Piešķir 86 tūkstošus eiro jauno ugunsdzēsības depo projektu vadībai; tostarp depo Iecavā


Šonedēļ Ministru kabinets (MK) piešķīra Iekšlietu ministrijai (Nodrošinājuma valsts aģentūrai) 86 152 eiro no valsts budžeta programmas «Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem». Minētais finansējums tiks izmantots augstas gatavības projektu vadības nodrošināšanai, turpinot darbu astoņu jaunu ugunsdzēsības depo būvniecības projektā  Aizputē, Dagdā, Iecavā, Ilūkstē, Kandavā, Priekulē, Rūjienā un Saulkrastos, informē Iekšlietu ministrijas Komunikācijas nodaļa.

Zemesgabalu aptuveni 0,85 ha platībā (kopējā zemesgabala Baldones ielā 65 Iecavā platība ir 1,9071 ha, kadastra numurs 40640103668) Nodrošinājuma valsts aģentūra ir atzinusi par piemērotu D kategorijas ugunsdzēsības depo ēkas (kopā 574 m2) būvniecībai, informē iestādes «Iecavas novada pašvaldības administrācija» komunikācijas nodaļas pārstāves Līga Egle un Beata Logina.

Savukārt pašreizējai Iecavas depo ēkai ir nepieciešams kārtīgs remonts, un tā ir tuvu avārijas stāvoklim. Būtiskākās vajadzības ir jumta seguma un konstrukciju, lietus novadīšanas sistēmas, elektroinstalācijas, logu un durvju nomaiņa. Tajā nav izbūvēta dabiskā ventilācija, kas sanitārajās telpās rada nepārtrauktu pelējumu. Ēka arī apdraud ugunsdzēsējus glābējus, jo vietām grīda ir iekritusi un nepieciešama tās nomaiņa. Garāžai nepieciešama vārtu nomaiņa un automašīnu atgāzu novadīšanas sistēmas uzstādīšana. Un ne mazāk svarīgs ir arī ēkas fasādes un telpu kosmētiskais remonts, kas nav veikts vismaz 20 gadus.

Iecavas postenim ir lielākais izsaukumu skaits uz notikumiem starp visiem posteņiem Zemgales reģiona brigādē un viens no lielākajiem arī starp visiem Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta posteņiem. Ugunsdzēsībā un glābšanas darbos ļoti svarīga ir operativitāte, un katrai sekundei var būt dzīvības cena, tāpēc par Iecavas posteņa būtiskāko problēmu var uzskatīt operatīvu izbraukšanu. Posteņa ēka atrodas A7 šosejas malā, pilsētas centrā, blakus nozīmīgam ar luksoforu regulējamam krustojumam. Intensīvas satiksmes un luksofora darbības dēļ uz A7 šosejas regulāri veidojas ievērojami sastrēgumi, savukārt brīžiem, īpaši notiekot ceļu satiksmes negadījumiem, sastrēgumi ir ļoti lieli un ilgstoši. Vieglās un kravas automašīnas stāv ļoti blīvi, un tādējādi Iecavas posteņa autocisternas izbraukšana no depo teritorijas uz šoseju ir ļoti sarežģīta, laikietilpīga un ļoti iespaido operatīvu reaģēšanu. Ja jauno depo uzbūvēs paredzētajā teritorijā, tas ievērojami atvieglos reaģēšanas iespējas, skaidro V. Gribuste.

Ugunsdzēsības depo būvniecība tiks veikta pēc tipveida projekta, ko izstrādāja a/s «UPB» sadarbībā ar Iekšlietu ministriju, Nodrošinājuma valsts aģentūru un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, īpašu uzmanību pievēršot dienestu darba specifikai, kā arī ēku ilgmūžībai un energoefektivitātei. Būvdarbus veiks SIA «ZENG» un SIA «RERE BŪVE».

Jau ziņots, ka jaunajās ugunsdzēsības depo telpās vienuviet plānots izvietot gan Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, gan Valsts policijas struktūrvienības, bet atsevišķās vietās arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta struktūrvienības, tādējādi sākot īstenot Iekšlietu ministrijas ieceri par vienotu Katastrofu pārvaldības centru izveidi.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas