Piensaimnieki nevēlas palikt strupceļā 4

Lielu un mazu ganāmpulku īpašnieki šodien, 24. aprīlī, tiksies Bauskā, rajona Padomes zālē, lai vērtētu situāciju un pārrunātu piena ražošanas iespējas mūsu rajonā. Šo sanāksmi rīko rajona Lauksaimnieku apvienība. Tā informē organizācijas biroja vadītāja Rudīte Jaunzeme. Baušķenieki, tāpat kā visas Latvijas piena lopkopības saimniecību īpašnieki, ir nokļuvuši strupceļā, jo izejvielas iepirkuma cena samazinās. Problemātiska finanšu situācija veidojas gan lielražotājiem, gan vidējām saimniecībām. Par to runās arī Bauskas rajona Lauksaimnieku apvienības vadītājs Agris Veide, Vecumnieku pagasta zemnieks. Viņa saimniecībā tiek ražots piens un audzēti gaļas lopi. Piensaimnieki uztraucas, ka viņus sagaida tas pats, kas cukurbiešu audzētājus, - nozares likvidācija.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

siltais

Katrs laukos dzīvojošais zin kā krejo pienu un cik tas izmaksā.Oranžās cūkas izputināja visu ko var.Ja tagad zemniekiem būtu īpašuma daļas pārstrādē,mums te nebūtu jārunā.

pirms 12 gadiem, 2008.04.25 06:22

pienene

Būs jau būs krahs,gan piena,gan gaļas ražotājiem. Pārstrādātājiem jau dārgi izmaksā to pienu nokrejot,tas ir pārstrādāt ,tā vismaz šodien pa radio teica Fogeļa kungs no Rīgas piensaimnieka.Šiem (zemniekiem) gan viss pa lēto,gan elektrība,degviela,spēkbarība un visas piedevas. Govis arī skatās griestos un zvaigznes skaita ,slauc tikai. sadomājušies nezin ko,gribat labu pienu dzert,brauciet uz laukiem.

pirms 12 gadiem, 2008.04.24 19:23

Ose

Nu galīgi tas veikala piens nav baudāms.Zils.

pirms 12 gadiem, 2008.04.24 16:17

Bērzs

Piensaimniekiem vienīgaqis ceļš ir uzsākt alternatīvu tirdzniecību ar piena produktiem.Lai nolādētie piena pārstrādātāji mēģina vēlreiz nokāst zilo veikala pienu un uzvārīties.Augstākās nekaunības kalngals.Nokrejo visu vērtīgāko un zilo zampu pārdod par pienu.

pirms 12 gadiem, 2008.04.24 11:11

Vietējās ziņas