Peldūdens kvalitāte Bauskas peldvietās ir laba 2

Bauskas pilsētas peldvietās ­– Mūsā pie stadiona un Mēmelē aiz gājēju tiltiņa – 16. jūlijā ņemtie ūdens paraugi mikrobioloģisko rādītāju testēšanai liecina, ka ūdens kvalitāte ir laba un no kvalitātes viedokļa iedzīvotāji peldēties var droši, portālu informēja pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Inga Pinne.

Pēc pašvaldības pasūtījuma ūdens kvalitātes pārbaudi veica Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta «BIOR» speciāliste Erita Kalniņa. Abu minēto peldvietu ūdens analīzes ik reizi vietvarai izmaksā 60 eiro, neieskaitot PVN.

Minētajās peldvietās tika ņemti ūdens paraugi mikrobioloģisko rādītāju testēšanai (Escherichiacoli skaits, KVV/100 ml; Zarnu enterokoku skaits, KVV/100 ml), kā arī tika veikta peldūdens kvalitātes vizuālā pārbaude: netipiska ūdens krāsa, ilgstoši noturīgas, nedabiskas putas, peldoši un citi atkritumi ūdenī, naftas produkti, fitoplanktona aļģu masveida savairošanās – ūdens «ziedēšana».

Novērtējot vizuālās pārbaudes rezultātus paraugu ņemšanas vietās un testēšanas pārskatus, konstatēts, ka peldvietu ūdens neapdraud cilvēku veselību.

Ūdens temperatūra mūspuses upēs patlaban nepārsniedz plus 20 grādu, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sniegtā informācija.

Vissiltākais ūdens ceturtdien, 23. jūlijā, bija Mūsā pie Bauskas, kur tā temperatūra reģistrēta plus 19,7 grādi, savukārt Lielupē pie Mežotnes ūdens iesilis līdz +19 grādiem. Mēmelē ūdens temperatūra nedaudz pārsniedz plus 18 grādus. Lietavas un zemāka gaisa temperatūra šajās dienās upju ūdeni saglabās dzestrāku. Vasarīgāki laikapstākļi tiek solīti no Annas dienas, 26. jūlija.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Interesanti

Vajadzēja pārbaudīt ūdens kvalitāti Mēmelē tālāk uz lielā tilta pusi.
Kur tiek veikti ielas pārbūves darbi. Tad atklātos ka upē nonāk sūtījumi pa taisno no māju kanalizācijas.

pirms 10 mēnešiem, 2020.07.24 15:23

"analīžu" pasūtītājiem

tik tiešām neviens amatvīrs(sieva) nav iedomājušies, ka tā dāmīte kleitā "vienā upē divreiz iebrist nevar", jo jau pēc stundas šajā pašā upes posmā analīzes var būt pavisam citas? Vai tad, kad mēnešiem upes krastus "rotāja īpaši noturīgas putas", kāds interesējās par ūdens kvalitāti, it sevišķi ja BIOR "slava" ir "kādi analīžu rezultāti jums vajadzīgi?"

pirms 10 mēnešiem, 2020.07.25 10:02

Vietējās ziņas