Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pepija Vecumniekos sarīko pirmsskolas jampadraci 2

Pirmsskolas trakulībām Zinību dienā, 1. septembrī, ļāvās dažāda vecuma bērni Vecumniekos. Īstu jampadraci savas mājas pagalmā Rīgas ielā 40 bija sarīkojusi Pepija jeb Mārīte Vītola.

Kārtīgi un krāšņi sapostajā sētā līdzās ziediem dobēs bija sasprausti milzīgi krāsu zīmuļi. Tos no bērza darinājis saimnieces dzīvesbiedrs Eduards Ūdris. Uz celma bija novietots «diplomāts», ko rotāja sauklis «Uz skolu!».

«Jūtos gandarīta, ka aicinājumam piedalīties pirmsskolas jampadracī atsaucās ap 30 bērnu. Man vienmēr dzīvē ir gribējies citiem palīdzēt, iepriecināt, radīt skaistumu un svētkus, tāpēc ļoti patīk uzņemt ciemiņus,» uzrunājot bērnus un vecākus, sacīja M. Vītola un piebilda: «Ko nu Pepijas galva būs izdomājusi, tas arī te būs. Vēlu atraktīvi darboties visiem! Ja bērniem un vecākiem būs prieks, arī man kļūs lustīgi ap sirdi.»

Zēni un meitenes piedalījās gan komandu, gan individuālās stafetēs, demonstrēja veiklību plūmju šķirošanā un ābolu mizošanā, bet spēkā varēja mēroties, cilājot svarbumbas un velkot virvi. Veiksminieki tika pie saldām balvām.

Kad klātesošie bija gana izkustējušies, visi sēdās pie galda, lai zīmējumos atainotu, kādi varētu izskatīties Vecumnieki nākotnē. Deviņus gadus vecais Rūdis Caune uzzīmēja labiekārtoto parku Aizupes ielā, kur izveidots liels rotaļu laukums bērniem. Citi attēloja savu ģimeni, ēkas un dabas ainavas. Pepija atzinās, ka viņa ļoti vēlētos, lai nākotnē pa taisno uz Rīgu «rullētu» tramvajs vai trolejbuss.

Lana Vipule, kura dzīvo Iecavā, ciemojoties pie mammas, «Vecumnieku Novada Ziņās» bija izlasījusi, ka tiek organizēts pasākums bērniem, tāpēc atnākusi ar savām atvasītēm un brāļa meitām. Arī Gunita Rumbēna par pirmsskolas jampadraci bija uzzinājusi no pašvaldības informatīvā izdevuma. Viņas meitiņa Zanda Viktorija Karabeško iesaistījās gan atrakcijās, gan zīmēšanā.

«Brīnišķīgi, ka ir atraktīvi cilvēki, kuri savas mājas pagalmā pulcina ļaudis un sarīko jaukus atpūtas brīžus,» atzina Dace un Kaspars Ludiņi, kuri pirms dažiem gadiem uz Vecumniekiem pārcēlušies no Carnikavas. Viņu dēli Roberts un Ernests kopā ar citiem bērniem lieliski pavadīja laiku. «Vecumnieki ir lieli, tāpēc cilvēki varēja būt vēl aktīvāki,» piebilda D. Ludiņa.

Ik pa brīdim Pepija kopā ar bērniem tumšos mākoņus dzina prom uz Rīgu, taču, sākoties desiņu cepšanai, uznāca stiprs lietus un visi samuka saimnieces pirtiņā.

«Man patika atrakcijas un tas, kā Pepija bija saģērbusies. Vienīgais, kas šodien traucēja, bija melnie mākoņi un uz beigām – lietus,» jampadrača izskaņā sacīja Jana Glinska.

Mārīte Vītola 38 gadus strādā aprūpes centrā «Baldone», viņa vada arī Vecumnieku pagasta pensionāru un invalīdu biedrību «Virši», ir senioru deju kopas «Ozols» dalībniece. Svētkus bērniem viņa bija sarīkojusi pēc savas iniciatīvas. Saimnieces gādāts bija gan cienasts – cepumi, konfektes, limonāde, āboli, bumbieri, gan balvas.

Noslēgumā katrs bērns, kurš iet skolā, tika sveikts ar košu dāliju. «Klausiet mammu un tēti, kādreiz arī skolotājus!» smaidot vēlēja Pepija.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Ome

Malacis! Vienmēr garāmbraucot ar interesi noskatos, ko saimniece atkal izdomājusi jaunu savā pagalmā!
Tā turpināt!

pirms 7 gadiem, 2013.09.03 11:40

Vietējās ziņas