Piektdien donorus gaidīs Iecavā

Iecavas novadā A/s «Balticovo» teritorijā piektdien, 15. februārī, no plkst. 10 līdz 13 Valsts asinsdonoru centra (VADC) izbraukuma brigāde gaidīs visu asinsgrupu donorus,  īpaši aicināti atsaukties 0 rēzus negatīvo un A pozitīvo asins grupu donori, portālu informēja VADC  pārstāvis Jānis Vecvagars.

Viņš atgādina, ka asinis var ziedot, ja asinsdonors ir 18 - 65 gadus vecs, sver ne mazāk par 50 kilogramiem, dienā pirms asins nodošanas nav lietojis alkoholu, ir paēdis, izgulējies un jūtas labi, pirms tam lietojis veselīgu uzturu un daudz šķidruma, kā arī nav nodevis asinis vismaz deviņas nedēļas, un 12 mēnešu periodā to nav darījis četras reizes (attiecas uz sievietēm) vai 6 reizes (attiecas uz vīriešiem turklāt pēc sestās reizes vīriešiem jāievēro trīs mēnešu pārtraukums).

Trīs līdz četras stundas pirms asins ziedošanas procedūras VADC iesaka vieglu ēdienreizi un papildu šķidruma uzņemšanu. Jāizdzer apmēram četras glāzes ūdens vai sulu vai ko citu. Tukšā dūšā asinis ziedot nedrīkst, uzsver centrā.

Tāpat arī divas līdz trīs stundas pirms procedūras nedrīkst smēķēt, jo tad būs labāka pašsajūta procedūras laikā un pēc tās, kā arī būs kvalitatīvāki asins komponenti. Smēķētājiem skābekļa līmenis asinīs samazinās par 15%. Tas atsaucas uz visu organisma vielmaiņu un asins kvalitāti.

Donori par asins nodošanu pēc pieprasījuma var saņemt asins testēšanas rezultātus, uzkodu komplektu, izziņu par asins nodošanu, kuru, iesniedzot darba devējam, var saņemt apmaksātu brīvdienu, kā arī kompensāciju zaudētā asins apjoma atjaunošanai 4,27 eiro apmērā. Ziedojot asinis trīs un vairāk reizes gadā, iedzīvotāji var saņemt Donora privilēģiju karti, kas dod iespēju saņemt atlaides dažādās Latvijas vietās. Ierodoties ziedot asinis, līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments (pase vai ID karte), kā arī jāsagatavo bankas konta numurs, uz kuru pēc asins nodošanas tiks veikts pārskatījums.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas