Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pilsētā ienāk Lieldienu noskaņa 25

Ceturtdien, 10. aprīlī, Bauskā sākta Lieldienu dekorāciju izvietošana. Šogad pilsēta ieguvusi jaunus vaibstus – septiņas lielizmēra krāsainas olas un desmit salmu zaķus, kas vēstīs par pavasara tuvošanos un svētkos priecēs baušķeniekus un pilsētas viesus.
 
Ideja par augumā varenu objektu izvietošanu pilsētvidē noskatīta Dobelē, kas ziemā kļūst par dižo sniegavīru pulcēšanās vietu, stāsta Bauskas novada Būvvaldes vadītāja Dace Putna. Aukstā gadalaika vēstneši tur izgatavoti no vietējā ražotāja SIA «Tenax» sniegbaltā putuplasta materiāla tenapora. Neatkarīgi no kaprīzajiem laika apstākļiem sniegavīri Dobelē vienmēr ir balti, omulīgi, apaļīgi, ar krāšņiem sveču deguniem un pogām rotāti. Lieldienu dekorus Bauskai bija iecerēts tapināt no šī paša materiāla, taču izkaukulētās izmaksas ieviesa korekcijas nodomos.

«Mēs varam  plānot dažādus svētku noformējuma risinājumus, piedāvājumu klāsts ir pietiekami daudzveidīgs, taču viss atduras pie finansējuma,» atklāj Būvvaldes vadītāja. Baušķeniekiem nācies meklēt lētākas iespējas, un tās rastas kādā Liepājas uzņēmumā, kas pēc pašvaldības pasūtījuma izgatavoja vienu 1,70 metrus lielu stiklšķiedras un sešus 1,27 metrus augstus dekorus olu formā. Savukārt Lieldienu salmu zaķi veidoti sadarbībā ar Bauskas bērnu un jauniešu centra (BJC) un Mākslas skolas audzēkņiem. Kopumā dekoratīvo elementu izgatavošana un uzstādīšana pašvaldībai izmaksājusi nepilnus 1000 eiro, precizēja Bauskas novada sabiedrisko attiecību speciāliste Andra Matuļenko.

Pilsētas dekorēšanas darbus organizēja pašvaldības SIA «Vides serviss». Uzņēmuma labiekārtošanas nodaļas vadītājs Vladimirs Karpičs stāsta, ka Lieldienu dekori zemē nostiprināti ar metāla skrūvēm. Divas vidēja un viena lielā izmēra ola izvietotas zālienā iepretim lielveikalam «Rimi», divām vieta rasta pie novada domes administratīvās ēkas un viena «lielola» svētku  košumu uzburs Korfa dārzā. Līdzās olām novietoti arī salmu garauši, tie iedzīvojušies arī Rātslaukumā. Tur šogad, kā ik gadu, uzplauks arī par tradīciju jau kļuvušais «Olu koks». Šo projektu īsteno Novadpētniecības un mākslas muzejs, Bauskas kultūras centrs,  Bauskas mākslas skola un BJC.

Jaunos vaibstus pozitīvi novērtējuši pilsētas iedzīvotāji. Baušķenieki, sevišķi ar maziem bērniem, labprāt fotografējas pie košajiem Lieldienu dekoriem. «Malači, ka šogad ieviesuši kaut ko tik spilgtu un pamanāmu! Pašiem prieks, bērniem prieks,» teic laukumā sastaptā četrgadnieka Rinalda mamma Ilze Rudzīte. Gandarīta par uzburto noskaņu ir pensionāre Valija. Viņas vēlējums – lai līdz svētkiem šie jaunie rotājumi necieš no huligānu rokām!

Bauskas novada sabiedriskās kārtības nodaļas vadītājs Dzintars Lenbergs atzina, ka iepriekšējā pieredze rāda, ka pilsētā izvietotās dekorācijas tiek postītas. Taču šī tendence ar katru gadu samazinoties. «Rimi» laukumā, Rātslaukumā un pie novada domes izvietotos objektus uzraudzīs ar novērošanas kameru palīdzību. Dz. Lenbergs aicina arī iedzīvotājus būt modriem un ziņot sabiedriskās kārtības sargiem vai Valsts policijai, ja tiek fiksēta kāda ļaunprātīga rīcība.
 

Pievieno komentāru

Komentāri 25

lielā piektdiena

Paldies, māksliniecei,bet varbūt ir vērts padomāt par to , ka nākošo gadu varētu visas Bauskas skolas iesaistīties pilsētas dekorēšanā. Kā redzam pie pamatskolas bērni ir ļoti radoši. Tas varbūt kādam liks aizdomāties par demolēšanu. Katrs savu darbu jau ciena.

pirms 6 gadiem, 2014.04.11 20:24

es

..... forši, pie pamatskolas bērni bez atlīdzības, prieka pēc vēl smukākus zaķus izgatavojuši.... Varēja jau vismaz tos pieminēt rakstā, ja ne iemūžināt foto (:

pirms 6 gadiem, 2014.04.11 13:14

Velga

Ai,Rumbam šie bērnu darbi liekas vienaldzīgi. Viņam svarīgākas lietas par šiem zaķiem.

pirms 6 gadiem, 2014.04.11 17:12

Vēsma

Prieks par skaistajiem Bauskas rotājumiem un paldies Sandrai Smolijai par idejas tapšanu un neatlaidīgu realizāciju! Lai Sandrai izdodas "ienest" Bauskā košumu!

pirms 6 gadiem, 2014.04.11 16:07

vārds

Dzintar, pats ar savu svītu esi arī modrāks. Ja kādu noķeriet tad uztaisiet tādu kaunu , lai mūžam atceras.

pirms 6 gadiem, 2014.04.11 17:15

no malas raugoties

Ideja skaista, bet vulgārs izpildījums.

pirms 6 gadiem, 2014.04.11 21:06

!!!

Piekrīu par vulgāru izpildījumu. Rātslaukumā tā meitene-zaķenīte, jauka kleitiņa, bet apsēdināta ar platām kājām.

pirms 6 gadiem, 2014.04.11 22:17

Kā minimums

vajadzētu pievienot uzrakstus, ka dekorus veidojuši bērni. Citādi par Bauskas mākslinieku līmeni var rasties traģisks iespaids.
Rimčika laukumā daļa figūru jau sagāzušās :(

pirms 6 gadiem, 2014.04.14 10:32

Patērētāju biedrība

Krāšņs ,iespaidīgs Ratslaukumā rotājas" Olu koks " .Jauki ! Zaķu un olu kompozīcija pilnībā nepārdomāta ,tā vieš vulgaritāti un prastumu.Lielpilsētas dizainerei vajadzēja rādīt prasmīgāku stilu .

pirms 6 gadiem, 2014.04.11 23:09

Murmuma

Nesaprotu, bet kamdēļ tik triviāli tās olas un zaķus vajadzēja veidot? Mākslas skolas Mārītei Šulcei ir simtreiz labāka izpratne par stilu nekā visām viettējām arhitektēm, kopā ņemot.

pirms 6 gadiem, 2014.04.12 00:35

g

man ar ta ratslaukuma zakene liekas nepiemerota pozaa tur sezam,ka ielene kas klientu gaida.Vajadzetu to pozu nomainiit,citadi bus kauns pa visu Latviju un ko vel arzemnieki padomas:)

pirms 6 gadiem, 2014.04.12 07:53

Nekā

Neko nevajag mainīt. Tie ir just zaķi - bez dzimuma.

pirms 6 gadiem, 2014.04.12 10:12

p

lūk, tavs komentārs ir kārtējais skaidrais pierādījums par latviešu "verga dvēselēm", galvenais ko ....(citēju) ...ko vel arzemnieki padomas:), lai nedomā vispār, jo šeit ir MŪSU MĀJAS, un mēs savās mājās darām kā uzskatām par pareizu!

pirms 6 gadiem, 2014.04.13 11:18

too p

Kā redzat arī vietējie nav sajūsmā par šiem zaķiem, šeit ir arī manas mājas un es, tāpat kā daudzi citi neuzskatu par pareizu, šo zaķu pozas. Katram ir savs viedoklis, nevajag dramatizēt!

pirms 6 gadiem, 2014.04.13 21:52

ž

ak ārprāts, cik Bauskas ļaudis ir nedabūjuši, ka pie katra plati stāvoša elementa redz seksu. Var būt sāc ar savu galvu vai varbūt gultu, sakārto to, un tad piečakarējis bērnu darbiem???

pirms 6 gadiem, 2014.04.16 20:50

Prieks kur Tu rodies?!

Bauskā tiek radīts ,kas jauns, interesants, kura radīšanā piedalījušies Bauskas jaunieši, bērni, ar savām rokām un idejām veidojuši šos interesantos zaķus un olas, tomēr vislabāk zina tie kuri pat pirkstu nav piedūruši, lai kaut ,kas Bauskai būtu skaistāks un labāks. Skumji, ka nenovērtē skaisto, bet meklē vainas , problēmas. Paldies visiem iesaistītajiem, kuri strādājuši pie Bauskas dekorēšanas :), zaķi ir interesanti un atraktīvi :)

pirms 6 gadiem, 2014.04.12 10:33

!!!

Viss jau ir jauki, bet tomēr jāpiedomā pie estētiskās noformēšanas- Kā izskatās nomalas šie veidotie zaķi!!!

pirms 6 gadiem, 2014.04.12 10:57

priekš!!!

pirmkārt iemācies pareizrakstību, un tad sāc kritizēt.

pirms 6 gadiem, 2014.04.13 11:20

g

Neviens seit nemekle vainas,bet izsaka savu subjektivo spriedumu,ja jau ie ir publiskie vides objekti tad tiem ir jabut publiski baudamiem un apspriezamiem,tapat ka laikraksts un siis temas.Ir viena dala lasitaju kuriem liekas ka visur viss ir labi un skaisti,galvenais lai tik dara un mes visi esam priecigi un sitam plaukstas.

pirms 6 gadiem, 2014.04.12 16:11

ZAĶĪŠU PIRTIŅA

Ja tēmu vēlējās veidot sasaistē ar dižo novadnieku V.Plūdoni ,tad tur bija jābūt citam redzējumam.Izmantot varēja " Zaķīšu pirtiņas " motīvus,kas neprasītu lielus līdzekļus ,bet skaisti iekļautos pilsētas vidē.Priecīgu Pūpolsvētdienu !

pirms 6 gadiem, 2014.04.12 17:46

ķepa

Viņiem līdz tam neaizdomāties , nav jau pašu nauda.

pirms 6 gadiem, 2014.04.12 18:47

njā..

Palasot cilvēku komentārus, šķiet, ka daļa rakstītāju ir uz samaitātības robežas. Atvainojiet, bet ja no savītā salmu figūriņā iztēle aizsniedzas līdz "ielenei platām kājām", tad kaut kas ar mūsu sabiedrības daļu nav kārtībā. Šīs figūras radīja bērni pašvaldības arhitektes un kultūras centra darbinieku vadībā. Visa komanda šīs figūras radīja ar lielu entuziasmu un aizrautību. Redzot, ka tajā pašā Rātslaukumā tūristu autobusi pat piestāj, lai nofotografētos ar zaķiem, lai nofotogrāfētu skaistās dekorācijas, tas liek secināt, ka cilvēkiem patīk. Arī baušķeniekiem patīk. Tikai žēl tos, kas savā aprobežotībā lielāku skaistumu saskata citu darba noniecināšanā, nekā spēj priecāties par ko jaunu savā pilsētā.

Priecīgas Lieldienas! :)

pirms 6 gadiem, 2014.04.12 19:05

lieldiena

kas par olām tiem zaķiem! Tev tādas ir?

pirms 6 gadiem, 2014.04.16 15:45

Vietējās ziņas