Pie notāriem noskaidro nekustamā īpašuma un mantojumu lietas 3

Gadskārtējās Notāru dienas visā Latvijā un Bauskā, kad cilvēki bez maksas varēja saņemt juridiskas konsultācijas, šogad norisinājās 4. un 5. martā. Bauskā iedzīvotājus pieņēma divas notāres – Aija Biezā un Zenta Reliņa. Šogad zvērināti notāri galvenokārt sniedza padomus par tiesisko drošību darījumos ar nekustamo īpašumu.

Notāre Zenta Reliņa stāsta, ka cilvēkus mūspusē visvairāk uztrauc jautājumi par nekustamajiem īpašumiem un mantojuma tiesībām. Par otro tēmu visbiežāk interesējās cilvēki gados, kuri vēlas izprast, kā labāk pēc savas nāves atstāt īpašumu tuvajiem – dāvināt, rakstīt testamentu vai mantojuma līgumu. Notāre atgādina, ka kopš pērnā gada ir izmaiņas likumā, proti, noformējot testamentu, līdzi nav jāņem liecinieki. «Cilvēkiem ir ļoti svarīgi, ka laikā, kamēr testaments vēl nav stājies spēkā, citi par tā saturu neuzzina,» skaidro Z. Reliņa.

Z. Reliņa novērojusi, ka tagad cilvēki iespēju saņemt bezmaksas konsultāciju izmanto mazāk nekā «treknajos» gados, bet biežāk konsultēties nāk tad, kad viņiem to vajag. Lielākā daļa akcijas dalībnieku interesējas tieši par šī gada aktuālo tēmu. Kā rāda Latvijas Zvērinātu notāru padomes un sabiedriskās domas pētījumu centra «SKDS» aptaujas dati, gandrīz puse jeb 44 procenti iedzīvotāju nekustamā īpašuma pirkšanas un pārdošanas darījuma līguma tekstu sagatavo pašu spēkiem. Savukārt katrs piektais paraksta pretējās darījuma puses sagatavotu līgumu, pakļaujot sevi juridiskās drošības riskam. Kopumā Notāru dienu priekšrocības izmantojuši vairāk nekā 30 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju.

Vairāk lasiet 6. marta «Bauskas Dzīves» drukātajā izdevumā.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Peka

Žēl .ka uzzina par notikumu tikai tad ,kad tas jau bijis.Labs pasākums

pirms 5 gadiem, 2015.03.06 10:08

Pekai

Pasākums marta sākumā notiek katru gadu. Avīzē iepriekš bija informācija par norises laiku.

pirms 5 gadiem, 2015.03.06 10:46

beka

es vakar pie Aijas biju, un lti labas konsultaacijas. jaaseko liidzi, miilaa, jo sis pasaakums katru gadu marta saakumaa.

pirms 5 gadiem, 2015.03.06 19:59

Vietējās ziņas