Pilsētā ienākusi Lieldienu noskaņa 15

Bauskā, sagaidot Lieldienas, pilsētvide papildināta ar tematiskiem svētku dekoriem. Šopavasar Lieldienu rotājumi izvietoti vairākās pilsētas vietās. Lielizmēra stiklplasta olas ar tautiskiem rakstiem iekārtojušās zālienā Kalna ielā, ar lapu un ziedu nospiedumiem tās skatāmas zaļajā klājienā «Rimi» laukumā, bet, dekorētas ar apļiem un līnijām, aplūkojamas Korfa dārzā.

Bauskas novada galvenā arhitekte Sandra Smolija stāsta, ka svētku noformējumam izmantoti iepriekšējo gadu materiāli un iegādāti jauni. Par 1994 eiro nopirktas 50 dažādu izmēru dekoratīvās olas, kas iekārtas koku zaros Rātslaukumā un pie pašvaldības administratīvās ēkas.

S. Smolija īpaši vēlas pateikties Bauskas mākslas skolas audzēkņiem un pedagogiem, kā arī direktores vietniekam izglītības jomā Aināram Pastoram par  izdomu un radošumu olu apgleznošanā.

Bauskas kultūras centra pārstāve Ilze Lujāne paskaidroja, ka Lieldienu svinības pilsētā šogad iecerētas kopā ar Vimbu svētkiem, citi ieskandināšanas pasākumi nav paredzēti. Svinību teritorijā, Mūsas krastā pie stadiona, būs trīs masīvkoka šūpoles, kas ļaus apmeklētājiem izbaudīt Lieldienu tradīciju – šūpošanos. Savukārt tradicionālās tautiskās paražas varēs iepazīt kopā ar Iecavas novada folkloras kopu «Tarkšķi», par jautrākām pavasara saulgriežu atrakcijām rūpēsies «Kašera sapņu fabrika».

Pievieno komentāru

Komentāri 15

ola

Nevaru saprast, kāds sakars olām un citām pagānu padarīšanām ar kristiešu lieldienām...Olas vajadzēja krāsot 20.martā, kad atnāca pavasaris!

pirms gada, 2019.04.18 13:06

es

Un es nevaru saprast kāpēc būtu jāļauj bērniem kāpt un lekt uz dekoriem, kuri domāti visiem mums skatīt un baudit košumu. Vecāki padomājiet par to, tas nav rotaļu laukums.

pirms gada, 2019.04.18 14:46

Lieldienas

Lieldienas pagāniem ir tikai pārēšanās un izklaižu pasākums, kam sen nav nekā kopīga ar kristīgām Lieldienām. Braucot cauri Latvijai vai pārsmējos par to, kurā pilsētā lielākas un stulbāk nodekorētas tās mamutu olas. Jelgavā tās pat pamanījušies aplīmēt ar spoguļiem kā tādas diskobumbas. Nu, tad visiem priecīgu pārēšanos, vimbu spīdzināšanu, izšūpošanos un visu pārējo! Aleluja!

pirms gada, 2019.04.18 14:54

Klau,

Klau, Lieldiena,!!! Ar tādu negatīvu attieksmi pret visu apkārtējo- ilgi nedzīvosi! Paskat, jau tagad Tevi ķirmji grauž no iekšas!!!

pirms gada, 2019.04.18 18:55

Ķirmju pavēlniekam - pozitīvistam

Kā saprast par to nenodzīvošanu? Tā kā uz draudiem dzīvībai velk, vai kā? Zināju, ka nedrīkst kaitināt islamistus, bet neparedzēju, ka būs jāmirst no fanātisko ziloņa olu pielūdzēju rokas.

pirms gada, 2019.04.18 19:23

....

Ar mīlestību pret tuvāko, ko sludina īsteni kristieši, jums kaut kā švaki...Un nosodīt tuvāko - arī nav labi.Labāk skatīsimies uz savu baļķi savā acī.Jums taču ar varu neviens neliek neko krāsot un iet skatīties tās briesmīgas olas. Dungo savā kabatā...

pirms gada, 2019.04.18 19:40

Tikai topošais kristietis

Nav jau kā tavi teksti - no tiem tak tā vien strāvo mīlestība i uz tuvāko, i tālāko. Bet par olām runājot, tās laikam taču par mūsu visu (arī manu) nodokļu naudu dētas, tāpēc, piedod, bet savas domas tomēr atļaušos izteikt. Un braukt viņām garām ar aizvērtām acīm, kā tu te iesaki, arī bīstami - tuvumā gājēju pārejas.

pirms gada, 2019.04.18 19:57

Tauta

Kā kāds uzraksta rakstu, tā komentētāji sarosās. Tiešām nav ko labu pateikt? Tik daudz brīvs laiks, lai nodarbinātu prātu un pirkstus ar muļķīgo komentēšanu?

pirms gada, 2019.04.19 07:09

gudrajam komentētājam

un ko pats te dari? Priekš kā tad komentāru sadaļa ir ierīkota? Un ja visi nespiedz no sajūsmas par kārtējiem mēsliem, tad tās ir viņu tiesības.

pirms gada, 2019.04.19 15:10

Tautai

Bet Tu jau pats arī raksti.Tur gan tev taisnība-par to labu pateikt.Dekori uz zālāja pie Rimi ir skaisti.Paldies.Un,ja kāds bērnelis uz kādas olas arī uzrāpjas,nevajag dusmoties.

pirms gada, 2019.04.20 20:14

Kritizētājiem!

Kritizēt Bauskas novadā ļoti labi prot! Tie kas kautko dara nepieder pie kritizētājiem, jo neatliek tam laiks.

pirms gada, 2019.04.19 11:17

naivists

Nu nekādi nevaru saprast- nepatīk, neskatieties, jūsu vērtējumā viss paveiktais nekam neder- uztaisiet paši labāk, kur problēma? Gribētu satikt pusi no šiem grēmu rijējiem un uzprasīt ko viņi pilsētas un pilsētnieku labā paši paveikuši. Citu neko kā nievas un pārmetumus nedzird, noriebies lasīt.
Paldies māksliniekiem, amatpersonām, viss ir skaisti, paldies!

pirms gada, 2019.04.19 21:34

pajolim

Izvelt vecā dīķa dūksnājā tupās ola un par 40 EUR gabalā iegādāties citas "dekoratīvās olas", ko sakārt rātslaukuma vienīgajā kokā - tas tavuprāt ir tas izcilais veikums Bauskas labā? Un nekaunini te cilvēkus, par kuru naudu tie s...i ir taisīti, bet gan tos, kas, saņemot labas algas, spēj demontrēt tikai savu tupumu

pirms gada, 2019.04.19 23:30

Tā lūk

Lieldienu noskaņa ir tāda ka visi bauskas biezpiengalvas, kuriem ir braucamais jaunāks par 2000. Gadu apsēduši rimi laukumu un jau brauc iekšâ veikalâ lai dabūtu uzturvielas savām dauņgalvām

pirms gada, 2019.04.20 11:40

Rita

Latvijā katru svētki ir veikalu śturmēšana ar sekojošu apdeguśas gaļas ēšanu un miezalus piedzeršanu. :(((

pirms gada, 2019.04.20 11:56

Vietējās ziņas