Pie Vecumnieku tautas nama – atmiņu izstāde 2

Atzīmējot Latvijas neatkarības atjaunošanas dienu, šodien, 4. maijā, pie Vecumnieku tautas nama būs apskatāma atmiņu izstāde.

Aprīlī iedzīvotāji tika aicināti iesūtīt savus stāstus par 1990. gada 4. maiju, un svētkos ar tiem var iepazīties ikviens interesents. Organizatoru mērķis ir piešķirt šai dienai īpašu noskaņu un ļaut iedzīvotājiem sajusties svinīgi arī laikā, kad valstī noteikto ierobežojumu dēļ izpaliek kopā pulcēšanās Baltā galdauta svētkos.

Jana Goževica, Vecumnieku tautas nama vadītāja, pastāstīja, ka 4. maijā visas dienas garumā pie tautas nama būs baudāma īpaša performance. Cilvēki, ievērojot distancēšanās noteikumus, varēs izlasīt stāstus, kas rosinās atminēties sevi pirms 30 gadiem 4. maijā, bet tiem, kuri šo dienu nav piedzīvojuši, būs iespēja vēsturiskos notikumus tvert caur citu pieredzi un izjūtām. Lai sasniegtu plašāku auditoriju, stāsti būs pieejami arī virtuāli – tos plānots publicēt vietnes «Facebook» tautas nama lapā un novada pašvaldības mājaslapā internetā.

Aprakstus papildina fotogrāfijas. Vara apskatīt bildes, kā Vecumniekos svinēti Baltā galdauta svētki, būs arī senāki attēli, kas atgādinās par Latvijas brīvības un neatkarības atgūšanu.

«Izstādes fonu veidos audio klausījums – skanēs Atmodas laika populārākās dziesmas, tiks atskaņots vēsturiskais 1990. gada 4. maija balsojums par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas deklarāciju un bijušās valsts prezidentes Vairas Vīķes-Freibergas runa par Latviju,» atklāj J. Goževica. Viņa aicina iedzīvotājus izmantot iespēju gūt svētku noskaņu Vecumniekos un godināt vēsturiski nozīmīgo dienu.


Pievieno komentāru

Komentāri 2

Novadnieks

Paldies Vecumnieku tautas namam par saturisko un gaumīgo noformējumu, par svētku noskaņas radīšanu!
Liels Fui!! Bārbeles tautas namam un pagasta vadībai par butaforiju putnu biedēkļu paskatā pagasta centrā. Kauns no caurbraucējiem...

pirms gada, 2020.05.04 21:42

Novadniekam

Fui,par ko mēs esam pārvētušies,ko Dievs nav devis,ar biezpienu nekompesesim,skaistus svētkus visiem!!!

pirms gada, 2020.05.04 23:49

Vietējās ziņas