Pie Latvijas-Lietuvas robežas kravas automašīnu rinda neveidojas

Patlaban pie Latvijas-Lietuvas robežas pirms Grenctāles kravas automašīnu rinda neveidojas un situācija ar sastrēgumiem ir normalizējusies, aģentūrai LETA pastāstīja Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Stratēģiskās attīstības un sabiedrisko attiecību nodaļas galvenā inspektore Kristīne Pētersone.
Viņa skaidroja, ka brīvdienās kravas automašīnu plūsma ir mazāka, salīdzinot ar darba dienām. Līdz ar to ir grūti objektīvi vērtēt, vai Lietuvas robežsardzes kapacitāte ir pietiekama, lai tiktu galā ar jaunieviestajiem pārbaudes noteikumiem. 

LETA jau ziņoja, ka piektdien pirms Grenctāles atkal bija izveidojusies kilometriem gara kravas automašīnu rinda.

Pēc Lietuvas Valsts robežapsardzības dienesta preses sekretāra Ģiedra Mišuta teiktā, Latvijas pusē pēdējās mašīnas atradās aptuveni 12 kilometrus no robežas, taču atstatumi starp transportlīdzekļiem bija diezgan prāvi, tādēļ faktiskais rindas garums līdzinājās pieciem līdz sešiem kilometriem. 

Kā ziņots, ceturtdien pie Grenctāles bija izveidojusies 16 kilometrus gara automašīnu rinda, bet piektdien no rīta situācija bija normalizējusies.

Rindu veidošanās bija saistīta ar Lietuvas noteiktajām pārbaudēm un ierobežojumiem Covid-19 pandēmijas dēļ. Ir ierobežota vieglo automašīnu iebraukšana Lietuvas teritorijā un izbraukšanu no tās. Neskaitot Grenctāli, tas vēl atļauts caur Kalvariju robežas šķērsošanas punktu pie Polijas robežas, tikmēr no Baltkrievijas un Krievijas puses ar vieglajiem automobiļiem Lietuvā iebraukt aizliegts.

Ierobežojumi netiek attiecināti uz kravas transportu, kas var šķērsot robežu visos punktos, kuri darbojas pie Latvijas, Polijas, Krievijas un Baltkrievijas robežām.

No sestdienas aizliegti arī prāmju reisi uz Lietuvu, izņemot prāmju maršrutu no Ķīles uz Klaipēdu, kā arī pasažieru avioreisi uz Lietuvas lidostām un no tām - šai ziņā izņēmumi iespējami ar atsevišķu Lietuvas Transporta drošības administrācijas atļauju, saskaņojot ar satiksmes un ārlietu ministriem.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas