Pierobežas apceļošanas akcija «Iepazīsti kaimiņus Zemgalē!» turpinās; rīt pašvaldības parakstīs līgumu 6

Piektdien, 22. februārī, Bauskas novada atpūtas kompleksā «Miķelis» Latvijas un Lietuvas pierobežu pašvaldību vadītāji tiksies, lai parakstītu sadarbības līgumu par projekta «Iepazīsti kaimiņus Zemgalē! 2019» īstenošanu. Mērķis ir latviešus un lietuviešus iepazīstināt ar pierobežas tūrisma objektiem un  pasākumiem, «Bauskas Dzīvi» informē Inese Turkupole-Zilpure, Bauskas Tūrisma informācijas centra un projekta vadītāja.

Maršrutu un akciju jau trešo gadu veido un organizē astoņas pašvaldības – Bauskas, Iecavas, Rundāles, Vecumnieku novada pašvaldība Latvijā un Biržu, Pasvales, Pakrojas un Jonišķu rajona pašvaldība Lietuvā. Katras pašvaldības finansējums veido 867,75 eiro, kuri tiks novirzīti maršruta bukleta izdošanai, balvu iegādei, noslēguma sarīkojuma organizēšanai, skaidro Inese Turkupole-Zilpure.

Akcija tiks organizēta no šī gada 1.maija līdz 30.septembrim. Apceļošanā aicināti piedalīties Latvijas un Lietuvas zinātkārie iedzīvotāji gan kopā ar savu ģimeni, gan draugiem, gan klases biedriem. Maršruta un akcijas brošūra, kurā būs pieejama informācija par 24 akcijas objektiem un pasākumiem un papildus apskates vietām kopīgajā maršrutā, tiks izdota aprīlī un būs pieejama Tūrisma informācijas centros Bauskā, Biržos, Pasvalē, Pakrojā un Jonišķos.

I. Turkupole-Zilpure atklāj, ka šogad akcijā ir daudz jaunumu – visi objekti pieejami jebkurā diennakts laikā;
tajos nav ieejas maksas; lai saņemtu zīmogu, akcijas dalībniekam ir jānofotografējas pie akcijas objekta (jāuztaisa pašbilde); akcijas zīmogu varēs saņemt Bauskas, Biržu, Pasvales, Pakrojas, Jonišķu Tūrisma informācijas centros, uzrādot fotogrāfijas (telefonā vai fotoaparātā), kurās jābūt redzamam akcijas dalībniekam un akcijas objektam. Iesniedzot apzīmogotās akcijas kartes Bauskas, Biržu, Pakrojas, Pasvales vai Jonišķu Tūrisma informācijas centros līdz 1. oktobrim, būs iespēja pretendēt uz kādu no 16 balvām.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

pensionārs

Vai pensionārs nav ceļotājs? Loti patīk, bet nav ne tāda telefona, ne fotoaparāta. ""Zēl, ka tāda diskriminācija.

pirms gada, 2019.02.21 16:33

K

Vienmēr jau kā ceļabiedru var paņemt līdzi kādu kam ir gan telefons, gan fotoaparāts

pirms gada, 2019.02.21 17:29

nesaprotu

ko nozīmē - objekti būs pieejami visu diennakti ?

pirms gada, 2019.02.21 20:25

Ko nesaprati?

Varēsi pa gabalu uztaisīt to pašiņu mēness gaismā

pirms gada, 2019.02.21 20:56

Es

Kas nav skaidrs? objekti nebūs maksas un ar noteiktu darba laiku. Bildi varēsi taisīt kaut vai naktī!

pirms gada, 2019.02.22 08:21

HA

Apceļošana ķeksīša pēc !

pirms gada, 2019.02.22 11:03

Vietējās ziņas