Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pensionāriem skaidro par Bauskas pilsētas pārvaldi 16

Bauskas novada domes deputāts Uldis Kolužs otrdien, 17. maijā, tikās ar Bauskas pensionāru apvienības aktīvistiem. Sociālajā centrā «Ābele» viņš vecļaudīm skaidroja savu nostāju, kā un kāpēc tika likvidēta Bauskas pilsētas pārvalde. Deputātu uz tikšanos bija uzaicinājuši pensionāri. Viņu jautājumi varas pārstāvim bija tieši un konkrēti: «Kur pazudusi Bauskas pilsēta, un kas pie tā ir vainīgs?» U. Kolužs mierināja sanākušos, ka baušķenieku satraukumam nav pamata. Par pilsētu un tās iedzīvotāju vajadzībām tiek gādāts, par to rūpējas attiecīgie dienesti.  «Nosaukt konkrētu cilvēku, kas pārstāv Bausku, es pašlaik nevaru. Pārstāv visi. Ja vajag, par baušķeniekiem iestājas novada vadītājs Valdis Veips, ja vajag risināt saimnieciskos jautājumus, vislabāk tos pārzina speciālists Voldemārs Čačs. Ja vajag skolēnus apsveikt, to uztic veikt deputātam Raitim Ābelniekam,» skaidroja U. Kolužs. Viņš arī stāstīja par Rātsnama būves iecerēm, par vēlmi būvēt Bauskā bibliotēku. Plašāks ieskats novada domes vadības, arī iedzīvotāju viedokļos par nu jau likvidēto Bauskas pilsētas pārvaldi laikraksta «Bauskas Dzīve» 25. maija numurā.

Pievieno komentāru

Komentāri 16

to: nu viss skaidrs

Īpaši gudrs jau tu neesi, vai arī esi ieciklējies savos maldos. Jelgavas novadā nav Jelgavas pilsētas pārvaldes, par to vari pārliecināties apskatot viņu mājaslapu. Arī Dobeles novadā nav Dobeles pilsētas pārvaldes utt.
Tava adrese joprojām ir šāda: Salātu iela xx dzīvoklis yy, Bauska, Bauskas novads, LV-3901.

pirms 9 gadiem, 2011.05.19 10:19

uldis

Bauskas pilsēta ir un būs, tā nekur nepazudīs. Kā tās vārdu nesīsim tālāk, ir atkarīgs no mums visiem! Nevar būt tā, ka tas atkarīgs no viena cilvēka! Mēs, Baušķinieki esam gana stipri, lai par Bauskas vārdu parūpētos. Es arī te esmu piedzimis un ar to lepojos!Vienmēr gribam visur atrast vienu grēkāzi un ko visu novelt...

pirms 9 gadiem, 2011.05.19 09:33

nu viss skaidrs

Sapratu, sapratu, ja ir Rīgas rajons, tad nevar būt tur arī Zemgales, Latgales, Kurzemes, Vidzemes priekšpilsētas vadības, ja ir Jelgavas novads, tad nevar būt Jelgavas pilsētas pārvalde, nevar, bet tur ir. Visu, visu sapratu, bet kā tad to nesaprata neviens, kad veidoja tos novadus, kāpēc tad veidoja to pilsētas domi . Sapratu, ka pagasti ir daudz lielāki par pilsētu, tādēļ tiem vajag savu pārstāvniecību, bet pilsētai pietiek ar lielo novada aparātu. Sapratu to, ka neko nesapratu. Nu man viss ir skaidrs.
Kur tu dzīvo?- Bauskas novadā.
Bet kurā vietā?- Bauskas novada Salātu ielā xx dzīvoklis yy.
Veidojot novadus zūd pilsētas, toties pieaug pagastu vērtība.

pirms 9 gadiem, 2011.05.19 06:44

Un Tu būtu tas, kurš saprot? Pirmkārt jau vārdu "stulbi" raksta ar īso U :D tas nu tā..., bet tomēr uz kaut ko norāda. Sapratējs!!! :D
Žetons zosjai par kaimiņienes Ņinas teksta atreferējumu tiem, kam ar lasīšanu vai saprašanu pašvaki. Cita lieta, ka Kolužs, šķiet, ar presi īsti runāt nemāk, tas nu ir skaidrs... No otras puses "BDz" jau ar iztaisās par baigo sensāciju lapeli - izraut tekstu no konteksta ir viņu specialitāte... Vienvārdsakot vēlreiz tiem, kas ar pirmajām desmit reizēm nesaprata - izlasiet vēlreiz kaimiņienes Ņinas un zosjas rakstīto, iespējams, ka ar vienpadsmito reizi būs skaidrība... :D

pirms 9 gadiem, 2011.05.18 22:50

Dzejnieks

Ja prasa: ,,Kas te atbild?"
Tad teic: ,,Viss kolektīvs",
Jo tā tu vienmēr būsi
No atbildības brīvs.

/I.Ziedonis/

pirms 9 gadiem, 2011.05.18 22:43

diez ko nav ka citiem skaidro lietas cilvēks kurš pats īsti nesaprot kas un kā. Aplam ir teikt "Nosaukt konkrētu cilvēku, kas pārstāv Bausku, es pašlaik nevaru. Pārstāv visi. ".. tas ir stūlbi

pirms 9 gadiem, 2011.05.18 22:30

zosja

Izlasīju kaimiņienes ninas rakstīto divas reizes. Kaut gan sapratu jau ar pirmo reizi. Sapratu, ka Bauska nekur nevienu mirkli nav pazudusi, nevar pazust un zust netais'as. Sapratu, ka tas nemaz nav iespējams. Sapratu ar'i, ka Bausk'a nemaz nevar būt atsevišķa pilsētas pārvalde, jo Bauska ir novada centrs, Bauskā atrodas administratīvais aparāts un vēl vienu aparātu veidot likums nemaz neļauj. Sapratu ar pirmo reizi, kaut gan esmu beigusi tikai tehnikumu

pirms 9 gadiem, 2011.05.18 21:22

t kaimiņienei Ņinaai

Garš murgains apraksts,kā jau daudz kas saprotams tikai rakstītājam. Laikam kaimiņienei 'Ņinai grūtības ar valodu.

pirms 9 gadiem, 2011.05.18 18:52

juka

Uldi , ja pārstāv pilsētu visi, tad nepārstāv neviens. Katram TAS ir skaidrs. Nav kam atbildību prasīt .

pirms 9 gadiem, 2011.05.18 15:02

ābele

Nav mums novadā sociālā centra "Ābele". Nu nav vairs šādas iestādes jau otro gadu...

pirms 9 gadiem, 2011.05.18 13:29

kaimiņiene Ņina

Administratīvā teritorija ir Latvijas teritoriālā iedalījuma vienība, kurā pašvaldība savas kompetences ietvaros realizē pārvaldi.; Latvijas Republiku iedala šādās administratīvajās teritorijās: 1) apriņķos; 2) republikas pilsētās; 3) novados.; Novada teritoriālais iedalījums -- Novada teritoriju iedala šādās vienībās: 1) novada pilsētās; 2) novada pagastos. ;; ja novada teritorijā pirms novada izveidošanas administratīvi teritoriālās reformas laikā ir bijusi vairāk nekā viena vietējā pašvaldība, novadā apvienotās pašvaldības uzskatāmas par novada teritoriālajām vienībām — novada pilsētām vai pagastiem.;;;Novada dome var grozīt attiecīgā novada teritoriālā iedalījuma vienību robežas, ja līdz ar to netiek grozīta novada robeža.
Bauskas dome NAV likvidējusi (un droši - TAI NAV NE PRĀTĀ TO DARĪT) Administratīvi teritoriālo iedalījuma vienību ""BAUSKAS PILSĒTA"" .. ..Lai nodrošinātu pašvaldības sniegto pakalpojumu pieejamību novada pagastos un novada pilsētās, kurās neatrodas pašvaldības administratīvais centrs, pašvaldības dome izveido pagasta vai pilsētas pārvaldi. Bauskas novada teritoriālajā iedalījuma vienībā -- Bauskas pilsētā ATRODAS NOVADA ADMINISTRATĪVAIS CENTRS, līdz ar to ---- Bauskas pilsētā pilsētas pārvalde nevar būt pēc Likuma!!! Vai to ir tik grūti uztvert un saprast?!!!!!!!

pirms 9 gadiem, 2011.05.18 12:00

Bauska

Tas viss aiz neko darīt Novada darboņi grib ar ko neredzētu izcelt savas personības. Kā var likvidēt pilsētu???? Vai tagad svinēs Bauskas novada dibināšanas atceres dienu vai kā? Tad priekš kam tas rātsnams.Tas ir piederīgs Bauskas vēsturei,ne jaundibinātajam novadam.Varbūt vispār svētkus nevienam nevajag? Ja LV ienāks citu ticību un dzīves veida cilvēki,nu tad domāts par nākotni,ne par mums ,kas te patreiz dzīvo.

pirms 9 gadiem, 2011.05.18 11:06

nekuriene

Mēs tagad dzīvojam nekurienē. Paldies, zinātu kurš bija šīs "ģeniālās" idejas pirmais autors, būtu vismaz ko vainot! Tas, kurš nevienam nepieder, par to arī neviens neinteresējas! Bauska, sasniedzot 400 gadu vecumu tiek iznīcināta - nez kuram no tā paliek labāk!

pirms 9 gadiem, 2011.05.18 10:33

zudusī Bauska

1) Kuri ir tie "attiecīgie" dienesti?
2) Ja saka, ka pārstāv visi, tad tas jāsaprot, ka nepārstāv neviens,tā sen dzīvē pārbaudīta patiesība.
3) Pagastus gan pārstāv konkrēti cilvēki.
4) Bauska vairs nav pilsēta , bet apdzīvota vieta.

pirms 9 gadiem, 2011.05.18 10:00

Vietējās ziņas