Piešķir līdzekļus Amtmaņa-Briedīša prēmijai 3

Vecumnieku novada Valles pagasta «Zvanītāju Bukās», aktieru Amtmaņu muzejā, 5. augustā atzīmēs leģendārā un ilggadējā Latvijas Nacionālā teātra režisora, latviešu teātra mākslas vārda spodrinātāja Alfreda Amtmaņa-Briedīša 134. dzimšanas dienas atceri.

Svinīgajā sarīkojumā režijas vecmeistara prēmiju saņems divi Nacionālā teātra darbinieki, jo šis ir apbalvojuma pasniegšanas gads.
Vecumnieku novada domes sēdē trešdien, 24. jūlijā, deputāti atbalstīja sagatavoto lēmumprojektu par apbalvojuma «Alfreda Amtmaņa-Briedīša prēmijas laureāts» piešķiršanu un apmēru. Gita Skribāne, finanšu nodaļas vadītāja, uzsvēra, ka oficiālam atzinības izteikumam izvirzītie teātra darbinieki līdz svinīgajam sarīkojumam netiek publiski izpausti, taču zināms paredzētās godalgas apmērs – 250 eiro katram pēc nodokļu nomaksas. Pašvaldības piešķirtais kopīgais finansējums naudas balvu izmaksai ir 649,34 eiro.

Tradīcija godināt labākos Nacionālā teātra darbiniekus aizsākta 1985. gadā, kad «Zvanītāju Bukās» atzīmēta aktiera, režisora un skatuves mākslas pedagoga Alfreda Amtmaņa-Briedīša 100. dzimšanas dienas atcere un atklāts viņa dzimtas muzejs. Kopš tā laika ik gadu 5. augustā tradicionālos svētkus muzeja dārzā apmeklē ļaudis no plašas apkaimes, kuplā skaitā sabrauc teātra mākslinieki.
Alfreda Amtmaņa-Briedīša prēmija par izciliem sasniegumiem un ieguldījumu skatuves mākslā tiek piešķirta reizi divos gados ne vairāk kā diviem pretendentiem. Šogad apbalvojums tiks pasniegts 17. reizi. Turpinot Valles pagasta kultūras dzīves un vēsturiskā mantojuma tradīcijas, pēc novada izveides godalgu piešķir Vecumnieku novada pašvaldība.

Izvērtējot ieguldījumu, apbalvojuma saņēmējus no teātra saimes ļaužu vidus izvirza Nacionālā teātra administrācija.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Pičiņš

Tradīcija tiešām jauka, bet būtu labi, ka tikai tie aktieri atcerētos atbraukt uz Valli vēl kādu reizi, ne tikai uz prēmijas saņemšanu....

pirms gada, 2019.07.28 14:17

kauns

"Loti dāsns" godalgas apmērs. Pilsētas sētnieks saņem vairāk!

pirms gada, 2019.07.30 19:15

Man arī kauns

Piekrītu. Sportistiem vieglu roku pieškir smukus pabalstus lai piedalītos sacensībās, bet kultūrai atmet niekus, ar goda rakstu apbalvojamajiem arī grašus atmet. Tāda nostāja......

pirms gada, 2019.07.31 12:53

Vietējās ziņas