Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pilsētā sakopj kokus 4

Trešo mēnesi pilsētā turpinās koku vainagu veidošana, zaru apzāģēšana un apstādījumu sakopšana, informē SIA «Vides serviss» apzaļumošanas daļas vadītāja Aina Bele.

Īpaši bīstami eksemplāri daudzdzīvokļu māju un ietvju tuvumā likvidēti. Marta sākumā šādi koki nozāģēti pie daudzdzīvokļu nama Pļavu ielā 4, kur tie bojāja mājas fasādi un, stiprākam vējam pūšot, apdraudēja nama iedzīvotājus. Mājas vecākā Austra Gulbe atceras, ka lielās papeles un liepas pie nama aug dažus desmitus gadu. Ziedēšanas laikā tās patīkami smaržojušas, taču drošība esot pirmajā vietā, piekrīt mājas vecākā. Namam pieguļošajā teritorijā izzāģēti pāraugušie krūmi un vecie zari ābelēm. Liepas nebojā mājas fasādi un nav bīstamas, tās turpina augt.

SIA «Vides serviss» sabiedrisko attiecību speciāliste A. Avota-Zalstere uzsvēra, ka uzņēmuma speciālisti rūpīgi izvērtē katru nepieciešamību nozāģēt kokus, jo papildus estētiskajai vērtībai tiem urbānajā vidē ir liela bioloģiskā, ekoloģiskā un arī kultūrvēsturiskā nozīme.

A. Avota-Zalstere atklāja, ka uzņēmuma darbinieki februārī un martā kokus zāģējuši arī Uzvaras, Pionieru, Pilskalna, Mazajā Kalna, Rijas, Salātu, Saules, Kalēju, Biržu un Slimnīcas ielā. Dārza un Skolas ielā liepām veidoti vainagi, arī pie Mūsas upes, Krasta ielā, starp tiltu un atpūtas vietu vītoliem veidoti zaru vainagi.  

Koku kopšana Bauskā septiņu ielu posmos un Rātslaukumā februārī pašvaldībai   maksājusi 4520,65 eiro. Martā darbi par 5671,12 eiro (summas bez PVN) veikti astoņu ielu posmos un Vecajos kapos, informēja Bauskas novada domes saimnieciskās nodaļas vadītāja vietnieks Voldemārs Čačs. Savukārt pie SIA «Vides serviss» apsaimniekošanā esošajām mājām apstādījumu sakārtošana un koku zāģēšana tiek segta no namu apsaimniekošanas maksas, paskaidroja A. Avota-Zalstere.

Koku kopšanas darbus paredzēts pabeigt aprīļa sākumā. Patlaban esot pēdējais laiks zaļajai rotai veidot vainagus, teic A. Bele. Vispiemērotākās ir liepas, kurām daudz pumpuru un zari pēc vainagošanas nesulo. Vakar, 3. aprīlī, uzņēmuma strādnieki strādāja ārpus pilsētas Īslīces pagasta Liepu ielā. Bauskā atlicis nozāģēt nokaltušu liepu Korfa dārzā, bet to uzticēs profesionāliem arboristiem. 

Uzņēmums atbalsta iedzīvotāju vēlmi sakopt savus īpašumus, bet atgādina, ka tas jādara, saskaņojot ar pašvaldību un pieaicinot profesionālu koku kopēju. SIA «Vides serviss» arī privātpersonām piedāvā koku zāģēšanu, atsevišķu zaru izzāģēšanu un vainaga veidošanu gan vienkāršos apstākļos, gan sarežģītākās situācijās, izmantojot pacēlāju.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Nevjag

Iespējams, kāds koks kaut kur traucē, tad droši vien tās ir jānovāc. Bel lielākajā daļā gadījumu, tā nav koku sakopšana, bet koku mocīšana. Liepas gar ielas malu jau nav dzīvžogs.

pirms 6 gadiem, 2014.04.04 08:17

Yes

Pilnīgi piekrītu. Brutālu apciršanu nosauc skaistā vārdā - par sakopšanu. Patiesībā izskatās briesmīgi, ar reālu apstādījumu kopšanu tam ir ļoti attāla līdzība.

pirms 6 gadiem, 2014.04.04 08:28

pele

Protams, lai tik aug džungļi! Ne ko neveidosim un necirtīsim, toties mēslus aiz sevis metīsim pa visiem krūmiem, jo neredzēs tak neviens.

pirms 6 gadiem, 2014.04.04 11:54

Saulīte

Vispār Bauskā ar apstādījumiem notiek dīvainas lietas. Iestāda ceriņus, jasmīnus, pēc tam pamatīgi apcērp, laikam lai ziedēšana kādam netraucē. Vai pilsētā vispār ir kāda atbildīga persona, kura kaut ko sajēdz no dārzniecības un apstādījumu veidošanas?

pirms 6 gadiem, 2014.04.04 08:32

Vietējās ziņas