Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pēc sentēvu receptēm brūvē «Bites buču»

Bauskas puses dravnieki un citi interesenti šonedēļ, 27. novembrī, apmeklēja biškopjus Nikolaju un Mariju Urbānus Vecumnieku pagastā.

Šajās mājās var pārliecināties, kā tradicionālo dravniecību iespējams papildināt ar netradicionālu ievirzi. Bišu produkciju izmanto kvasa, vīna un stiprāka alkohola ražošanai. Popularitāti ir ieguvusi «Bites buča», kuru viesi degustēja, vērtēja un arī iegādājās. Urbānu pāris, izsakoties kolēģu vārdiem, ar «zvērīgu darbu» spējis paveikt ļoti daudz. 

Latvijas Biškopības biedrības (LBB) Bauskas nodaļas vadītājs Oskars Spalis, pieredzes ekskursijas rīkotājs, uzskata, ka ir vērts organizēt šādus izbraukumus. Arī visi pārējie, iesaistoties diskusijās, atzina, ka savas nianses atrodamas katrā dravā. Pēc redzētā ir, ko pārdomāt un izmēģināt pašiem. Urbāni, piemēram, sākuši plašāk izmantot guļstropus, tādējādi atvieglojot darbu pie bitēm.

Nikolajs pārliecinājies, ka šādās medus nesēju mītnēs ir ērtāk un vieglāk izsekot saimes attīstībai un ienesuma intensitātei. Daiļā dzimuma pārstāves savukārt bilda, ka viņām vieglāk strādāt ar pusmagazinām, kādas var iegādāties ražotnē Īslīces pagastā, kur precīzi strādā Gido Gaiļa vadītā komanda.

O. Spalis informēja, ka ar izbraukumu uz Vecumniekiem noslēdzas Bauskas nodaļas šī gada aktivitātes. Viņš aicina būt atsaucīgākiem dravniekus, kas, būdami LBB biedri, tomēr paliek nomaļus. Nodaļas vadītājs secina, ka 30 līdz 50 biedru piedalās semināros un izbraukumos. Viņaprāt, lietderīgi tas būtu arī pussimt biedru plašajai pasīvajai bitenieku grupai.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas