Pieticīgi lomi makšķerēšanas sacensībās

Tradicionālajās sacensībās «Cīņa par lielāko Bangu dīķa karpu» Bauskas novada Ceraukstes pagasta ūdenskrātuvē agrā 4. maija rītā pulcējās 28 zivju tīkotāji.

Sacensībām bija iekārtotas 40 makšķerēšanas vietas, kurās izlozes kārtībā katram makšķerniekam bija nepieciešams pavadīt vismaz pirmās divas stundas. Tā kā dalībnieku skaits bija mazāks nekā sagatavotās vietas, pēc šīm divām stundām makšķerniekiem tika ļauts brīvi doties un izmēģināt veiksmi jebkurā vietā. Katrs copmanis drīkstēja paturēt piecas zivis, no kurām tikai viena smagākā tika vērtēta ieskaitē. Dalībnieku kungu vidū arī divi jaunieši un viena dāma.

Bauskas mednieku un makšķernieku biedrības (BMMB) izpilddirektors un sacensību organizators Pēteris Seleckis atklāj, ka arī pērn piedalījušies 28 dalībnieki, kas ir daudz. «Ar sacīkstēm esam apmierināti. Domāju, ka arī dalībniekiem ir interesanti mēroties spēkiem savā starpā un viņi lieliski pavada laiku,» tā P. Seleckis.
 
Par uzvarētāju ar 1,55 kilogramus smagu karpu kļuva Ivo Druseiks no Ceraukstes pagasta. Viņš lomu noķēra pirms pulksten 9 rītā, bet pēc tam īsti pat copes neesot bijušas. «Domāju, ka sacīkstes jāsāk stundu agrāk. Piedalos jau gadiem, bet uzvarēt vēl nebija izdevies. Kopumā noķēru četras zivis, bet jāsaka godīgi, ka loms ir pieticīgs un šodien arī citiem tā īsti neķērās,» stāsta I. Druseiks. Ivo dēls Adrians, kuram ir 11 gadu, arī noķēra vienu karpu, kura svēra 0,97 kilogramus.

Dāviņu pagasta iedzīvotāju Aivaru Vancānu no zelta medaļas šķīra vien 50 gramu. Viņa 1,50 kilogramus smagā karpa atnesa otro vietu. Arī šim makšķerniekam liktenīgā zivs copējusi pirms pulksten deviņiem. «Noķēru divas zivis, gandrīz vienādas. Lomi nav lieli. Domāju, ka dīķī jābūt krietni lielākām karpām,» uzskata Aivars.

Goda pjedestāla pēdējo, trešo pakāpienu aizņēma Brunavas pagasta iedzīvotājs Edgars Kužņiks. Viņš noķēra divas karpas, no kurām prāvākā bija 1,42 kilogramus smaga. «Sacīkstēs piedalos otro reizi. Uz šejieni vilina sacensību gars, draudzīga konkurence,» tā brunavietis.

BMMB izpilddirektors Pēteris Seleckis pēc sacensībām pastāstīja, ka lomi ir pieticīgi, jo, viņaprāt, traucējis vējš. Kopumā noķertas 22 karpas. Bangu dīķa ūdenskrātuvē katru pavasari tiek ielaista aptuveni pustonna karpu mazuļu, no kuriem daļa jau sasniegusi 800 gramu svaru. Plānots, ka līdz Jāņiem ūdenskrātuvi papildinās vēl ar pustonnu šo zivju mazuļu.

P. Seleckis ir nobažījies par līdakām: «Ūdenskrātuvē ir plaša zivju sugu dažādība, taču savairojušās pārāk daudz mazo zivtiņu. Mums trūkst līdaku, kuras tās iztrenkātu, arī ruduļi un līņi nav pienācīgi lieli.» Uzvarētāji apbalvoti ar medaļām un diplomiem, kā arī atļauju mēnesi makšķerēt Bangu dīķī.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas