Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pedagogi dosies «izsvilpt» budžetu 28

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) organizētajā piketā pie Saeimas rīt, 24. oktobrī, būs arī pedagogi no mūsu novadiem.

Māra Graudiņa, LIZDA Bauskas nodaļas vadītāja, atgādina, ka arodbiedrība pie Saeimas rīko brīdinājuma piketu. Tiek lēsts, ka ieradīsies ap 2000 protestētāju.

Uz galvaspilsētu gatavojas doties pieci Bauskas novada Pamūšas speciālās internātpamatskolas pedagogi. Arodorganizācijas vadītāja Anita Jančina saka: «Cerība, ka mūs sadzirdēs, ir minimāla, taču klusēt ilgāk arī nevar. Tā nav cilvēka cienīga dzīve. Ja mūs atkal ignorēs, esam gatavi streikam.» Skolotāja pauda neapmierinātību ar vietējās varas rīcību. «Valdībai esam vienaldzīgi un novada domes  deputātiem arī. Neviens neuzskatīja par vajadzīgu iesaistīties akcijā «Skolas diena,» teic A. Jančina.

No Iecavas vidusskolas uz piketu ceturtdienas rītā apņēmušies doties pieci pedagogi. Arodorganizācijas vadītāja Ilona Grīnberga stāsta, ka mācības šajā dienā skolā netiks traucētas.

Izglītības un zinātnes darbinieki piketā «izsvilps» valdības piedāvājumu ar 2014. gada 1. septembri paaugstināt pedagogu zemākās mēneša darba algas likmi no 280 līdz 295 latiem. Arodbiedrība uzskata šo piedāvājumu par neatbilstīgu pedagogu profesionālajai kvalifikācijai izvirzītajām prasībām. Valdība nav iezīmējusi pamatlikmes paaugstināšanu 2015. un 2016. gadā.

«Lai nopelnītu, skolotāji strādā vairāk nekā vienu slodzi, kas ietekmē izglītības kvalitāti. Pedagogiem piešķir kvalifikācijas pakāpes, bet alga nepieaug, tā pat sarūk. Zemās samaksas dēļ vīrieši un jaunie skolotāji neienāk nozarē. Problēmu sarakstu var turpināt,» arodbiedrības prasību pamatotību skaidro LIZDA priekšsēdētāja Ingrīda Mikiško.

Pievieno komentāru

Komentāri 28

???

Vai piketējot algu par to dienu arī maksās pedagogiem?

pirms 6 gadiem, 2013.10.23 12:31

renārs

laikam jādodas izsvilpt pedagogus

pirms 6 gadiem, 2013.10.23 16:40

ja?

Pedagogiem vajadzētu nedaudz ar stekiem nieres pamasēt

pirms 6 gadiem, 2013.10.23 13:22

TIEŠĀM APDALĪTIE, VAZĀJAS NO VIENAS SKOLAS UZ OTRU,ALGU SAŅEM, BET ATDEVE MAZA. kĀ VIENĀ DARBA VIETĀ STRĀDĀJOT 8 ST VAR STRĀDĀT OTRĀ, TO NU ES NESAPROTU. nOVADS ARĪ NESKATĀS

pirms 6 gadiem, 2013.10.23 14:29

jj

Neatbalstu.Ja radoši strādātu, nebūtu laiks piketiem. Manuprāt skolotāji nav pārstrādājušies.

pirms 6 gadiem, 2013.10.23 15:13

hm

nostrada skolā kaut vienu dienu, tad varesi izrunāties.lai varetu pelnit 200 ls uz rokas tu mācitos 5 gadus par savu naudu?

pirms 6 gadiem, 2013.10.23 15:26

Bauskas novada domes izglītības komitejai

Publiskojiet kaut vai 20 zemākās Bauskas novada pedagogu algas un to, par cik stundām tās tiek saņemtas. Kāda kolēģe jau pirms 20 gadiem noteica diagnozi - klaigājošie pesimisti. Laikam neārstējama slimība...

pirms 6 gadiem, 2013.10.23 15:51

!!!

Nu kauna jums pedagogi nemaz nav.Jūs spēlējat uz to,kas ir algas likme un kas ir alga.Daudzi cilvēki to nesaprot.Cik gadus jau jūs kliedzat par savām mazajām algām.Kad jūs beidzot sāksiet piketēt par nenormālajām mācību programmām.Cik sen jau par to runā,bet neviens neko nedara.Televīzijā rādīja kā pieaudzis cilvēks nevarēja izrēķināt 1.klases matemātikas uzdevumu.Tas laikam jūs neuztrauc.Algas priekšs mūsu nabadzīgās Latvijas jums ir normālas,bet mācību programmas nenormālas.Jums kā pedagogiem vispirms vajadzētu cīnīties,lai šīs programmas beidzot pārskata,bet jūs interesē tikai algas.Bet kur paliek bērni,kurus jūs tik ļoti mīlat.Kauns.

pirms 6 gadiem, 2013.10.23 18:46

!!!...

Piekrītu. Pedagogiem kauna vairs nav.

pirms 6 gadiem, 2013.10.23 19:46

pirmsskolas skolotāja

Te kāds interesējās, cik saņem skolotājs. Man nav ko slēpt. Mana darba nedēļa ir 40 stundas, tātad no 8.00 līdz 16.00 bez pusdienu pārtraukuma. Par to es saņemu uz rokas 290 latus. Skolotājas, kuras strādā bērnudārzos saņem vēl mazāk. Ir iespējams sarunāt šiem lielajiem klaigātajiem kādu dienu pastrādāt manā vietā un dienas beigās iedošu šos "viegli " nopelņītos latiņus.
Man kauns ir, un nekad neesmu teikusi, ka policista, vai kādas citas profesijās strādājošais nav pelnījis saņemt cienījamu atalgojumu.
Runājot par programmām - es viņas neesmu izdomājusi, par to jautājiem izglītības ministriem, kas mainās kā piena zobi un katrs nāk ar kādu jaunu ideju.

pirms 6 gadiem, 2013.10.23 20:02

skolotāja

Piekrītu!!! Taisnība! Būtu normāla programma, bērni ar prieku mācītos un arī skolotājiem no tā būtu gandarījums! Par algu tikai tas, ka tiešām sanāk maz, jo nav skolēnu, nav slodzes pilnas daudziem...Tas mani arī satrauc un mudina skatīties citos virzienos, kas zin...

pirms 6 gadiem, 2013.10.23 20:34

!!!

Skolotāji jau nestrādā 8 stundas dienā.
Arī skolēnu brīvlaikos viņi skolās nav un atvaļinājumi ir divreiz ilgāk kā citiem strādājošiem.

pirms 6 gadiem, 2013.10.23 21:24

pirmsskolas skolotāja

Strādā mīļā !!! zīmīt 8 stundas dienā!Nevajag visu mērīt pēc viena mēra. Ir skolas, kur ir jāstrādā arī brīvlaikos. Nesaprotu, par ko te visi cepās. Ja jau mums tik labi, ko tad nestrādājiet skolās.

pirms 6 gadiem, 2013.10.23 21:29

to pirmsskolas skolotāja

Bet ja jau ir tik slikti un jūs tādā trūkumā, tad kādēļ neejat projām? Neturieties pie tā beņķa, bet ejiet tur, kur maksās vairāk un jāstrādā būs mazāk.

pirms 6 gadiem, 2013.10.25 16:45

pirmskolas skolotājai

Neviens nesaka,ka jums ir labi.šodien Latvijā nevienam nav labi.Es arī strādāju 40 stundas nedēļā.Atvaļinājums man ir 2 nedēļas.No 8 rītā līdz 5 vakarā.Visu gadu.Kaut kad vēl iedod otras 2 nedēļas atvaļinājuma.Visi jau nevar strādāt skolā,bet kāpēc klaigā tikai skolotāji it kā mēs pārējie būtu sliņķi vai baigie bagātnieki.Kurā skolā saņem 290 latus uz rokas.Nestāstiet.Par bērnudārza audzinātājām nerunāsim.Tur tiešām algas ir mazas un atbildība ļoti liela.

pirms 6 gadiem, 2013.10.23 21:49

Vecāks

Izglītības kvalitāte nepieaugs,lai cik pieliktu pie algas.Viena daļa padagogu ir tiešām pārslogoti,tikai tie vismazāk klaigā par zemajām algas likmēm.Man alga ir ļoti zema salīdzinot ar darbu ko daru 8 stundas dienā.Bet piketēt nav laika,jāstrādā.Šorīt līst.Paņemiet lietussargus,lai nesalīst pie dārgajām frizierēm veidotās frizūras.Šoreiz jūs mīļie pedagogi sabiedrību esiet ne pa jokam nokaitinājuši.

pirms 6 gadiem, 2013.10.24 06:38

pele

Nesaprotu šos negatīvos komentārus, doma laikam tāda - man ir slikti, kāpēc citi cīnās, lai viņiem būtu labāk. Katram sabiedrības loceklim ir tiesības ar legāliem līdzekļiem cīnīties par savām tiesībām. Tie kas ir domājoši un organizēti to dara, pārējie čīkst, skauž un izlej žulti.
Strādāju ar bezdarbniekiem un droši varu teikt, ka ar tādu attieksmi pret pienākumiem, kāda ir divām trešdaļām no viņiem, ne vienā darbā strādāt nevar.
Kāds tur brīnums, ka slikti dzīvojam, ja daudzi nevar pat elementāri sakārtot savu vidi un sevi, tur nekādas naudas nevajag.

pirms 6 gadiem, 2013.10.25 08:30

Lasu un domāju...

Kādi zemu domu komentāri.
Nu taču ņemiet savas atvases ārā no skolas, vediet citur pie tiem labajiem skolotājiem vai skolojiet paši! Lietas labā dariet vēl vairāk, - ar lielu sirdsdegsmi dodieties strādāt skolā, izjūtiet šī darba saldo prieku, izkonkurējiet tos jūsuprāt nepateicīgos skolotājus.
Jūs necienāt skolotājus, bet tik pretīgi atklāti to izrādot, parādāt savu maziskumu un iekšējo garīgo bezsaturu.

pirms 6 gadiem, 2013.10.24 15:30

saule

Visā šajā jezgā ir pilnīgi aizmirsts par pārējo apkalpojošo pesonālu,konkrēti, bērnu dārza auklītes,viņām darba laiks 8.stundas,bez pusd.pārtraukuma,minimālā alga,bet darba apjoms,atbildība,ne mazāka ka audzinātājām..darbs tāpat prasa kārtīgu nervu slodzi...atvaļinājums-4.nedēļas.Par mums neviens pat neiedomājās bilst kādu aizstāvības vārdu...sak' ja vajag,ejiet un pašas piketējiet...

Mums jau katram liekās,ka tur,kur mūsu nav,ir vislabāk.....

pirms 6 gadiem, 2013.10.24 18:02

Ojārs Loks

Kauns par tādiem skolotājiem, varētu padomāt, ka pārējie ļaudis dzīvo pārticībā.

pirms 6 gadiem, 2013.10.26 05:27

pele

Nu tad dari kaut ko, nevis pīksti, ka nav!

pirms 6 gadiem, 2013.10.26 12:19

garāmgājējs

Visa Rīgas iela skan , kā bļauj abižotie pedagogi uz maziem bērniem. Ja bļaujiet aizveriet logus.

pirms 6 gadiem, 2013.10.26 16:31

liesma

Skolēniem ar katru gadu pazeminās zināšanu līmenis.Kāpēc man ir jāmeklē privātskolotājs bērnam?Pedagogiem tas neinteresē,ka bērni nevar apgūt vielu,pasaka .ka ir vāji prātā.Paš izbraukājuši pasauli krustu šķērsu un tik bļauj.ka algas mazas.Varbūt pabļausiet ar''ī par bērnu smagajām somām un nenormālajām programmām?Jūs vienkārši esat pazaudējuši kaunu,t;adēļ arī cieņas pret jums nav.

pirms 6 gadiem, 2013.10.27 06:28

***

Rīgas 3.ģimnāzija meklē programmēšanas skolotāju. Lūdzu - vakance ir, varēsiet braukat krustu šķersu. Kur problēma? Ak neprotam to priekšmetu mācīt? Nu tad nekā, turpinam aplikt tos, kas prot.

pirms 6 gadiem, 2013.10.27 15:58

tai lasu un domāju

Cik gramatiski pareizi uzrakstīts.Ja jau tik pareiza esi,ko tad vispār lasi komentārus.Tu taču pati esi no tām,kas ņem svilpi mutē un piketē,jeb pareizāk sakot ākstās par arodbiedrības iedoto naudu.Foršs plezīrs tai dienā bija,vai ne.Bet mēs pārējie strādājām.

pirms 6 gadiem, 2013.10.27 20:41

io

lasu un domāju! kāpēc sabiedrība tā nemīl skolotājus? skola kā iestāde 9-12 gadus ienāk katrā ģimenē, līdz ar to katram ir savs viedoklis par to ATKARĪBĀ NO PERSONĪGĀ BĒRNA sasniegumiem šajā vidē. skola ir vienīgā vieta, kur vecākam ir kaut nedaudz liek atbildēt par sava lolojuma uzvedību un izdarībām. visbiežāk māmiņas noplāta rokas un paziņo, ka paši ģimenē netiek galā. skolai jātiek. vēl daža pirmklasnieka māmiņa palūdz iedot bērnam sīrupiņu, jo šis redz, naktī esot klepojis( reāli fakti).
mīļie, atzīstiet, ka strauji degradē'jusies izglītības vērtība sabiedrības acīs, cieņa un uzvedība daļai jauniešu. skolotājs stāv klases priekšā ar stabilām ētiskām vērtībām, vienīgais mūsu sabiedrībā jauniešiem un bērniem stāsta, ka zagt un nemaksāt nodokļus ir slikti. ak, jā, un pats arī maksā nodokļus. nerēķiniet skolotāja darbu pēc jūsu bērna vien. varbūt jūsējais šodien gribējis drusku paākstīties,,palaist muļķi prikola pēc un neļāvis nopietni strādāt kādam citam.

pirms 6 gadiem, 2013.10.28 09:31

Vietējās ziņas