Piesavinās Lāčplēša ordeņa kavaliera nosaukumu 2

Bauskas novada Vecsaules pagasta Leriķu kapsētā 10. novembrī notika svecīšu vakars, kura laikā zemessargi un jaunsargi godināja arī kapos guldītos Lāčplēša ordeņa kavalierus. Kāda iedzīvotāja pamanījusi, ka viena no personām šo godu ir piesavinājusies – Jāņa Medinska Lāčplēša ordeņa kavalieru sarakstos nav.

«Bauskas Dzīve» pārbaudei izmantoja 1995. gadā izdoto biogrāfisko vārdnīcu «Lāčplēša Kara ordeņa kavalieri». Jāņa Medinska vārds neatradās nedz šajā grāmatā, nedz arī internetā publicētajos ordeņa kavalieru sarakstos. Gadījumā, ja viņa rīcībā bija Lāčplēša ordenis,
nav zināms, kam šis ordenis varēja piederēt, jo lasītājas minētās personas arī neatrodas sarakstā.

Aptaujātie vēsturnieki atzīst, ka tūlīt pēc neatkarības atgūšanas daudzi teikuši, ka ir Lāčplēša ordeņa kavalieri, jo līdz saraksta publikācijai to bija grūti pārbaudīt. Internetā vēl aizvien vēstures mīļotāju forumos atrodami lūgumi palīdzēt noskaidrot, kāpēc vectēvs vai vecvectēvs, kurš stāstījis par iegūto ordeni, nav sarakstā. Tāpēc ieteicams šādās situācijās pirms goda atdošanas kritušajiem Latvijas cīnītājiem pārbaudīt, vai godājamo skaitā nav iekļuvis kāds, kurš to nav pelnījis.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas