Piektdien norisināsies tradicionālā «Olimpiskā diena»

Kā pēdējos gados ierasts, 18. septembrī visā Latvijā notiks tradicionālā «Olimpiskā diena 2020». Plānots, ka piedalīsies apmēram 120 tūkstoši dalībnieku visā Latvijā. Aktivitātēs predzējušas iesaistīties visu četru mūsu novadu izglītības iestādes.


Olimpiskā mēneša sauklis un oficiālais tēmturis sociālajos tīklos ir «Mēs esam #SPORTIŅĀ». Vienlaicīgi visās norises vietās rīta vingrošana sāksies pulksten desmitos no rīta, un pēc tam notiks dažādas sportiskas un radošas aktivitātes.

Bauskas novada Olimpiskā diena un reizē sacensības «Jaunais vieglatlēts» notiks Bauskas pilsētas stadionā. Tā liecina mājaslapas bauska.lv informācija. Pilsrundāles vidusskolas sporta pedagogs Vilnis Zariņš pastāstīja, ka šogad Rundāles novadā Olimpisko dienu nerīkos, bet jaunie sportotgribētāji, kas vēlas piedalīties, brauks uz Bausku.

Iecavas novadā, ciema stadionā, Olimpiskās dienas pasākumā darbosies pirmsskolas izglītības iestāžu «Cālītis» un «Dartija» 5 – 6 gadus vecie izglītojamie un Iecavas novada vispārizglītojošo skolu pirmo divu klašu audzēkņi. Jaunajiem sportistiem piedāvās sadalīties dažādās komandās un piedalīties stafešu skrējienos. Tā ziņo mājaslapā iecava.lv.

Vecumnieku novadā tradīcijas ir citādākas. Vecumnieku novada domes sporta skolas direktore Gita Briņķe pastāstīja, ka katra skola pati izdomā, ko un kā darīs piektdien, 18. septembrī. Tā mācību iestāžu vadība izdomā pasākumus, un skolas apmeklē arī sporta skolas pārstāvji. «Devīze šogad ir laba, to varēs īstenot dažādos veidos,» tā G. Briņķe.

Latvijas Olimpiskās komitejas mājaslapā olimpiade.lv un oficiālajā «OlimpiadeLV» «Youtube» kanālā jau septembra sākumā  publicēja mācību videomateriālu, ko var izmantot vingrojuma kompleksa apgūšanai un treniņiem ikdienā.
«Olimpiskā diena» ir kā starta signāls «Eiropas Sporta nedēļai», kas uz sporta aktivitātēm aicinās no 23. līdz 30. septembrim, līdz ar to septembris Latvijā kļūst par sporta un kustību mēnesi. Ar aktivitātēm var iepazīties beactivelatvia.lv.

«Olimpisko mēnesi 2020» un «Olimpisko dienu 2020» atbalsta Latvijas Olimpiskās komitejas ģenerālsponsori SIA «Latvijas Mobilais telefons» un a/s «Latvijas Valsts meži», kā arī pārtikas un nepārtikas preču mazumtirdzniecības tīkls «Rimi Latvia».

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas