Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Piedāvā kinoteātra ēku bibliotēkai 22

Turpinot sabiedrības diskusiju par iecerēto Bauskas jauno bibliotēku, savu piedāvāju izsaka SIA «Bauskas pakalpojumi» (BP) valdes priekšsēdētājs Nikolajs Dzenis. Viņš piedāvā bibliotēku iekārtot uzņēmumam piederošajā bijušā Bauskas kinoteātra ēkā.Pirms vairākiem gadiem notika īpašumu apmaiņa starp toreizējo Bauskas rajona padomi un SIA «Bauskas pakalpojumi». BP īpašumā nonāca kinoteātra ēka. Ieguldot uzņēmuma un Eiropas struktūrfondu līdzekļus, bija iecerēts te izveidot atpūtas un sporta kompleksu. Tomēr paveikt izdevās tikai pašu neatliekamāko - saremontēt ēkas jumtu un sienas.  «Tagad eksistē tikai čaula. Ir ēka, kuras viena no lielākajām vērtībām ir novada mākslinieku Zaura un Mazūra skaistais interjers. Taču izdarīt ko vairāk SIA «Bauskas pakalpojumi» nav līdzekļu. Mums arī nav dota iespēja prasīt un izmantot Eiropas naudu. Tādēļ uzņēmuma valde jau labu laiku iepriekš vērsās Bauskas un Rundāles novada domē par iespējamu šīs ēkas izmantošanai citām vajadzībām. Te varētu iekārtot bibliotēku, varbūt pat ar nelielu kinozāli,» piedāvā N. Dzenis.Bauskas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Feldmanis «Bauskas Dzīvei» pastāstīja, ka par N. Dzeņa priekšlikumu tiks informēti deputāti: «Tas nav uzreiz atbildams jautājums - jā vai nē. Mēs izvērtēsim šo piedāvājumu, lai arī neskaidrību ir ļoti daudz.» Lielākā problēma ir nesakārtotās īpašuma attiecības. Turklāt pašvaldības īpašumā jau pašlaik ir vairākas labākā vai sliktākā stāvoklī esošas ēkas pilsētā. Tām ir jārod pielietojums, jāsakārto īpašuma jautājumi. Tas viss prasa daudz laika un līdzekļu, tādēļ uzreiz sniegt pozitīvu atbildi N. Dzeņa piedāvājumam J. Feldmanis atturējās.

Pievieno komentāru

Komentāri 22

nu

vēl joprojām nesaprotu kas par vainu jau piešķirtajām vakarskolas telpām...? Un mūzikas skolas nepabeigtajai celtnei pie domes - vai tā nebūtu labāka vieta? Kinoteātri vajag atjaunot tādu, kāds tas bija kādreiz!

pirms 9 gadiem, 2011.09.16 11:42

nona

Nu kārtīgi jāpārprojektē- kādam interesants darbs atkal.

pirms 9 gadiem, 2011.09.15 09:36

**

Sapujusi veca būda, tādā grāmatas nevar likt.

pirms 9 gadiem, 2011.09.14 11:56

Bibliotēkai nav piemērota vieta,ne tur kur piebraukt,ne izlaist vecāka gadu gājuma cilvēku,kurš ar kājām nevar atnākt!

pirms 9 gadiem, 2011.09.14 11:19

mmm

Murgs,kāda bibliotēka tajā vecajā nolaistajā ēkā??? Jaunu bibliotēku uzcelt iznāks divreiz lētāk kā renovēt veco ēku,kura jau sapelējusi. Ēkai nevar piebraukt brīvi un vienīgais,kas derētu šai ēkai ir buldozers!!! :))

pirms 9 gadiem, 2011.09.13 22:25

Tapa visiem

Bet Dzenis šito būdu grib atstāt mantojumā savam dēlam un meitai, vai ne? Un bez tam Dzenis tur plānoja pirti ar peldbaseinu. Kas tagad mainījies?

pirms 9 gadiem, 2011.09.13 21:59

lasītājs

Kad varēs apmeklēt? Tā kāpšana "13" stāvā ir stingi apgrūtināta!

pirms 9 gadiem, 2011.09.13 20:52

ideja ir laba, bet nu tad modernu līdz pēdējam, lai nav jāiet, piemēram kautkas uz datora rakstīt uz baltic data vai kautkur tur, vieta atbilstošāka kā rimchikā tupēt un drukāt kautko. No plikas bibliotēkas nebūs jēga, bet ja tā ir apvienota ar pamatīgu lasītavu un datoriem, kā tas ir vairums vietās, tad jau tas ir kas cits.

pirms 9 gadiem, 2011.09.13 17:06

grāmata

Nezinu gan, vai tur maz bibliotēku var izvietot. Vienai lielai lasītavai vietas pietiktu, bet kur grāmatas glabāt un kur darbiniekiem strādāt?

pirms 9 gadiem, 2011.09.13 10:02

viss jau būtu lieliski, ēka skaista, ja vēl kapitāli izremontē, bet cik atceros tad visas problēmas sākās ar zemes īpašnieku, jo Dzenim jau piederēja tikai ēka...bet kā piebraukt, kur stāvlaukumi, utt

pirms 9 gadiem, 2011.09.13 09:42

Udox

Ideja jau it kā laba, bet ēkas uzbūve - centrā viens liels caurums, malā mazāks. Kur grāmatas turēt? Lasītavas? Apkure? Nefektīvi, liela nauda izies :(

pirms 9 gadiem, 2011.09.13 09:29

Janka

Viss jau labi domāts, tikai cik atceros no agrākajiem rakstiem, tad visa kino rādīšanas tehnika ir izvazāta. Tur vairs nekā nav - tikai četras sienas. Bet tad jau vajadzīgi pamatīgi finanšu līdzekļi lai atkal rādītu kino. Tas variants, kā rādīja Streiča filmu Tautas namā, taču nav nopietns ...

pirms 9 gadiem, 2011.09.13 09:23

atbalsts domai

tiešām laba doma - skaistiizskatītos šī ēka, ja tā būtu sakopta un apdzīvota. LIELISKI

pirms 9 gadiem, 2011.09.13 09:15

Dusmīgs

Laba ideja. Un arī par kino piekrītu. Kāpēc man jābrauc uz Rīgu, lai redzētu jaunākās filmas labā kvalitātē. Es labprāt aizvestu savu bērnu uz Cars 2 filmu 3D formātā. Un tikai nesakiet, ka to var novilkt torentos. Īsts kino jāskatās kinoteātrī, kur ir attiecīga kvalitāte un skaņa. Lai izdodas !!!

pirms 9 gadiem, 2011.09.13 09:00

Vietējās ziņas