Pie Budbergas Sv. Pāvila baznīcas atklās pieminekli represētajiem 7

Piektdien, 14. jūnijā, Bauskas novada Brunavas pagastā pie Budbergas Sv. Pāvila baznīcas tiks atklāts piemineklis represētajiem, portālu informēja draudzes mācītājs Juris Morics.

Viņš pavēstīja, ka no Budbergas Sv. Pāvila draudzes tika izsūtīti vairāk nekā simt cilvēku. «Terora laiks, bet baznīca turpināja darboties, un par katru izsūtīto pieaugušo vīru aiz baznīcas tika iestādīts ozols, par sievu – liepa, savukārt bērnu piemiņai izveidoja puķu dobi... Tā bija nelegāla piemiņas vieta represētajiem, par kuru visi zināja arī tad, kad par to nedrīkstēja runāt,» stāsta J. Morics.

Paredzēts, ka pieminekļa atklāšanā piedalīsies Bauskas novada un Brunavas pagasta vadības pārstāvji, iedzīvotāji, draudzes locekļi. Gaidīti arī visi pārējie, kuri vēlas būt klāt šajā mūsu tautai tik nozīmīgā piemiņas dienā un vietā, akcentē J. Morics.

Piemineklis ir veidots no vietējā Budbergas laukakmens. Tas ir aptuveni trīs metrus augsts, vertikāli novietots dabiska akmens obelisks. Pieminekļa autors ir mākslinieks Tālivaldis Muzikants, kurš būs klāt, un priekšnesumu sniegs tautā iemīļotā dziesminiece Ieva Akuratere.
«Mīļie draugi! Paies vēl vismaz simt gadi, līdz mēs varbūt atkopsimies no tām rētām, kuras mūsu tautas miesā ir atstājis 20. gadsimts. Šajā Zemgales pusē dzīvoja strādīgi un tāpēc turīgi zemnieki – saimnieki. Smagi strādājot, tika iekopti lauki, celtas mājas un par pašu zemnieku līdzekļiem uzcelts arī dievnams. Divi smagi kari, komunistu kolektivizācija un genocīds smagi postīja šo pusi. Un tomēr mēs esam cēlušies atkal augšā, bet ko tas ir izmaksājis?! Mēs nedrīkstam to aizmirst, lai mūsu pēcnācēji zina, cik vērtīga ir mūsu zeme. Diez vai atradīsim uz tās kādu pēdu, kas nav ar mūsu senču asinīm slacīta,» teic J. Morics.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

represeta pensionare

Izlasot so zinu par pieminekli gribas liet asaras par ciesanu laiku un ari ar pateicibu nakt pie Dieva,ka tomer ir laiki,kura varam ar cienas apliecinajumu pieminet CIESANAS.
Budbergas baznica man bijusi ka miera vieta,tad kad vel speju to apmeklet.Pieminas brizi ir tureti pie liepam,pie ozoliem baznicas darza.
Budberga ir vieta,kura Dieva vards ir stipri turets pateicoties draudzes prieksniekam kurs jau muzibas celus iet,godajamam RUDOLFAM BIEZAJM.P ATEICIBA DIEVAM!

pirms gada, 2019.06.11 09:39

Par kopienu draudzību!

Jādzīvo draudzīgi - Latvija varētu automātiski iedot visiem nepilsoņiem pilsonību un varētu krievu valodai piešķirt valsts valodas statusu.

pirms gada, 2019.06.11 18:36

Un kas

tai Brunavas un Bauskas vadībai tur ko darīt? Vēl kādus bijušos čekistus uzaiciniet!

pirms gada, 2019.06.11 19:36

Nezināmais

Ar ko jūs domājat? Budbergas parkā stav viens nesakopts pieminekls. Un uz to ir stadita ozolu aleja kur pats čakste piedalijās. Un ar mans vecvectēvs kurš tika aizvests prom uz sibīriju.

pirms gada, 2019.06.13 15:10

Es

Nezināmais nevis Čakste bet Guntis Ūlmanis.
Bet taisnība tev ir šis piemineklis parkā ir aizmirst jau vairākus gadus un ieaudzis nātrēs, tagat tāds piemineklis jāuzstāda baznicas teretorija, jo zina pagasts ka stabili piemineklis būs apkopts un pašiem nebūs jāliekas ne zinis.

pirms gada, 2019.06.13 15:42

Piekrītu

Un šo pieminekli Budbergas parkā un ozolu aleju tiešām uztādīja represētie vēl dzīvi būdabi.
Kauns domei un pagastam.

pirms gada, 2019.06.13 15:54

Cilvēks

Ja tagat parka pimineklim domei ir slinkums piecelt savas pēcpuses un satīrit nopļaut zali un puķes sastādīt? Lai izkatas cilvēcīgi ne labak sēdēt kabinetā un dzert kafiju tagat tas piemineklis ko uzliks nebūs īpašs jo tur uzliks un aizmirsīs bet parka piemineklim piedalijas paši represētie stādija kokus lika piemineklu un ja pats Ulmanis bija atbraucis.

pirms gada, 2019.06.13 16:30

Vietējās ziņas