«Pestīšanas armija» vāks līdzekļus siltām svētku pusdienām 9

Organizācija Pestīšanas armija nedēļu pirms Ziemassvētkiem vāks ziedojumus īpašā akcijā «Ziemassvētku katliņš», aicinot līdzcilvēkus dot savu artavu, lai Bauskas trūcīgajiem sagādātu svētku pusdienas. Laikā no 13. līdz 23. decembrim pie tirdzniecības centra «Rimi Bauska» būs novietots ziedojumu katliņš, kurā ikviens varēs ievietot savu artavu, portālu informēja Pestīšanas armijas pārstāve Velta Udarska.

«Ziemassvētku katliņš» Bauskā vārīsies arī svinīgajā egles iedegšanas pasākumā Bauskas Rātslaukumā 14. decembrī, brīvprātīgie ziedojumus vāks arī 21. decembrī, tāpat katliņā katrs savu artavu varēs sniegt līdz 31. decembrim veikalā «top!» Bauskā.

«Ļoti daudziem cilvēkiem šodien klājas grūti, nav iespēju sev nodrošināt svētku maltīti, tādēļ mēs vēlamies ar ziedotāju palīdzību tos radīt. Ziemassvētku atmosfēra un pagādāt svētku pusdienas, kas dos iespēju šiem cilvēkiem,  kuriem citādi šāda iespēja būtu liegta, piedzīvot svētkus. Viņi varēs piedalīties pasākumā pie skaisti klātiem galdiem un siltas maltītes. Esam padomājuši arī par svētku programmu, lai cilvēki varētu izbaudīt svētku prieku,» teic V. Udraska.

Viņa skaidro, ka savāktie ziedojumi tiks izmantoti  Ziemassvētku maltītei «Atnāc pie mums Ziemassvētkos». Trūcīgie, mazturīgie un vientuļie cilvēki varēs piedzīvot svētkus Pestīšanas armijā Bauskas korpusā Plūdoņa ielā 50, 27. decembrī pulksten14. 

Pestīšanas armijas Bauskas korpusā darbojas tā saucamā zupas virtuve trīs reizes nedēļā pateicoties Eiropas un Sabiedriskā integrācijas fondu un individuālu ziedotāju atbalstam– trešdienās, ceturtdienās un piektdienās no plkst. 13.00 – 14.00. Šeit var saņemt siltu var saņemt maltīti ikviens, kam tas ir nepieciešams. Šobrīd zupas virtuvi apmeklē 20- 35 cilvēki dienā. Ēdiens tiek ņemts arī līdz.

«Kāds ir atnācis, lai aiznestu ēdienu kādiem, kas paši nevar vairs  atnākt. Cilvēkiem ir dažādi iemesli, kādēļ nāk uz zupas virtuvi. Kāds ir bezdarbnieks, kāds veselības dēļ nevar darīt darbu, kāds ir kļuvis vecāks, nevarīgāks un rocība neatļauj, kāds ir bez pajumtes. Dažādi dzīves stāsti. Vienā reizē izvārām līdz 120-150 porcijām silta ēdiena. Notiek arī līdzdarbības pasākumu, kas ir noderīgi cilvēku sociālai izglītošanai un pašapziņas celšanai. Daudziem tas ir tik noderīgs, lai sajustu, ka viņi nav vieni šajā situācijā. Viņus šeit vēlas atbalstīt,» atzīmēja V. Udarska.


Pievieno komentāru

Komentāri 9

ubagošana

Visāda veida ubagošana bojā svētku noskaņojumu. Kā nāk svētki, tā sākas,nevar ieslēgt ne radio,ne TV, šeit u.c nevar paiet garām.

pirms 12 mēnešiem, 2019.12.12 16:22

es

kapec mums butu vienmer jaziedo kadam ,visiem pieliek ,minimumu ne,lai eidzot ari deputati atdod to kas viniem nepienakas

pirms 12 mēnešiem, 2019.12.12 18:06

....

Malači, vienmēr jāpalīdz tiem, kuriem ir grūti. Tikai kāpēc pie veikala durvīm? Ārā ir augsts, meitenes nosals. Un nedod Dievs nevienam nonākt grūtos apstākļos, saslimt vai zaudēt darbu. Cilvēki, esiet uzmanīgi un izturieties pret citiem tā, kā jūs gribētu lai izturās pret jums.

pirms 12 mēnešiem, 2019.12.12 19:03

4.klases skolēns

Protams, jāziedo!!! Bet, Bauskā pie RIMI nav AUGSTA kalna - kurā uzkāpjot būtu auksti...

pirms 12 mēnešiem, 2019.12.13 06:26

5 klases skoleena

rimi vinaam nav jaziedo, ka tur var staaveet!?

pirms 12 mēnešiem, 2019.12.13 09:55

to skolniekiem

no kura laika mūsu skolnieki palikuši tik gudri?

pirms 12 mēnešiem, 2019.12.13 11:17

annika

Katliņš virās! Es domaju šogad ar drusku noziedot, bet, man daudz siicenes1,2 kapeikas,, vareetu taas vinaam ari atdot, bet, pa to šķirbu nesametiis, jaceļ nost vāks)), tad atkal padomaas, re kadu siiceni sabeera , vareej jau papiirnieku, vai lielaaku nominaalu mest,., nu redzees, kaa sanaaks, ja vinas tur ari sestdien buus, iepejams , kauko naziedošu šm ceelajam meerķim uz sveetkiem!.

pirms 12 mēnešiem, 2019.12.12 22:57

Ilze

Ziemassvētku laikā cilvēki kļūst labestīgāki, dāsnāki un atvērtāki pasaulei. Gribas iepriecināt savus līdzcilvēkus, ir vēlme izdarīt ko ļoti labu un palīdzēt kādai noskumušai sirsniņaikādam, kura, dzīvē nav tik ļoti paveicies. Ziedojumi PA nav nekas obligāts, bet ja cilvēks grib kādam palīdzēt - tā ir viena no iespējām. Nevajadzētu šo ziedojumu vākšanu nievājoši saukt par ubagošanu. Kā Rainis sacījis - GŪT VAR DODOT, GŪT VAR ŅEMOT. DODOT, GŪTAIS - NEATŅEMAMS!

pirms 12 mēnešiem, 2019.12.13 10:34

Linda

Ziemassvetki ir brinumu laiks un mums jatic brinumiem.un ja mes kopa palidzesim tas bus daudz
un nevajag spaut kapostos kurus pasam bus jaed liktenis var jebkura laika ar kartu no mums izspelet launu Joku. Darit labus darbus ir svetigi.

pirms 12 mēnešiem, 2019.12.19 00:14

Vietējās ziņas