Piena ražotāji cer izdzīvot ar kompensāciju un platībmaksājumiem

Bauskas novada Vecsaules pagasta saimniecība «Poteri» zemās piena iepirkuma cenas posmu cer pārlaist ar kompensāciju un platībmaksājumiem, «Bauskas Dzīvei» atzina saimniece Aija Rutkovska.

No Eiropas saņemto kompensācijas summu – ap 2000 eiro – «Poteros» izmantojuši kārtējo rēķinu apmaksai, atklāj A. Rutkovska. Saimniecības izdzīvošana pašlaik tiekot nodrošināta ar platībmaksājumu ieņēmumiem, cerot uz jaunās piena pārstrādes rūpnīcas atvēršanu Bauskā, kas solīta septembrī.

«Kompensācija nenosedza cenas kritumu,» stāsta saimniece, «cena samazinājās par desmit centiem līdz 22 centiem par vienu kilogramu, bet kompensācija sedza 3,2 centu samazinājumu. Starpība mums pašlaik jāsedz pašiem.»

Rutkovsku ģimene pašlaik risinājumu rod, nepārdodot grūsnās teles, bet atjaunojot ganāmpulku ar jaunām slaucamām govīm. «Tas dod īslaicīgu papildu ienākumu. Rokas nolaist nevaram, govis nekur nepaliks, jāturpina slaukt,» saka saimniece, «pašlaik mūsu pienu galvenokārt nopērk Polijas pārstrādātāji, jo Lietuva visu iepirkumu Krievijas embargo dēļ pārtrauca. Zinām, ka Lietuvā un Polijā paplašina pārstrādes jaudu, gaidot piena kvotu atcelšanu ar 1. aprīli. Ceram, ka līdz ar to vajadzēs arī vairāk piena pārstrādei un cena atkal celsies.»

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas