Pērn Zemgalē no ārvalstīm atgriezušās 158 personas

Uz pastāvīgu dzīvi Latvijā, Zemgales plānošanas reģionā, pērn atgriezušies 158 cilvēki, tostarp ģimenes ar bērniem. Lielākais atgriezušos ģimeņu īpatsvars vērojams Jelgavas un Jēkabpils pilsētā, kā arī Dobelē un Bauskā, informē Ilze Lujāne, Zemgales plānošanas reģiona sabiedrisko attiecību speciāliste.

Lai arī pagājušais gads bijis pandēmijas izraisīto ierobežojumu vadīts, Zemgales plānošanas reģiona reemigrācijas koordinatore Anete Spalviņa spējusi daudz pagūt. Piedalījusies nozares tiešsaistes semināros, dažādās mācībās, diskusijās, sniegusi intervijas, organizējusi semināru «Reemigrācijas nozīme Zemgalē», kura mērķis bija veicināt sadarbību ar valsts un pašvaldību iestādēm, informējot diasporu un reemigrantus par aktualitātēm, kā arī sagatavojusi vairāk nekā 400 individuālos piedāvājumus potenciālajiem reemigrantiem.

Pagājušajā gadā Zemgalē pārsvarā atgriezušās ģimenes ar bērniem, lielākā daļa reemigrantu izvēlējušies atgriezties no Lielbritānijas. Kā turpmāko dzīvesvietu vairums izvēlas Jelgavu, Jēkabpili, Dobeli un Bausku, jo šeit ir pieejama nepieciešamā infrastruktūra – skolas, bērnudārzi, veikali, sabiedriskais transports, plašākas darba iespējas, kā arī ērti iespējams nokļūt galvaspilsētā.

«Cilvēki, kuri plānojuši doties ārpus Latvijas, visbiežāk dodas prom, lai gūtu peļņu ģimenes vajadzībām. Vilinājums ir milzīgs – labs atalgojums, iespēja apgūt valodu, apskatīt svešu valsti un iepazīt jaunu kultūru. Taču jārēķinās ar sekām, ko rada dzīve ārzemēs, – bieži vien prombūtnē no ģimenes un draugiem rodas ilgas pēc mājām un pierastās sabiedrības. Lai atgrieztos Latvijā, svarīgi ir tieši pirmie soļi, kas ietver dokumentu nokārtošanu mītnes zemē. Sākumā ir grūti iztēloties un plānot, kā būtu atgriezties Latvijā. Es iesaku mēģināt iedvesmoties no kāda cita, kurš jau atgriezies Latvijā, un sazināties ar reemigrācijas koordinatoru,» stāsta Zemgales plānošanas reģiona reemigrācijas koordinatore Anete Spalviņa.

UZZIŅAI
Šogad 1. jūlijā stāsies spēkā grozījumi Dzīvesvietas deklarēšanas likumā. Latvijas valstspiederīgie, kas dzīvo ārvalstī, papildus savai dzīvesvietas adresei varēs norādīt adresi Latvijā. Tas atvieglos un paātrinās viņu iekļaušanos Latvijas darba tirgū, sabiedrībā un piekļuvi sabiedriskajiem pakalpojumiem, atvases bērnudārzā vai skolā varēs reģistrēt jau pirms reemigrācijas.  

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas