Piektdien ar konferenci atzīmēs Rundāles pils 283.gadadienu 4

Piektdien, 24.maijā, atzīmējot 283.gadadienu kopš Rundāles pils pamatakmens ielikšanas, muzejā norisināsies konference muzeju darbiniekiem un speciālistiem "Nacionālais muzeja krājums - šodienas izaicinājums, nākotnes iespējas", informē pils muzeja komunikācijas speciāliste Ilze Kusiņa.

1736.gada 24.maijā ir likts pamatakmens Rundāles pilij - Kurzemes un Zemgales hercoga vasaras rezidencei. Kad Kurzemes un Zemgales hercogiste beidza pastāvēt, pils nonāca citu privātpersonu valdījumā, bet 20 gadsimtā - valsts īpašumā. Vairākkārt mainot ēkas sākotnējo funkciju, par vispiemērotāko pils universālajai kultūras vērtībai atzīts muzejs.

"Rundāles pils muzejs sākās ar ideju un misijas formulējumu, un tikai pēc tam veidojās krājums ar nozīmīgām kolekcijām, kas tagad ir daļa no Nacionālā muzeju krājuma. Pieredze muzeja krājuma izveidē rosināja interesi par krājuma komplektēšanas politiku citos Latvijas muzejos. Konferencē par krājuma veidošanas pieredzi, politiku, digitalizāciju un publiskošanu dalīsies pārstāvji no sešiem Latvijas muzejiem un Rundāles pils muzeja goda pārstāvis Imants Lancmanis," vēstī I. Kusiņa.

Aktualizējot izvēlēto tēmu, konferences dienā tās dalībniekiem un apmeklētājiem Lielajā galerijā un Mazajā galerijā būs apskatāmas vairākas krājuma kolekciju izstādes un stenda referāti. Izstādēs būs iespējams iepazīties ar informāciju par Rundāles pils muzeja vēdekļiem, mežģīņu kolekciju, Spāres luterāņu baznīcas lustrām un smaržu vāžu kolekciju. Konferences laikā būs apskatāmi arī stenda referāti no Latvijas dzelzceļa vēstures muzeja un Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzeja.

Pēc 24.maija Rundāles pils muzeja apmeklētājiem būs pieejamas divas no minētajām izstādēm - pirmā stāva vestibilā bez maksas būs apskatāma stenda izstāde par mežģīnēm Rundāles pils muzeja krājumā. Izstādē mežģīnes parādītas tuvplānā ar palielinājumiem, lai ļautu apbrīnot mežģīņu darinātāju māku izgatavot krāšņus izšūtus vai pītus ažūrus rakstus. Savukārt Lielajā galerijā, iegādājoties muzeja apmeklējuma biļeti, būs apskatāmi interesantākie vēdekļi no muzeja krājuma. Vēdekļu kolekcijā pašlaik ietilpst 76 priekšmeti, kas darināti Eiropā no 18.gadsimta sākuma līdz 20.gadsimta sākumam.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Vēl viens spečuks

Ja nedos ēst, tad es nebraucu! Vot tā!

pirms gada, 2019.05.23 14:04

Purvitis

Ēdiens dod ķermenim enerģiju, lai tas spētu pilnvērtīgi funkcionēt.
Domāju, konferencē būs pusdienas.

pirms gada, 2019.05.23 14:40

Kārlis Miesnieks

Tātad, pašu galveno jautājumu konferences sakarā esam noskaidrojuši.

pirms gada, 2019.05.23 20:18

Vietējās ziņas