Pilī godina Bauskas un Rundāles talantīgākos skolēnus 1

Svinīgi tērpi, ziedi un saviļņojuma asaras acīs – tāda noskaņa ceturtdien, 14. maijā, valdīja Rundāles pils Baltajā zālē. Te tika sumināti Bauskas un Rundāles novada skolu izcilākie audzēkņi.

Konkurss «Gada skolēns» notiek jau 15. reizi. Šogad sarīkojuma vadītāja Inita Nagņibeda izmantoja fragmentus no skolēnu esejām, kuras viņi rakstīja, iedvesmojoties no Aspazijas un Raiņa daiļdarbiem.

Līdzīgi kā iepriekš, arī šogad divās klašu grupās noteikti titulu «Par talantu daudzpusību» un «Par vispusīgām zināšanām» ieguvēji. Pamatskolu klašu grupā tās ir Kristiāna Paula Lībiete no Bauskas Valsts ģimnāzijas (BVĢ) un Karolīna Auziņa no Bauskas pilsētas pamatskolas. Vidusskolu grupā šos titulus ieguva ģimnāziste Kristiāna Smiltiņa un Zanda Iesalniece no Pilsrundāles vidusskolas.

Savukārt titula «Gada skolēns» īpašnieces gan pamatskolu, gan vidusskolu klašu grupā ir BVĢ audzēknes Linda Kupča un Liene Bokmane. Titulu ieguvēji, kā arī visi nominanti līdz ar apsveikumiem, dāvanām un laba vēlējumiem saņēma pašvaldību naudas balvas. Par īpašu emocionālo noskaņu rūpējās skolnieks Niklāvs Rimeicāns un viņa skolotāja Zane Stankeviča.

Liene Bokmane šogad absolvēs Bauskas Valsts ģimnāziju. «Bauskas Dzīvei» jauniete neslēpa gandarījumu par viņas sekmju un talantu augsto novērtējumu. «Labi mācīties, tas ir nopietns darbs, taču mani tas nebaida. Es varu droši teikt, ka būt gudrai ir labi. Ceru, ka ar savām labajām sekmēm un to novērtējumu rosināšu arī citus skolēnus labi mācīties,» tāds bija Lienes Bokmanes vēlējums līdzaudžiem.

Par savu skolnieci Lindu Kupču 9. klases audzinātāja Ināra Graudiņa pastāstīja, ka meitene ir ļoti talantīga: «Viņā ir ieaudzināta brīnišķīga īpašība – nest prieku cilvēkiem. Viņu nekad klasē neesam redzējuši dusmīgu, neapmierinātu ar kaut ko. Viņas moto ir ar savām zināšanām palīdzēt citiem. Tas dara Lindu bagātu, tas ļauj viņai daudz paveikt un daudz sasniegt.»

Pilsrundāles vidusskolas 10. klases audzēkne Zanda Iesalniece, titula «Par vispusīgām zināšanām» ieguvēja, «Bauskas Dzīvei» atklāja, ka būt gudrai ir ļoti patīkami, bet tas ir arī nopietns darbs. Viņas skolasbiedrs, 9. klases audzēknis Mārtiņš  Čerļenoks, piebilda, ka viņam gandarījumu sagādā labi paveikts darbs, rūpīgi izstrādāts projekts. Jaunietis ir pārliecināts, ka zināšanas dos iespēju dzīvē vairāk ko sasniegt, iegūt labāku amatu.

Pasākuma lieldraugs jau trešo gadu ir Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmija. Iestāde finansē piemiņas zīmes skolēniem. Šogad sarīkojuma dalībniekus Rundāles pilī sveica, panākumus un laimi vēlēja augstskolas Bauskas filiāles vadītāja Līga Jankova.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Bibliotekārīte

Zanda, mana čaklākā lasītāja!!!!APSVEICU!

pirms 5 gadiem, 2015.05.15 11:08

Vietējās ziņas