Piensaimnieku pārstāvjus pulcē tūkstošu gājienā Briseles ielās

Latvijas zemnieku organizāciju dalībnieki pirmdien, 7. septembrī, kopā ar aptuveni 6000 Eiropas piena ražotāju pārstāvjiem devās gājienā Briseles ielās. Mūsu valsti pārstāvēja 20 cilvēku, kas simboliski nesa nacionālos karogus, lai atbalstītu sarunas par finanšu palīdzību piena nozarei Eiropas Komisijā (EK), portālu informēja Latvijas Zemnieku federācijas (LZF) vadītāja iecavniece Agita Hauka.

Kopā ar A. Hauku, kas Latvijas Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomi pārstāv Eiropas lauksaimnieku jumta organizācijā «COPA-COGECA», akcijā piedalījās LZF biroja vadītāja Aiga Kuzma no Vecumniekiem.

«Lauksaimnieku pārstāvji piepildīja Briseles ielas pie Eiropas Komisijas,» stāsta A. Hauka, «apvienojāmies ar Piena padomes traktoru grupu, kurā bija 2000 tehnikas vienību. Manifestācija bija pacilājoša un motivējoša. Skaidri paudām, ka zemnieki Eiropā ir izmisuši, tiem vajadzīgs atbalsts.»

Akcijas dalībnieki formulējuši deklarāciju un rezolūciju, kas iesniegta EK. «COPA-COGECA» uzsver, ka tāda mēroga vienota akcija, kurā savas intereses pārstāv tik plaša Eiropas Savienības (ES) lauku ražotāju daļa, ir nebijis notikums.

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs paziņojis, ka ES Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomes ārkārtas sēdē Briselē 7. septembrī EK nākusi klajā ar 500 miljonu eiro atbalsta priekšlikumu piena un cūkgaļas tirgus krīzes risināšanai. Taču šīs naudas sadales kritēriji pagaidām nav publiskoti, vēsta Zemkopības ministrija (ZM).

Finansējums paredzēts visām ES dalībvalstīm, lai risinātu naudas plūsmas problēmas lauksaimniekiem un stabilizētu tirgu. Tā nozīmīgākā daļa būs paredzēta mērķētam atbalstam piena nozarē.

«Ļoti svarīgi, lai EK izstrādātu tādus kritērijus finansējuma sadalē starp dalībvalstīm, kas īpaši atbalstītu tirgus krīzē visvairāk cietušās valstis,» J. Dūklavs pauda otrdienas rītā telefonintervijā Latvijas Radio 1. «Latvija noteikti ir viena no tām, un mūsu lauksaimniekiem no Eiropas Savienības budžeta ir jāsaņem adekvāts atbalsts.»

Vairāk par šo tematu lasiet laikraksta «Bauskas Dzīve» drukātajā versijā trešdien, 9. septembrī.
 

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas