Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

PII «Mārpuķīte» vēlas būt Ekoskola 2

Rundāles novada Saulaines ciematā pirmsskolas izglītības iestāde «Mārpuķīte» no šī mācību gada ir nolēmusi iesaistīties Ekoskolas programmas aktivitātēs, portālu informē iestādes vadītāja Judīte Zeltiņa. 
 
Pagājušajā nedēļā, 6. novembrī, bērnudārzā rīkoja akciju, kas veicina veselīgu dzīvesveidu. Bērniem stāstīja par vietējiem produktiem, kas ir ekoloģiskāki nekā importētie. Bērni no saviem dārziem nesa augļus un dārzeņus, grupiņās kopīgi gatavoja svaigus salātus.

Audzēkņi uztaisīja plakātu, kurā norādīts, ka vēlas ikdienā pārtikā lietot Latvijas produktus. Kopā ar parakstiem un ieteikumiem to simboliski nosūtīs Iepirkumu uzraudzības birojam.

«Mēs vēlētos, lai, organizējot pārtikas iepirkumus, būtu iespējams izvēlēties Latvijas preci,» norāda vadītāja, argumentēdama, ka augustā un septembrī nereti tomātus, burkānus, dilles, ķiplokus un citus produktus ieved no Spānijas, Polijas, Itālijas.

Bērnudārzs aktivitātēs nolēma piedalīties Iecavas PII «Dartija» kolēģu pamudināts, kuri vairākus gadus ir «zaļo» skolu kustības dalībnieki. Izglītības iestādes pārstāve norāda, ka ikdienā līdzīgas aktivitātes, kas ierastas Ekoskolās, jau veic audzēkņi kopā ar pedagogiem, tāpēc iesaistīties programmā neesot sagādājis nekādas grūtības.

Pašlaik Vides izglītības fonds bērnudārzam ir nosūtījis pilnu informāciju par programmu. Vadītāja stāsta, ka iestāde ir izveidojusi Ekopadomi, kuras sastāvā tāpāt kā iestādes padomē ir vecāku pārstāvji, pedagogi, tehniskie darbinieki un Rundāles novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis. Bērnudārzā pieņēma vides kodeksu un izstrādāja vides novērojumu. Tā mērķis bija izdarīt secinājumus par esošo stāvokli bērnudārzā un tās apkārtnē ar vides aizsardzību saistītās jomās. Ar tā palīdzību konstatēja vājās un stiprās puses. Vēlāk iegūtos rezultātus izmantoja veidojot rīcības plānu. J. Zeltiņa stāsta, ka tas ir gatavs, tikai jāprecizē datumi.

Ekoskolu programma pasaulē darbojas 55 valstīs un tajā iesaistījušās ap 45 tūkstoši skolu un 13 miljoni izglītojamo. Kopumā Latvijā ekoskolu programmā patlaban darbojas vairāk nekā 124 izglītības iestādes, Zaļais karogs šogad plīvos 91 skolā.

Vecumnieku novadā to saņem Skaistkalnes, Vecumnieku un Misas vidusskola. Iecavas novadā Zaļo karogu jau vairākus gadus pēc kārtas iegūst Dzimtmisas pamatskola, kā arī bērnudārzs «Dartija». Ekoskolas nosaukumu un Zaļo diplomu šogad saņēmušas Bauskas novada Griķu pamatskola un Jaunsaules pamatskola. Atzinību par «zaļā» izglītības virziena sākšanu ieguvis Bauskas bērnudārzs «Pasaulīte», jaunpienācēja ekoskolu kustībā.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Vietējās ziņas