Piedāvā bez maksas atbrīvoties no vecajām elektroierīcēm 9

Turpinot pērn realizēto stikla šķirošanas kampaņu, šogad vairākos Latvijas novados norisināsies akcija «Elektronikas šķiratlons», portālu informē Alise Zvaigzne, Baltijā lielākās vides apsaimniekošanas uzņēmumu grupas «Eco Baltia grupa» sabiedrisko attiecību speciāliste.
«Kampaņas pirmajā posmā, ievērojot valstī noteiktos drošības pasākumus un aicinot ievērot fizisko distancēšanos, no 20. aprīļa līdz 20. maijam vairāk nekā 40 šķirošanas laukumos visā Latvijā iedzīvotāji aicināti nogādāt vecās elektroiekārtas un piedalīties balvu izlozē.

Savukārt no jūnija vairākos novados papildus tiks nodrošināta elektroierīču bezkontakta savākšana cilvēku dzīvesvietā,» teic A. Zvaigzne. Akciju organizē Latvijas Zaļais punkts, veikalu tīkls «top!» un SIA «Eco Baltia vide».

No pirmdienas, 20. aprīļa, iedzīvotāji bez maksas var nodot nolietotās un vairs nevajadzīgās elektroiekārtas šķirošanas laukumos Bauskā, Dobelē, Jēkabpilī un citos Latvijas novados, kā arī SIA «ZAAO» EKO laukumos. Adreses apkopotas interneta mājaslapā www.zalais.lv. Šķirošanas vietās ikviens varēs reģistrēties loterijai, lai «Elektronikas šķiratlona» pirmā posma noslēgumā piedalītos lielās balvas – jauna televizora – izlozē. 31. maijā starp visiem akcijas dalībniekiem tiks noskaidroti arī veiksminieki, kuri iegūs divas dāvanu kartes no veikalu tīkla «top!» 20 eiro vērtībā un 20 pārsteiguma balvas no Latvijas Zaļā punkta.

«Pašlaik mums visiem ir ļoti svarīgi palikt mājās, taču tas neattiecas uz atkritumiem. Joprojām aicinām ar atbildību šķirot atkritumus, jo īpaši videi kaitīgos, nogādājot tos speciāli izveidotos laukumos,» aicina Latvijas Zaļā punkta direktors Kaspars Zakulis. Valsts vides dienesta statistikas dati liecina, ka elektroiekārtu apjoms ik gadu pieaug, taču vecās ierīces šķiro un pārstrādei nodod vien neliels procents patērētāju, kā liecina veiktās aptaujas. Tas ļauj secināt, ka daudzi nevajadzīgās un savu laiku nokalpojušās elektroierīces glabā savās mājās, šķūnīšos vai bēniņos, nevis nodod pārstrādei. Akcijas rīkotāji mudina šo fiziskās distancēšanās laiku izmantot lietderīgi, lai tendenci mainītu un paveiktu labu darbiņu dabas un sabiedrības labā, katrs dodot savu artavu tīrākas vides radīšanā.

SIA «Eco Baltia vide» valdes priekšsēdētājs Jānis Aizbalts uzsver, ka pērn īstenotais «Stikla šķiratlons» apliecināja, ka iedzīvotāji reģionos ļoti aktīvi veido izlietotās stikla taras un citu atkritumu uzkrājumus. Šo paradumu nolemts mainīt, piedāvājot iesaistīties akcijā «Elektronikas šķiratlons». Pirmajā posmā elektroiekārtas pašiem jānogādā šķirošanas laukumos, bet otrajā SIA «Eco Baltia vide» pārstāvji apmeklēs ļaudis reģionos, lai atkritumi nepaliek mājās, bet nonāk pārstrādē.

Visa veida nolietotās un nederīgās sadzīves un elektrotehnikas iekārtas – veļas mašīnas, televizori, ledusskapji, plītis, datori, monitori, telefoni u. c. – tiek klasificētas kā videi kaitīgi un bīstami atkritumi, kas, nokļūstot apkārtējā vidē, rada toksisku piesārņojumu un nodara ļaunumu gan dabai, gan cilvēku veselībai, atgādina Alise Zvaigzne.

Pievieno komentāru

Komentāri 9

Lory

Super! Pagājšgad bija jāmaksā par nodošanu. Noteikti šo iespēju izmantosim.

pirms gada, 2020.04.19 15:14

kļūda virsrakstā

Pēc Baukas novada mājas lapā pieejamās informācijas pakalpojums nav bezmaksas !!!

pirms gada, 2020.04.20 09:50

Nav kļūda

Nodot var BEZ MAKSAS!!!

pirms gada, 2020.04.20 10:53

Lietpratējs

Hei, kļūda virsrakstā, akcija tiešām ir bez maksas. Arī Bauskas novada mājas lapā nav nekādas informācijas par to, ka tas būtu par maksu. Tā taču ir akcija. :) Plus var laimēt balvas.

pirms gada, 2020.04.20 10:55

kļūda virsrakstā

https://www.bauska.lv/lv/jaunumi/lielgabarita-un-bistamo-atkritumu-pavasara-akcija-7309

pirms gada, 2020.04.20 11:48

jālasa rūpīgāk un visu rakstu

Bez maksas dalīto atkritumu laukumā var nodot :
Sadzīvē nederīgas elektroiekārtas (neizjaukti ledusskapji, plītis, veļas un trauku mašīnas, fēni, gludekļi, TV u.c sadzīves elektroiekārtas). Ja sadzīves tehnika ir izjaukta, trūkst kāda no komponentēm– tā tiek pieņemta par lielgabarīta sadzīves atkritumu tarifu.
Akumulatorus, baterijas.
Plastmasas iepakojumu (PET pudeles, logu šķidruma kanniņas, plastmasas plēvi, maisiņus, šampūnu un citu higēnas produktu cietās plastmasas (HOPE) iepakojumu). Papīra iepakojumu (papīra, kartona kastes, avīzes, grāmatas bez cietajiem vākiem). Metāla iepakojumu (metāla un alumīnija skārdenes). Stikla iepakojumu (pudeles, burkas bez vākiem).

pirms gada, 2020.04.20 15:12

Ilonai

Biržu iela 8b

pirms gada, 2020.04.19 17:26

Zemgalietis

A šogad katrs 4 riepas nevarēs nodot bez maksas?

pirms gada, 2020.05.06 19:15

Vietējās ziņas