Pilsētā izcērt ceriņus 5

Par kuplo ceriņu izciršanu pie mājām Dārza ielā 22 laikrakstam satraukti vēstīja mūsu lasītāji. «Biezā ceriņu siena, kas dzīvokļus pasargāja no stāvlaukumā novietoto automobiļu trokšņa, aizturēja arī izplūdes gāzes, nu ir pagalam. Ceriņi ir nežēlīgi izcirsti, katra krūma vietā atstāti vien pāris stumbriņi.Tie sakuplos un saaugs tikai pēc vairākiem gadiem. Iespējams, kāds pēc šādas nežēlīgas izzāģēšanas nemaz neatkopsies,» tā savu viedokli pauda kāda 22. mājas iedzīvotāja. «Bauskas Dzīve» pārliecinājās, ka ceriņi pie mājas tiešām ir izretināti. Strādnieks Imants Tomsons stāstīja, ka izzāģēt krūmus viņu norīkojuši no uzņēmuma «Bauskas namsaimnieks»: «Man jau arī labāk patiktu, ja te atstātus lielākus kokus, nevis visu tik ļoti izretinātu.»SIA «Bauskas namsaimnieks» valdes priekšsēdētāja Jolanta Ķikute skaidro, ka visi darbi ir saskaņoti ar pilsētas Domi. Ceriņus izzāģē, lai pēc tam pavasarī tie sakuplotu skaistāki. Tas tiek darīts, lai uzlabotu pilsētas vizuālo tēlu, kā arī ievērotu virkni dažādu nosacījumu, piemēram, par dekoratīvo stādījumu, arī dzīvžogu augstumu. Uz jautājumu, kāpēc pilsētā maz stāda jaunus kokus, krūmus, J. Ķikute paskaidroja, ka ir daudz ierobežojumu, kas jāņem vērā: «Pilsētā nemaz nevar visur, kur iegribas, stādīt kokus un krūmus. Ir jāņem vērā attālumi līdz ēku sienām, jārēķinās ar pazemes komunikācijām.»

Pievieno komentāru

Komentāri 5

+++

laikamjau pec domes uzskatiem ari sie cerini bija bistami apkartejiem. Ka vetras laika nenoluzt un nesavaino kadu

pirms 12 gadiem, 2008.11.06 08:15

Hmmm

Nu nezinu, kurš no pilsētas Domes deputātiem vai darbiniekiem var zināt cik daudz zāģēt. Liekas , ka saprašanas galīgi nav... un kas ir tie kas skaņo? Tie arī neko nejēdz?!

pirms 12 gadiem, 2008.11.05 13:12

i:(((

Nost ar visu dabīgi skaisto!:(((((((Šausmas!!!!!

pirms 12 gadiem, 2008.11.05 11:09

:)

Kārtējo reizi pierādās, ka Bauskā nav kārtīga dārznieka. Ja tāds būtu tad noteikti pateiktu, ka ceriņus , lai netraumētu krūmu, ir jāapcērpj pakāpeniski, tādējādi veicinos to ziedēšanu, tad kāpēc nevarēja izzāģēt nokaltušos zatus un saīsināt par 1/3 , tad arī nākošgad šie krūmi ziedētu un priecētu tautu ar savu izskatu un smaržu. Un aiznākošgad saīsinĀtvēl īsākus. Bet tagad pastāv liela iespēja, ka krūmi var aiziet bojā, un ziedēs iespējamstikai pēc kādiem 5 gadiem. Cieniet Bauskas dome taču citu cilvēku darbu, kuri ir ziedojuši savu laiku un mīlestību pret augiem, lai iestādītu šos augus. Sie ceriņi taču nevienam netraucēja. Veltiet labāk vairāk uzmanības kokiem, kuri traucē. Piemeram pie Zaļās ielas 11/3 mājas izretināt bērzus. Smuki jauir tikai cilvēki, kuri iestādīja šos bērzus neadomāja par to, kā izskatīsies pēc 7 gadiem. Un vēl ēc 5 gadiem tur būs mežs.:)

pirms 12 gadiem, 2008.11.05 09:39

ceriņš

Tagadējā Bauskas vadība ieies vēsturā kā koku un krūmu iznīcinātāji. Cērt tik visu nost. Rātslaukums skaisti pārskatāms. nu taisa visu Bausku pārskatāmu. Nevajadzees tik daudz sētnieku,lapu nebūs ,arī darba nebūs. Namsaimniekam sākās taupības režīms. varētu tik savas telpas sašaurināt ,ne tikai krūmus,tur ar lieli izdevumi.

pirms 12 gadiem, 2008.11.05 09:15

Vietējās ziņas