Pestīšanas Armijas zupas virtuve Bauskā ēdienu izsniedz līdzņemšanai

Pestīšanas Armijas (PA) Bauskas korpusā arī ārkārtējā situācijā trīs dienas nedēļā turpinās ēdiena gatavošana un izsniegšana personām, kam šāda palīdzība nepieciešama, informē korpusa vadītāja Velta Udarska.

Pirms krīzes, «normālajā laikā», trešdienās, ceturtdienās un piektdienās Bauskas korpusa namu Plūdoņa ielā pusdienu reizē pie klātiem galdiem apmeklēja vidēji 30 cilvēku, pašlaik esot dienā dažkārt pat 55 vietējie ļaudis. «Nabadzības lamatās, ko pastiprinājusi koronavīrusa raisītā krīze, iekļūst aizvien vairāk senioru. Jau satieku pie mums kundzītes, kuras agrāk šurp nenāca pēc maltītes. Mēs, piemēram, trešdien bijām izvārījuši jau 140 porcijas zupas, jo atnākušie ēdienu piegādā arī citām personām,» situāciju apraksta PA kapteine V. Udarska. Viņa arī aicina šajās sarežģītajās nedēļās cilvēkus aizmirst par nevajadzīgu lepnību un, ja nav iespējas citādi tikt pie silta ēdiena, palūgt draugiem, kaimiņiem to atnest no Pestīšanas Armijas zupas virtuves.

Pašlaik, protams, zupas virtuves apmeklētāji neienāk korpusa mājā un nepusdieno pie klātiem galdiem, socializēšanās nav. Sakarā ar valstī izsludināto ārkārtas situāciju Pestīšanas Armijas zupas virtuvēs maltītes tiek dotas līdzņemšanai. Porcijas izdala vienreiz lietojamos traukos, Bauskā to dara ēkas pagalmā pa logu. Korpuss iegādājies šādus traukus. Apmeklētāji aicināti ievērot distancēšanos.

Gan nauda, gan produkti zupas virtuves darbībai tiek iegūti no Pestīšanas Armijas sadarbības ar Sabiedrības integrācijas fondu, piedaloties programmā «Eiropas atbalsta fonds vistrūcīgākajām personām», no pašas reliģiskās organizācijas «Pestīšanas Armija» līdzekļiem, kā arī ziedojumiem. «Bez ziedotājiem un labdariem mēs nevarētu iztikt,» pateicībā uzsver V. Udarska. Bauskas novada pašvaldības atbalsta līdzekļu nav.

Pestīšanas Armija ir reliģiska organizācija, un viens no tās darbības moto ir «Sirdi Dievam un roku cilvēkiem». Pestīšanas Armijā notiek ne tikai garīgs darbs, attīstīta arī plaša sociālā darbība. Zupas virtuves darbojas astoņās Latvijas vietās, to skaitā  Bauskas un Iecavas korpusā.

Cits garīgās un sociālās aprūpes darbs ārkārtējās situācijas laikā nenotiek, atcelti dievkalpojumi, mājsavienības sapulces, lekcijas, drēbju izdalīšana u. c.

Tomēr viss gluži apstājies nav, jo korpusa vadītājai tagad jānodrošina darbs Borisa un Ināras Teterevu fonda programmas «Pats savam saimes galdam» projektā. 15 mājsaimniecības un 15 individuālas personas jāiesaista zemkopības darbos un jāapgādā ar sēklām, stādiem un dārza kopšanas piederumiem. Šiem cilvēkiem būs visu vasaru čakli jāsaimnieko, papildus saņemot konsultācijas par dārza kopšanu. Savukārt rudenī – padomus par ražas uzglabāšanu ziemai un konservēšanu. No projekta līdzekļiem tiks nodrošināts arī konservēšanai nepieciešamais. Tādējādi iedzīvotājiem tiek dota iespēja pašiem ar savu darbu uzlabot dzīves apstākļus.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas