6 gadiem, 2014.06.10 20:39

...

tovakar vispār bija tāds kluss vakars, tāpēc jau varēja dzirdēt, bija skaļi. es ar' vienu brīdi dzirdēju, bet tad vairs ne, man kaut kā netraucē, laikam pieradusi pie trokšņiem, jo dzīvoju pie šosejas, kur mašīnas nemitīgi braukā. un par to Kantrimūzikas festivālu, tur gan var spriest, jo es neesmu no citiem tā dzirdējusi, ka ārprāts, jo mūzika par skaļu.. un tomēr, tas ir arī cits mūzikas stils, nav jau tie drausmīgie basi pa visu pilsētu.

pirms 6 gadiem, 2014.06.09 23:40

DJ

Mūzika ir skaļa, var dzirdēt arīkvartālos, bet ne jau nu tik skaļi lai nevarētu gulēt.

pirms 6 gadiem, 2014.06.10 06:18

Čuriks

Tiem, kam kašķi gribas meklēt tiem arī kaimiņa purkšķis būs par skaļu... :)

pirms 6 gadiem, 2014.06.10 07:06

Sintija

Nu zini, esam ar vīru vēl jauni, bet tādu ķērkšanu kāds bija pilskalnā, pat mums likās par skaļu. Un ne jau visiem ir sestdiena vai svētdiena brīva. Ir cilvēki, kuri ir no diennakts maiņas atnākuši un ir tādi, kā manā ģimenē, kam sestdien bija jāiet uz darbu. Kāpēc citos pasākumos tāds skaļums nav dzirdams. Lai jau disko, bet ne tādos decibelos. Ar šausmām gaidām nākošo diseni. Kaimiņienei no negulētas nakts ātrie bija jāsauc.

pirms 6 gadiem, 2014.06.11 14:34

nu, nu

Bet kas tad tos piekārtos pie žoga puķu traukus bija papluinījis uz Dārza un Slimnīcas ielas krustojuma? Un kas tad atkal ir paretinājis leduspuķu stādījumus Kalna ielā?

pirms 6 gadiem, 2014.06.10 11:13

mikus

Kas tad vainīgs ,ja tādi mežoņi dzīvo Bauskā?Pasākuma organizātoriem nav jāstāv pie puķu podiem,tam domāti kārtībnieki un pašvaldības policija.

pirms 6 gadiem, 2014.06.11 08:38

Vietējās ziņas