Pieredzi meklē jau trešajā braucienā 24

Bauskas rajona vietējo pašvaldību darbinieki un privātpersonas pieredzes apmaiņas braucienā uz Šveici dodas rīt, 31. jūlijā. Pasākums ilgs desmit dienu, proti, līdz 9. augustam.Turīgo multilingvālo valsti, kurā ir četras oficiālās valodas - vācu, franču, itāļu un retoromāņu (runā galvenokārt attālos kalnu ciematos) - izzinās 40 cilvēku. Trīs no vietējo varu darbinieku grupas ir privātpersonas. Pieredzes apmaiņa vienam dalībniekam izmaksā 398 latus, precizē rajona Padomes (RP) izpilddirektore Dagnija Ludrika. Kopējā tāme sasniedz 15 920 latu. Tā minēts pasākuma nodrošinātājas SIA «IMRO CEĻOJUMI» veidotajā brauciena aprakstā. Rajona pārstāvji ceļa mērķi sasniegs ar autobusu.Pasākuma darba kārtībā nav minēts neviens seminārs vai tikšanās ar vietējo pašvaldību pārstāvjiem. Vietvaru darbinieki apskatīs Reinas ūdenskritumu, Mainavas salu, kalnus Jungfrau reģionā, kultūras un vēstures pieminekļus Šveices galvaspilsētā, Raiņa un Aspazijas mītni Kastaņolā u. c.Viena no privātpersonām, kas dodas līdzi vietējo varu darbiniekiem, ir RP Izglītības pārvaldes vadītājas Aijas Spriņķes vīrs Juris Spriņķis. «Protams, dzīvesbiedrs izdevumus apmaksās pats. Nekāds labums viņam no brauciena nebūs. Vienkārši vīram ļoti patīk ceļot. Vairāk nekā man,» sacīja vadītāja.Šis ir trešais mūsu rajona pašvaldību pārstāvju pieredzes apmaiņas brauciens uz ārzemēm šovasar. «Bauskas Dzīve» jau informēja, ka pirmā vietējo pašvaldību un rajona Padomes darbinieku 40 personu grupa devās uz Vidusjūras salu Korsiku (Francija). Pasākums ilga 12 dienu no maija beigām līdz jūnija sākumam. Izmaksas vienam dalībniekam sasniedza 395 latus. Otrā vietvaru vadītāju un darbinieku 20 cilvēku grupa Šveicē uzturējās astoņas dienas, pasākums notika no 14. līdz 21. jūlijam. Dalībnieki uz kalnaino valsti lidoja, izmaksas vienam cilvēkam sasniedza 550 latu.

Pievieno komentāru

Komentāri 24

pagasta darbinieks

Pilnībā piekrītu tam, ka reizi gadā var aizbraukt komandējumā, bet nu jau pusgada laikā trešo reizi( un varbūt ne pēdējo) tas tā kā būtu par traku. Un skolu tehniskie darbinieki taču arī ir pagasta darbinieki, algu taču viņiem maksā pagasts, kādēļ šiem cilvēkiem pat reizi gadā nepiedāvā braukt pieredzes apmaiņā vai komandējumā?Kādēļ katru gadu brauc pagasta grāmatvedis, bet ne skolu grāmatvedis?

pirms 12 gadiem, 2008.08.01 09:05

Citāts

Slips delfos turpina slips, 31.07.2008 18:03

Da beidzat riet! Uzskatu, ka nodokļu maksātājiem ir jāapzinās, ka viņu maksātie nodokļi tiks tērēti arī samaksai par darbu ko veic valsts un pašvaldības darbinieki. Darba samaksas fondā ietilpst gan alga, gan prēmijas par PAPILDUS VEIKTAJIEM darbiem. Tāpat darba algas fondā, nopietni un tālredzīgi vadītāji paredz izdevumus personālvadības pasākumiem. Un tas ir visā darba vidē, visā pasaulē!
Nevajag iedomāties, ka valsts un pašvaldību darbinieki ir kautkādi nolemtie, kuriem nepienākas normāla personālvadības politika.
Bet mums - nodokļu maksātājiem (tātad Darba devējiem) ir tiesības un pienākums prasīt, lai darba ņēmējs darbu veiktu godprātīgi un pēc labākās sirdzapziņas. Šo viedokli var izteikt vēlēšanās. Šo viedokli izsakiet REFERENDUMĀ!

pirms 12 gadiem, 2008.08.01 08:50

Citāts

Citāts no delfiem ..slips, 31.07.2008 17:39

Un kas gan slikts, ja pašvaldību darbinieki, kas spiesti strādāt par iztikas grašiem, vienu treizi gadā aizbrauc kopējā komandējumā. Nu tās izmaksas (Ls 398,-) ir simboliskas ar tām summām, ko tērē Valsts amatpersonas saviem "komandējumiem".
Jā arī nav semināri, konferences un tikšanās, tad tomēr šis brauciens jāuztver pozitīvi, kaut no personālvadības viedokļa, jo cik gan bieži dažādu pašvaldību dabinieki var savstarpējo satikties, lai pārrunātu pieredzi un tuvāk viens otru iepazītu.
Nekas jau šai pasaulē nav mainījies (un nemainīsies). Kvalitatīvs un ražīgs darbs ir panākams tikai saliedētā kolektīvā. Un svarīgas ir arī attiecības.
Te nu Sudrabas kundze ( valsts kontrole) šauj stipri pa strīpu ierobežojot ierēdniecības korporatīvos pasākumus (tēriņus). Ikviens personālvadības speciālists pastāstīs ( un tas ir zinātniski pierādīts), kādu atdevi gūst no kolektīvu saliedēšanas pasākumos ieguldītās naudas. Nevajag visu mēzt pār vienu kārti. Arī valsts un pašvaldību darbiniekiem ir tiesības strādāt normālā darba vidē, kur savulaik ir vieta darbam un savulaik kopējai atpūtai. Un darba devējam par to ir jāmaksā (šai gadījumā arī nodokļu maksātājiem). Un tuvredzīgs ir tas darba devējs, kas uzskata savādāk.

pirms 12 gadiem, 2008.08.01 08:47

pļeka

Vai nav vienas sūdu mušas tie iedzīvotāji, uzmācas mums ar savām problēmām,tad vēl viņiem skauž , ka mēs kaut kur paceļojam, mums tak tik mazas aldziņās un mēs tā strādājam, tā strādājam, iekasējam nodokļus,vēl jāatkaujas no jums, jo mums tak nav naudas, mēs tak esam trūcīgi. Nevarat organizēt labdarības akcijas, ja kaut kas jums vajadzīgs, gan jau tauta saziedos! Un vēl te man visu laiku jāseko jūsu rakstītajam , jāraksta komentus, ka tas jau nekas, mēs to esam pelnījuši.Kauna nemaz nav, darbā jau pārstrādājos,no jums atgainādamies, vēl brīvā laikā jāraksta komenti! Un kādas vēl atskaites par braucieniem, kur gribam tur braucam, skauģu bars!Un vispār, vai tad var tur kaut ko atcerēties, tāda romantika, kas mēs iedzert arī nevarēsim ārpus darba, tā jau darba laikā jāslēpjas!

pirms 12 gadiem, 2008.07.31 22:15

monta nikijai

kāda ir Tava lietderība? Varbūt staigā pa pašvaldībām un paģērē socpalīdzību? Varbūt esi ko vērtīgu sabiedrībai devusi? Nu, nākamreiz piesakies, moška ievēlēs deputātos.

pirms 12 gadiem, 2008.07.31 20:50

monta

sensācija!!! kād būs nākamie raksteļi? man diktam interesē kas tur brauc, ar ko, par cik, cik sver,ko vilks mugurā, cik naudas maciņā, cik no maniem nodokļiem nodzers, cik nopīpēs, vai meitās ies...???! Gaidu ātru un vispusīgu informāciju.

pirms 12 gadiem, 2008.07.31 20:45

dulburs

ja cilvēki var nahaļavu aizbraukt lai brauc tā žurnāliste labāk lai raksta par seksu būs interesantāk

pirms 12 gadiem, 2008.07.31 20:19

sww

Ja braucieni ir bonus par labu darbu, tad taa arii jaaraksta! Nevis- apmainjas brauciens.. tas tachu ir nozhelojami taa muldeet.

pirms 12 gadiem, 2008.07.31 10:08

Gūbāštātā

Ko dirš? Kas tad no vadības brauc?

pirms 12 gadiem, 2008.07.30 22:35

to rerq

Bet tur jau arī brauc parastie mirstīgie! Kad bija publicēts barucēju saraksts uz Korsiku, kurā piedalījās ierindas darbinieki, tsk. santehniķi u.t.t., tad izraisījās diskusijas, kādu pieredzi tie tur apmaina... Lai arī kā man negribētos būt braucēju vidū, bet tomēr prieks par to, ka te tiešām tiek vienkāršie ļaudis, ne tikai vadība.

pirms 12 gadiem, 2008.07.30 19:39

rerq

Protams, man ari gribas par bvriivu aizbraukt ceļojumā z Šveici.! Kuram tad negriubas. Bet tad lai riko konkursu, kad katra šaja `pieredzes braucienaa` brauc ari parastie mirstiigie :) nevis tikai augstaas amatpersonas :) Jo galu gala vinji jau brauc par musu visu naudu :)

ierosinu augstajham amatpersonam vakt savu kopiigo budzetu no savam algam prieks šiem celjojumiem :) tad vismaz nevajadzes pretigi melot parejiem pilsetniekiem :)

Bauska jau taa nekas nenotiek :( Nožēlojami :(


Ja jau pieminets b/n, tad labak sho `pieredzes` naudu novirzit uz turieni... protams kartigi izskatot jautajumu par vadiibu!!!

Aicinu visus iet 2.augfusta balsot PAR!!! :)

pirms 12 gadiem, 2008.07.30 19:21

skumjajai

Nevienu Tavu komentāru nemanīju par Ludriku zem rakstiem par finansējuma iegūšanu Bausjas pilij, stadionam u.tml. Vai arī Tu vnk nemani labos darbus, bet rej tik riešanas pēc? Un pieredzes apmaiņā jau nebrauc viņa, bet darbinieki!

pirms 12 gadiem, 2008.07.30 19:01

%

nākošreiz uz Zimbabvi mācīties inflāciju,pie mums drīzāk būs kā Zimbabvē nevis Šveicē

pirms 12 gadiem, 2008.07.30 17:12

Dusmīgā

Par Anneli jau rakstījusi bija arī Bauskas dzīve, tikai šī pati rajona Padome, kas brauc ekskursijās par nodokļu maksātāju naudu, to pa'\su direktori tomēr atstāja amatā. Un tagad atkal visi sāks rakstīt. Beztolks ir nevis rakstītājos, bet tajā varā, kas dzīvo cepuri kuldama, neņemot neko vērā. Tādēļ tiešām ir jāiet sestdien uz refendumu. Skandināvijā, ja šitā braukātu un tā rakstītu nemitīgi mēdiji, amatpersonas sen atkāptos, te ir tik korumpēti, ka neviens pat nedomā atkāpties.

pirms 12 gadiem, 2008.07.30 16:03

privātais

Autorei - Kad pārmaiņas pēc tiks publicēta atskaite par žurnālistu privātbraucieniem un to izmaksām, galamērķiem un lietderību?
HĀ taisnība - te aiz skaudības uzstājas tie, kas paši netiek. Personīgi zinu divus, kas kādreiz ar putām uz lūpām kritizēja pagastveci un iestājās par taisnīgumu un lietderīgu līdzekļu izlietojumu. Pēc pāris gadiem dabūja darbu rajona padomē, tagad paši brauc un pat neiepīkstas. Un tādi te ir visi tie taisnīgie kritizētāji. Arī es neesmu sajūsmā par šiem braucieniem, bet ja varētu - un kā vēl brauktu...

pirms 12 gadiem, 2008.07.30 15:33

Jms visiem vnk skauž, ka paši netiekat :D Jums būtu tāda iespēja braukt, nedomājot piekristu! Pilnīgi piekrītu Pūcīgajai, būtu BDz žurnālisti pievērsuši sabiedrības un iestāžu uzmanību "Annelei", jo tur tiešām bērni cieš, nevis vienu un to pašu tēmu muļļātu :( Sensāciju atraduši :D

P.s. Es neesmu no braucēju vidus :)

pirms 12 gadiem, 2008.07.30 14:53

es

Pilnīgi piekrītu Nikijai!KAd ir kaut kas mainījies pēc šādiem braucieniem? Kādu pieredzi var smelties apskatot ūdenskritumus, u.tt Kāpēc šādām personām nav jādod atskaite par padarīto, kā arī par ieviesto mūsu zemītē?
Nesen izgāju kursus, par kuriem arī pati maksāju, taču lai dabūtu sertifikātu ir jāizpilda darbs, kas ir saistīts ar kursos iegūto informāciju. Lūk tā! Vienkārši pretīgi!

pirms 12 gadiem, 2008.07.30 14:47

pūcīgā

Tāda sajūta, ka cienījamā žurnāliste rakstu sēriju par braucieniem veido pēc principa- vecajiem rakstiem samaina teikumus un pieliek klāt pāris jaunus un cer, ka skaitinās tautu un uzkurinās forumistus. Katra darba vieta savus darbiniekus lai motivē kā var un grib.Kas Jums par darīšanu?
Varbūt organizēsim referendumu?
Un kas tā par neētisku žurnālista rīcību intervēt privātpersonas, kuras dodas ekskursijā. Vēl uzdot ,es atvainojos, stulbus, jautājumus? Par savu naudu privātpersonas brauc kur grib un viņiem nav jāsniedz visam rajonam izskaidrojums , kāpēc tieši galameŗķis ir Šveice vai Maķedonija.
Labāk būtu bijuši drosmīgāki un pirms laikraksta Dienas nopublicējuši rakstu par mūsu sasāpējušo problēmu b/n/

pirms 12 gadiem, 2008.07.30 14:37

IUB

pUBLISKO IEPIRKUMU LIKUMS TIKA IEVĒROTS? KĀ IR AR mk NOTEIKUMIEM PAR KOMANDĒJUMIEM????

pirms 12 gadiem, 2008.07.30 14:31

Vietējās ziņas