Pieņem lēmumu par mājas siltināšanu 6

Mēmeles ielas 3.b mājas iedzīvotāji kopsapulcē ir pieņēmuši lēmumu par mājas energoefektivitātes uzlabošanu. Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrā ir iesniegta nepieciešamā dokumentācija, lai varētu pretendēt uz Eiropas Savienības fondu līdzfinansējumu. Mājas vecākais Jānis Gailītis stāsta: «Dokumenti sagatavoti pagājušajā gadā, veiktas nepieciešamās pārbaudes. Tomēr iedzīvotāju piekrišanu renovācijas darbiem panācām tikai tagad.» Iespējams, liela nozīme bija šīs ziemas lielajiem siltuma rēķiniem - maksa par kvadrātmetru mēnesī sasniedza pat 1,8 latus. «Līdz šim bija virkne nosacījumu, kas praktiski neļāva pretendēt uz līdzfinansējumu mazākām mājām. 1. martā ir veikti grozījumi. Mēs ļoti ceram, ka šogad varēsim veikt renovāciju. Maksa par siltumu februārī būs tikpat liela, cik decembrī. Cena par gāzi pamazām pieaug,» tā J. Gailītis. Viņš atzīmē, ka ieguvēji būs arī tie, kas renovācijas laikā nomainīs logus, viņiem tas izmaksās divreiz mazāk. Iespējams, šogad renovācija izmaksās dārgāk nekā pagājušajā vasarā. Portālam bizness.lv SIA «Latvijas Energoceltnieks» valdes priekšsēdētājs Andris Asars-Asarovskis prognozēja, ka šogad turpināsies būvniecības izmaksu pieaugums, ko veicinās nodokļu kāpums, būvniecības materiālu izejvielu sadārdzināšanās un it īpaši darbaspēka izmaksu pieaugums. Par šādu tendenci pagājušajā gadā brīdināja arī ēku siltinātāji Bauskas un Iecavas novadā. Krīzes laikā daudzi labi celtniecības meistari devās uz ārzemēm, kvalificētā darbaspēka jomā iestājies deficīts. Tas nozīmē, ka šogad būvnieki prasīs lielākas algas.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

nu tā

Nevar māju vienkārši siltināt, jo jādara vēl daudz citu lietu, piemēram, jātiek galā ar ventilāciju. Ja telpā nebūs ventilācijas, tad tajā uzkrāsies mitrums un iemītniekiem palielināsies risks saslimt. Ēku siltināšanā ir jābalstās uz inženiertehniskajām zināšanām, nevis uz cilvēkiem, kuriem ir tikai nosacītas zināšanas šajā jomā un kas cenšas kaut ko lobēt.
– Vai ir piemēri, no kā mēs varētu mācīties?
– Mums ir jāņem piemērs no mūsu kaimiņiem. Piemēram, igauņi vispirms saved kārtībā jumtus, logus, šuves un tad gaida vienu divus gadus, kamēr māja izžūst. Viņi novērsuši visus riskus, kur ūdens var iekļūt, un izdarījuši visu iespējamo, lai tas ūdens, kas ir sakrājies celtnē, tiktu no tās ārā. Mājai izžūstot, viņi skatās, ko darīt tālāk: turpināt darbu šajā objektā vai tas vairs nav vajadzīgs.

pirms 9 gadiem, 2011.03.07 21:00

Anna

Lēmumu var pieņemt, ja piekrīt vismaz 50% un vēl viens no dzīvokļu īpašniekiem.

pirms 9 gadiem, 2011.03.07 15:59

salstošā

Dīvainīši, kas tā izsakās!!! Mani pārsteidz mūsu tautas nevēlēšanās dzīvot labāk! Padomājiet taču ar galvu! Izmaksas par apkuri nenoliedzami tikai paaugstināsies un tas, ko maksāsiet pēc renovācijas būs mazāk nekā tagad par nenormālo apkures cenu,, kura, kā jau teicu, tikai pieaugs!

pirms 9 gadiem, 2011.03.07 12:58

Visi iedzīvotāji taču nepiekrita. Šajā mājā dzivo daudzi pensionāri un cilvēki kuri ir bez darba.Ar ko tad šie cilvēki segs sīs izmaksas

pirms 9 gadiem, 2011.03.06 20:40

salstošā

Malači!! Man prieks, ka cilvēkiem prāta pietiek!!

pirms 9 gadiem, 2011.03.06 11:00

Vietējās ziņas