«Pīlādžu» mototrasē Stelpē notiek izšķirošās sacensības pasaules čempionāta posmā motokrosā blakusvāģiem

Vecumnieku novada Stelpes pagasta "Pīlādžu" mototrasē šodien notiek izšķirošās cīņas pasaules čempionāta septītajā posmā motokrosā blakusvāģiem.

Sacensību pirmais brauciens sāksies plkst.13.15, bet otro reizi sportisti trasē dosies plkst.16.

Kaut sākotnēji organizatori ziņoja, ka sacensībām pieteikušās 36 ekipāžas, uz visu laiku pirmo pasaules čempionāta etapu Stelpē ieradušies vien 24 blakusvāģi.

Sestdien notikušajā kvalifikācijā uzvaru svinēja Nīderlandes braucējs Etjēns Bakss ar latviešu kantētāju Kasparu Stupeli, kuriem sekoja leģendārais Nīderlandes pilots Daniels Vilemsens.

Savukārt trešo vietu guva beļģis Jans Hendrikss ar latviešu kantētāju Elviju Mucenieku, aiz kuriem palika kopvērtējuma līdera Valentīna Žiro no Francijas ekipāža.

22.vietu kvalifikācijā ieņēma Latvijas ekipāža ar Jāni Jegorovu un Pēteri Jegorovu, kuri izstājās pēc sešiem apļiem, bet pēdējā, 24.vietā tika klasificēti igaunis Kerts Variks ar latviešu kantētājs Haralds Kurpnieks.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā pēc sešiem posmiem līdere ar 220 punktiem ir Žiro ekipāža, kurai ar 211 punktiem seko Bakss ar Stupeli. Savukārt Hendrikss un Mucenieks ar 190 punktiem atrodami trešajā pozīcijā.

Tikmēr Variks un Kurpnieks ar 51 punktu ierindojas 15.pozīcijā, bet vēl viens latviešu kantētājs Ilvars Škultāns ar igauņu pilotu Tanelu Rēsnu ir 33.vietā ar četriem punktiem.

Tāpat paralēli Stelpē risinās Eiropas čempionāta ceturtais posms kvadriciklu konkurencē, kurā braucieni sāksies plkst.12.15 un plkst.15.

Sestdienas kvalifikācijā labākais bija latvietis Edgars Meņģelis, bet sesto vietu ieņēma cits mājinieks Ralfs Reinfelds.

Čempionāta kopvērtējumā pašlaik Meņģelis ir līderis.

Šajā sezonā pasaules čempionāta blakusvāģiem motokrosā kalendārā plānoti 15 etapi, turklāt pēc ilgāka pārtraukuma Latvijā notiks divas sacensības, jo vēl viens etaps 9.augustā tiks aizvadīts "Zelta zirga" trasē Ķegumā.

Savukārt kvadriciklu braucēji aizvadīs sešas sacensības.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas