Pestīšanas armija Bauskā sestdien aicina uz dārza svētkiem

Pestīšanas armija (PA) Latvijā šogad svin 30 gadus pēc savas darbības atjaunošanas 1990.gadā. Atzīmējot apaļo gadskārtu, sestdien, 12.septembrī, Pagalmu svētku ietvaros PA Bauskas korpusa sētā norisināsies dārza svētki, portālu informēja Pestīšanas armijas pārstāve Lāsma Sīle.

Viņa pastāstīja, ka ikviens svētku apmeklētājs varēs aplūkot interaktīvu projekciju «Pestīšanas armija pēc pārtrauktas darbības Latvijā jau 30 gadus», nodrošinātas tiks aktivitātes visu vecumu bērniem «Lustīgi kustīgi»,  muzicēs Rīgas 1. korpusa draudzes vadītāja vietnieks Gints Rodionovs ar programmu «Mūzika dvēselei», kā arī notiks labdarības loterija un darbosies tējnīca.

Tuvojoties īstajam dzimšanas dienas datumam - 17.novembrim - PA Rīgā sarūpēta īpaša svētku programma,, atklājot īpašu izstādi un organizējot pasākumus, kuros varēs iesaistīties plašāks interesentu pulks. Tāpat organizācija jau šobrīd gatavojas ikgadējai līdzekļu vākšanas kampaņai «Ziemassvētku katliņš», kuras laikā līdzcilvēki tiek aicināti ziedot, lai svētku pusdienas un prieks būtu pieejams tiem, kurus nereti neviens neapciemo. PA mājaslapā ir iespējams izvēlēties ziedojuma mērķi – vai tā būtu nometne bērniem, atbalsts zupas virtuvei, pārtikas pakām vai Ziemassvētku katliņam – ikviena dāvātais atbalsts ir ļoti novērtēts, jo tas sniedz jaunas cerības kādam, kuram to vajag visvairāk, atzīmē L. Sīle.

Covid-19 pandēmijas laikā PA zupas virtuvēs apmeklētāju skaits ir trīskāršojies. Organizācijas vadītāja vietniece Anna Kotrikadze norādīja, ka Rīgā vien saņemt ēdienu katru otro dienu ierodas virs 120 cilvēkiem.

«Mums ir pieredze un resursi pašorganizēties un ar projektu un piesaistīto līdzekļu atbalstu nodrošināt siltu maltīti. Ne mazāk svarīgs ir garīgais atbalsts, ko sniedzam ģimenēm gan tālmācību laikā, gan šobrīd jau atkal atvērtajos dienas centros bērniem,» atzīmēja Kotrikadze.

Pēc organizācijas pārstāves paustā, PA palīdzība un atbalsts sasniedz tūkstošiem cilvēku visā Latvijā, jo te darbojas 15 draudzes, 11 zupas virtuves, viena sociālās rehabilitācijas nometnes vieta un viena humānās palīdzības rezervju noliktava.

PA veiksmīgi sadarbojas ar pašvaldībām un to sociālā darba institūcijām, lai atbalsts mērķtiecīgi nokļūtu pie cilvēkiem, kuri ir nonākuši grūtībās. 2019.gadā vien organizācija ir sagādājusi 146 tūkstošus zupas porciju, devusi pajumti 5756 nakšu garumā vairāk nekā sešdesmit pieaugušajiem un bērniem, kā arī izsniegusi 2141 pārtikas pakas, 653 pusdienu porcijas bērniem skolā, kā arī 4750 gadījumos sniegusi cita veida sociālo palīdzību.

Rīgā darbojas trīs centri, dienas centrs bērniem «Patvērums», kā arī sociālais centrs. Latvijā Pestīšanas armijas centri ir arī Bauskā, Iecavā, Jelgavā, Daugavpilī, Liepājā, Saldū un mazākās apdzīvotās vietās kā llmājā, Sarkaņos, Sedā, Drustos, Liepā, Skangaļu muižā Priekuļu novadā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas