Pieredzējušie sporta veterāni veiksmīgākie 1

Rīgas Nacionālajā sporta manēžā notikušas Latvijas sporta veterānu – senioru savienības 57. sporta spēles vieglatlētikā. Sacensībās piedalījās 440 vieglatlēti no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Ukrainas.

Sporta spēlēs, kas notika 29. februārī, no mūsu novadiem vislielākā pārstāvniecība bija Bauskas novadam, kur sportisti izcīnīja arī desmit dažāda kaluma godalgas. Tā liecina lsvs.lv mājas lapas informācija.

Visvairāk medaļu pašiem pieredzējušākajiem veterāniem. Vecuma grupā 80+ trīs godalgas Jānim Bukam – uzvara 200 metru skrējienā ar rezultātu 42,56 sekundes un divas sudraba medaļas – lodes grūšanā un 60 metru sprintā. Divas zelta medaļas Veltai Brucei 75+ grupā – 800 metru un vienas jūdzes skrējienā.

Divas bronzas godalgas vienas jūdzes skrējienā un 3000 metru soļošanā Intai Liepai, kas startēja 70+ grupā. Labs sasniegums tāllēkšanā Aivaram Krūmalim – zelta medaļa ar rezultātu 4,72 metri 65+ vecuma grupā. Viņam arī bronzas medaļa 60 metru skrējienā. Vēl bronzas godalga lodes grūšanā Līgai Valnerei.

Labus rezultātus uzrādīja vēl vairāki Bauskas novada vieglatlēti – Aivars Solzemnieks, Guntars Šumila, Rita Lejniece, Broņislavs Buls, Solvita Rotberga, Elīna Valtere, Alberts Pešiks un Aiga Graudiņa. Jāatzīst, ka veterānu sporta popularitāte turpina pieaugt, palielinās dalībnieku skaits, un par panākumiem cīnīties ir aizvien grūtāk, pat vecākajās grupās, kur nu vēl jaunākajās.

Vecumnieku novadu sacensībās pārstāvēja divi sportisti. Zelta medaļa lodes grūšanā Jānim Koceram, kurš startēja 60+ grupā. Rihardam Melgailim tāllēkšanā 65+ grupā ceturtā vieta.

Starp iecavniekiem labākais panākums Valdim Šustam – otrā vieta lodes grūšanā 40+ grupā. Tuvu medaļai bija Ieva Siugale, bet beigās viņai ceturtā vieta 60 metru distancē un piektā vieta 800 metru skrējienā. Savus spēkus 60 metru distancē izmēģināja arī basketbolists Aldis Beitiņš, bet šoreiz septītā vieta – kā jau minēts, veterānu sportā konkurence pieaugusi ļoti nopietnā līmenī.

Jāatzīmē arī baušķenieka Ilmāra Saulgrieža panākums, kurš kārtējo reizi uzvarēja soļošanas sacensībās 3000 metru distancē vecuma grupā 60+. Viņš gan sacensībās pārstāv Rīgas komandu.


Pievieno komentāru

Komentāri 1

⠀⠀⠀⠀

⠀⠀pirms gada, 2020.03.03 12:35

Vietējās ziņas