Piektdien aicina uz Jāņu ielīgošanu Korfa dārzā 13

Skanot folkloras mūzikai un gaisā virmojot jāņuzāļu smaržai, piektdien, 19. jūnijā, Bauskā Korfa dārzā ikviens aicināts piedzīvot īstu Līgo sajūtu.

Bauskas kultūras centra pārstāve Lelde Feldmane-Zajarska atklāja, ka pasākuma apmeklētājus gaidīs dažādas aizraujošas aktivitātes – koka spēles, loku šaušana, foto pietura, poniju un poniciklu izjādes, kā arī siera siešana kopā ar Dairu Jātnieci.
Arī Bauskas muzeja Tautas lietišķās mākslas studija «Bauska» viesosies pasākumā ar gaidāmajiem svētkiem atbilstošām norisēm. Apmeklētāji varēs iemēģināt roku, aužot stellēs, pīt vainagus no dabas veltēm, iegādāties lietišķās mākslas studijas darbiņus un visās varavīksnes krāsās latviešu tautastērpa elementus.
Mazāko apmeklētāju izklaides kompānija «Smaidu darbnīca» rūpēsies, lai bērni ir priecīgi un radošas darbošanās netrūkst. Kopā ar rūķiem no «YouTube» bērnu raidījuma «KAS TAS IR?» būs iespēja iepazīt vasaras saulgriežu tradīcijas un piedalīties rūķu sagatavotās aktivitātēs – pagatavot saulgriežu svečturi un iepīt savus sapņus pašu gatavotā sapņu ķērājā. Papildus jau minētajām nodarbēm, rūķi būs parūpējušies par kopīgu izklaidi ģimenēm - būs iespēja uzspēlēt kādu no lielajām dārza spēlēm un izmēģināt lielo burbuļu priekus.
Līdztekus šīm aktivitātēm karikatūru un saržu mākslinieks Bruno Bahs zīmēs atklātnītes Līgo svētku tematikā, kā arī darbosies saulgriežu sietspiedes darbnīca «Nāc apdrukāt pats savu kreklu!». Līdzi jāņem gaišas krāsas kokvilnas krekls vai auduma maisiņš, uz kura būs iespēja uzspiest unikālu, Bauskas Kultūras centra izveidotu, Līgo svētku dizainu.

L. Feldmane-Zajarska akcentē, ka dalība visās pasākuma aktivitātēs ir bez maksas.
Par noskaņu rūpēsies arī trīs lieliskas muzikālās apvienības, kas iegriezīs lustīgas dziesmas visa vakara garumā. Uz skatuves plkst. 18.15 kāps neparastais balss un stīgu duets «Kalnejas», kas pārsteigs apmeklētājus ar eksperimentālu postfolku džeza noskaņās.

Pulksten 19.15 grupa «DabaSan» ar senu latviešu tautasdziesmu tekstiem un  pašu komponētām melodijām iepriecinās klausītājus ar mūziku, kas vieno seno un jauno. Noslēgumā, plkst. 20.15,postfolkagrupa «ImantaDimanta un draugi»  ieskandinās parku ar līgo dziesmām un skaistu vijolspēli.
Bauskas kultūras centrs aicina ikvienu apmeklētāju būt sociāli atbildīgiem, rūpīgi ievērojot divu metru distanci, kā arī visus citus valdības noteiktos ierobežojumus un piesardzības pasākumus.

Pievieno komentāru

Komentāri 13

Nē nu sviests

Karpa dārzā!!!!! Vai pavisam precīzi- ir adrese konkrētai vietai. Nepareiza iesauka. Kas tas tāds Korfs vispār ir?

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.16 12:19

mjāā

Vēl jau pārdēvēts par Karpa nav...

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.16 12:24

Nē nu sviests

Ja dundukiem katru dienu nekladzinās par pareizo iesauku, tad nekad jau nepārdēvēs. Nav jau ko pārdēvēt, oficiāli nav reģistrēts tās vietas tāds nosaukums, ir tikai adrese. Tas ka google maps ir ierakstīts, tas neko nenozīmē. Krima arī ir iezīmēta Krievijas sastāvā.

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.17 06:42

Joriks

Beidzot varēs piemest mūli iesildīties Līgo vakaram un pagulēt pēc tam pie upes un sagaidīt saullēktu galīga autā

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.16 13:47

Jorika galsvaskauss

Bauskas statistiski vidējā iedzīvotāja domu gājiens

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.17 09:22

laiki mainās

ko mēs bez "kultūras centra" darbiniecēm un darbiniekiem darītu, arī bez RIMI un citu pārdotavu reklāmām? Vai bez visa tā zinātu ka latviešiem ir tādi svētki kā Jāņi, ko gan ne mazums mēģina pārdēvēt par līgo svētkiem. Izskatās, šajā laikmetā bez algotu darbinieku rīkotiem pasākumiem un reklāmu uzvedinājumiem būtu pazuduši, gadsimtos piekoptā tradīcija beigta un pagalam...

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.16 17:02

Tiesa

Viss jau ir izdomāts, lai cilvēki paliktu glupāki, nespētu domāt, ir vajadzīgs gans. Veiksmīgi to īsteno kristīgā sekta, visi tak ir avis, bija tak arī visādi ļenina, staļina un citi tētiņi, kā arī partija, kas noteica ko darīt, ko nē.

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.17 06:34

Nosaukums

Tas nosaukums it kā tāds sīkums. It kā visi saprot, par kādu vietu ir runa. Tomēr turpināt saukt vietu tādas dzimtas vārdā, kurai ar to nav nekāda sakara, liekas diezgan stulbi. Atliek secināt, būt stulbiem šodien ir normāli.

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.17 09:14

vienalga jautri

Zīmīgi, ka šo vēsturisko pārpratumu turpina kultivēt Kultūras centrs. Ļoti kulturāli!!!

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.17 09:19

Lita

Ak šie komentāri!
Priecīgus Līgo svētkus!????

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.17 09:22

Litiņ,

vai tad, piemēram, UK vai citās "sapņu zemēs", no kurienes mēs esam jau pārņēmuši ne vienu vien tradīciju, saulgriežu svinēšanu nesauc citādāk kā tevis pieminētos "līgo svētkus", par kādiem arī tu mēģini pārtaisīt Jāņu dienu?

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.17 10:24

līgo svētku litām

nevar svinēt svētkus, par kuriem ne ko nezina, ka šie svētki ir latviešu gadskārtu ieražu svētki, kurus nevienā tautasdziesmā, ne arī latviešu klasiķu darbos nav saukuši par "līgo svētkiem". Kā tādi tie ieviesās līdz ar Jāņu aizliegšanu Pelšes laikā, kad arī jāņogas kļuva par pelšenēm. Neesat iedomājušies, līgo svētku svinētāji, ka esat kļuvuši vien rīks to svētku sakarā, ko svin tirgotāji un aptiekāri, jo jūsu līgo svinēšanas tradīcijām nav nekāda sakara ar latviešu gadskārtu ieražām, no kurām viena ir Jāņu dienas ssvinēšana

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.18 09:36

Vietējās ziņas