Pie baznīcas Vecumniekos atklāj rotaļlaukumu bērniem 4

Pēc ierastā svētdienas dievkalpojuma 22. septembrī pļaviņā pie Vecumnieku evaņģēliski luteriskās baznīcas, spītējot lietum, svinīgi tika atklāts bērnu rotaļlaukums. Ideju vides labiekārtošanā īstenojusi draudze kopā ar palīgiem.

Lai sapni par rotaļu laukuma izveidi varētu piepildīt, ticīgo kopa iesaistījās Vecumnieku novada domes projektu konkursā «Iedzīvotāji veido savu vidi 2019». Starp 12 atbalstītajām iniciatīvu grupu un biedrību idejām bija arī šis plāns. Projekta īstenošanai tika piešķirts 800  eiro liels finansējums no pašvaldības budžeta līdzekļiem materiālu iegādei, bet darbs bija pašu entuziastu ziņā. Pavisam laukuma iekārtošanai tika izlietoti 1130 eiro.

Spēļu laukums aprīkots ar koka konstrukcijām – divām līdzsvara šūpolēm un divām noslēgtām smilšu kastēm; vāku atverot, tas pārtop par soliņiem ar atzveltnītēm. Šūpoles piegādājis sertificēts uzņēmums no Rīgas – SIA «Ksil Baltic», savukārt smilšu kastes vestas no Salacgrīvas. Teritorijā izvietots arī košs fotostends, kas izgatavots Bauskā. Tajā attēlots Jēzus ar bērniem un zīmīgi vārdi – «Laidiet bērniņus pie manis». Bērnu sejiņu vieta ir atstāta brīva, lai katrs, kurš vēlas, var aizstāties aiz sienas un palūkoties uz fotogrāfu caur tukšo lodziņu. Ideja par šādu stendu radusies Agritai Otomerei, bet mākslas darbu radīja mamma un meita Antra un Gerda Gustsones. «Bildi uzgleznojām, ieturot «baznīcas līniju», pēc tam attēls tika «pārnests» uz izturīga materiāla,» stāsta Antra, kura ikdienā strādā par pedagoģi Vecumnieku mūzikas un mākslas skolā.

Draudzes mācītājs Roberts Otomers atzina, ka no visiem projektiem, kopš viņš Vecumniekos kalpo, «šis nācis visgrūtāk», bijuši dažādi sarežģījumi, taču «beidzot tas ir noticis un, iespējams, tāpēc prieks ir jo lielāks». R. Otomers cer, ka ar laiku laukums tiks papildināts ar vēl kādām ierīcēm. Viņš pateicās ikvienam, kurš nesavtīgi darbojies, lai taptu atpūtas vieta bērniem, bet jo īpaši Janai Veidei, projekta autorei un uzraudzītājai.

Svinīgajā brīdī klāt bija arī viesi, neizpalika dāvanas, kas lieliski noderēs rotaļām. Vecumnieku tautas nama senioru jauktais koris «Atbalss» un diriģente Iveta Kaktiņa draudzei un visiem sanākušajiem labu vēlēja ar dziesmu «No miega šī ir jāmostas». Entuziastus sveica arī pagasta pensionāru un invalīdu biedrība «Virši».

Vecumnieku evaņģēliski luteriskās draudzes pārstāve Jana Veide «Bauskas Dzīvei» šovasar jau vēstījusi, ka ideja par šādu projektu radusies, lai svētdienas skolas bērniem būtu kāds stūrītis brīvā laika pavadīšanai. Svētdienas skolu apmeklē ap 15 bērnu līdz desmit gadu vecumam, kuri ilgi nevar nosēdēt mierā, tāpēc dzimusi doma līdzās baznīcai iekārtot rotaļlaukumu. To var izmantot visi bērni, jo Jaunā ezera apkārtne ir daudzu ģimeņu iecienīta pastaigu vieta.

Draudze cer, ka šis projekts būs labs iesākums citām aktivitātēm, jo ideju netrūkst.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Sarmite

Smilšu kaste un soliņš šūpoles pa 1130 eiro????

pirms gada, 2019.09.27 08:48

Garām Gājējs

Jā tiešām tik nelielas bērnu konstrukcijas-smilšu kaste, divas nelielas šūpolītes- uzskatu nekā varena, bet izmaksu cena , jā paliešām 1130EUR.Kuŗš vēl no šīs naudiņas nopelnīja???

pirms gada, 2019.09.27 09:15

Drošība

Tā krauja uz ezeru liekās briesmīga, nedod Dievs kāds noripos lejā :(

pirms gada, 2019.09.27 09:19

Dace

Tiem komentētājiem, kuri šausminās par izmaksām - vai paši esiet veikuši šādu preču cenu aptauju? Pluss - vai tad piegāde mums tagad arī par velti notiek? Un visi pārējie sīkumi - cimdi, skrūves, u.t.t. Cik viegli ir kritizēt citu darbu vienkārši lasot rakstu nevis pašam esot projektā.

pirms gada, 2019.09.27 18:20

Vietējās ziņas