Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pielāgo muzeju cenrādi pārejai uz eiro

Valdība pieņēmusi vairāku muzeju maksas pakalpojumu cenrādi, kas stāsies spēkā nākamā gada janvārī, kad Latvija no latiem pāries uz eiro. Cenrādis apstiprināts arī Rundāles pils muzeja publiskajiem maksas pakalpojumiem.

Cenas eiro noteiktas Latvijas Nacionālā vēstures muzeja (LNVM) publiskajiem maksas pakalpojumiem, Īpaši aizsargājamā kultūras pieminekļa - Turaidas muzejrezervāta, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) un Rundāles pils muzeja publiskajiem maksas pakalpojumiem.

Ja līdz šim LNVM pamatekspozīcijas apmeklējums pieaugušajiem maksāja divus latus, bet skolēniem 0,50 santīmus, tad pēc eiro ieviešanas cena attiecīgi būs 2,85 eiro un 71 eiro cents.

Savukārt Turaidas muzejrezervāta ekspozīciju un izstāžu apmeklējums no 1.maija līdz 31.oktobrim pieaugušajiem līdzšinējo 3,50 latu vietā maksās 4,98 eiro, skolēniem 80 santīmu vietā 1,14 eiro, bet muzeja ekspozīciju un izstāžu apmeklējums no 1.novembra līdz 30.aprīlim šīm pašām apmeklētāju grupām maksās attiecīgi 2,85 eiro līdzšinējo divu latu vietā un 71 eiro cents līdzšinējo 50 santīmu vietā.

LNMM pastāvīgās ekspozīcijas apskate skolēniem, studentiem, pensionāriem LNMM galvenajā ēkā, Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejā un Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā maksās 71 eiro centu, bet mākslas muzejā "Rīgas birža" maksās 1,42 eiro, savukārt pārējiem apmeklētājiem cenas attiecīgi būs 2,13 eiro un 2,85 eiro.

Savukārt Rundāles pils muzeja mazā loka apmeklējums pieaugušajiem līdzšinējo 2,50 latu vietā maksās 3,56 eiro, bet lielā loka - 3,50 latu vietā maksās 4,98 eiro. Parka apmeklējums vasaras mēnešos pieaugušajiem maksās 2,85 eiro, skolēniem - 1,42 eiro.

Tāpat cenas eiro noteiktas citiem muzeju piedāvātajiem pakalpojumiem, piemēram, tēlu īrei, gida pakalpojumiem un citiem ar muzeja apmeklējumu saistītiem pakalpojumiem.

Nākamā gada sākumā Latvija kļūs par 18.eirozonas dalībvalsti.

Pāreja no latiem uz eiro notiks saskaņā ar līdz šim Latvijas Bankas apstiprināto oficiālo kursu - viens eiro ir 0,702804 lati jeb 1,42 eiro par vienu latu.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas