Pieaugušo mācību projektā saņemti vairāk nekā 100 pieteikumi

Noslēgusies pieteikšanās Eiropas Savienības (ES) fondu finansētā pieaugušo izglītības projekta 4. kārtā. Kopumā trīs izglītības iestādēs – LU, mācību centrā «Buts» un «Austrumvidzeme» – saņemti 114 pieteikumi, kas esot pietiekami augsts rādītājs, vērtē Valsts izglītības attīstības aģentūras speciāliste Zane Birka.

Iedzīvotāji arvien aktīvāk izmantojot iespēju apgūt neformālo izglītību, lai neilgā laikā iegūtu nepieciešamās kompetences un papildinātu zināšanas konkrētās jomās.

Šajā projekta kārtā Bauskā pieprasītākās bijušas šādas programmas: šūto izstrādājumu ražošanas tehnoloģija (14 pieteikumi), apmācība darbam ar motorzāģi un krūmgriezi (10 pieteikumi) un latvisko ēdienu gatavošanas tradīciju saglabāšana (astoņi pieteikumi).
Iecavas novadā mācību centrā «Buts» šoreiz pieteikušās trīs sievietes uz neformālo izglītības programmu «Datu analīze un pārskatu sagatavošana ar MS Excel». Z. Birka atzīmē, ka apkārtnes iedzīvotāji varēja pieteikties mācībām arī citās Latvijas pilsētās un novados, tālab, iespējams, savas zināšanas papildinās vēl virkne apkārtējo novadu iedzīvotāju.

Kopumā mūspusē iespēju mācīties par ES naudu izmantojušas 439 personas. Viskuplākais interesentu skaits bijis Bauskas novadā, kur dažādas prasmes apguvuši 283 pieaugušie. Iecavas novadā ES fondu finansētā pieaugušo izglītības projektā iesaistījušies 86 iedzīvotāji, Vecumnieku novadā – 46, Rundālē – 24 personas. Mācībās piedalījušies 222 vīrieši un 217 daiļā dzimuma pārstāves. Populārākās izglītības programmas bijušas «Šūto un dekoratīvo izstrādājumu ražošanas tehnoloģija», «Datu analīze un pārskatu sagatavošana ar «MS Excel»», «C kategorijas autovadītāju apmācība», «Punktveida metināšana», «Apmācības darbam ar motorzāģi un krūmgriezi», «Transportlīdzekļu vadītāju periodiskā apmācība (95. kods)», «Personas datu aizsardzība (IT) un IT drošība» ,«Telpu noformējums un interjers», «Autokrāvēja vadītājs, CE kategorijas autovadītāju apmācība», «Tūrisma produktu izstrāde», «Finanšu datu analīze un pārskatu sagatavošana», kā arī «Jaunākās tendences ēdienu gatavošanā». 

Projektu «Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide» finansē Eiropas Sociālais fonds un Latvijas valsts – 90 procentus mācību izmaksu sedz no projekta līdzekļiem, bet desmit procenti ir strādājošā līdzfinansējums. Savukārt nodarbinātajiem ar maznodrošinātas vai trūcīgas personas statusu mācības tiek nodrošinātas bez maksas, no projekta līdzekļiem sedzot izmaksas 100 procentu apmērā.

Nākamo pieteikšanās kārtu plānots izsludināt 2019. gada nogalē vai 2020. gada sākumā. Tas būs atkarīgs no šajā kārtā apstiprināto dalībnieku uzņemšanas gaitas un sākto mācību norises, paskaidroja Z. Birka.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas