Pērnā zāle degusi Vecumniekos un Iecavas novadā

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji Zemgalē dzēsa desmit kūlas ugunsgrēkus, tai skaitā Vecumnieku novada Vecumnieku pagastā 7000 m2 un 400 m2 platībā, Iecavas novadā 50 m2 platībā, informē Viktorija Gribuste, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore
VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta. Lai gan daudzi kūlas dedzinātāji domā, ka viņi uguns liesmas spēs kontrolēt, diemžēl ikgadējā skarbā statistika liecina par pretējo – nodedzinātās ēkas un automašīnas, cietušie cilvēki un izdegušie vairāki desmiti hektāru teritorijas liecina par to, ka uguni un ugunsgrēku nav iespējams kontrolēt! Tā ir bīstama un nesaudzē neko, ko savā ceļā sastop.
Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no 26. marta plkst. 6.30 līdz 27. marta plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Zemgales reģiona brigāde saņēma 20 izsaukumus, no tiem 13 uz ugunsgrēku dzēšanu, divus uz glābšanas darbiem, un vēl pieci izsaukumi bija maldinājums.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas